Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Urzędnicy, maseczki i interesanci


fot. mp/fb


Jan Maria Jackowski
Reklama

– Jak to jest? Gdy ja przychodzę do urzędu to  muszę mieć maseczkę, a czy pani w urzędzie też powinna mieć? – zapytał jeden z czytelników, którego właśnie tego rodzaju przygoda spotkała w jednym z wydziałów urzędu miasta.

Dyskusja na temat obowiązku noszenia maseczki zarówno przez interesanta jak i urzędnika zakończyła się w tym właśnie opisywanym przypadku wyproszeniem z urzędu.  

– Ja powiedziałem że założę maseczkę, jeśli pani założy. Pani na to, że ma kwit na szczepienie ale ja też mam. I wyprosiła mnie z urzędu – opisuje zdarzenie w urzędzie stanu cywilnego sprzed kilkunastu dni jeden z interesantów.

O to czy urzędnik obsługujący interesantów ma również obowiązek noszenia maseczki zapytaliśmy mławski ratusz.

– Pracownicy Urzędu Miasta Mława zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Mława nr 55/2020 z dnia 7 kwietnia 2020 r. we wzajemnych kontaktach oraz w kontaktach z interesantami zobowiązani się do zachowywania dystansu, do przestrzegania zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do stosowania maseczek, szczególnie wtedy gdy kontaktują się lub przebywają z innymi osobami w jednym pomieszczeniu.     
Obowiązek zasłaniania ust i nosa przez interesantów Urzędu Miasta Mława, który jest jednostką administracji publicznej, wynika z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U.  poz. 861,  z późn. zm.)- przepisy art. 25 – poinformowała nas Magdalena Cecelska, sekretarz miasta.

Jak widać po opisywanym przypadku warto byłoby zadbać, aby wiedzę o stosownych przepisach podsiadali nie tylko interesanci, ale też urzędnicy. No chyba że wiedza sobie, a praktyka sobie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
32 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wszystko
Wszystko
2 lata temu

Maska nie chroni, jedynie przypomina o epidemii, trzymaniu względnego dystansu i takie ma zadanie. Choroba istnieje i jest realnym zagrożeniem, lecz nie dla każdego. To tyle faktów, dziękuję, pozdrawiam…

Prawda
Prawda
2 lata temu

W każdej jednostce administracyjnej
a dokładnie w pokojach jest kilku pracowników którzy nie posiadają masek ani pleks. Zarządzenia różne przepisy to tylko po to aby odczepić taka jednostkę jak interesanci, bo nie ma kontroli sanepidu. A urzędnik jak w komunie wielką szycha a my mniejsza elita mówiąc delikatnie. Przez z tego wirus po prostu wraca nam komuna.

Kim
Kim
2 lata temu

Urząd to instytucja państwowa i wszyscy powinni nosić maseczki szczepienie nie zwalnia z tego obowiązku

mlawianin
mlawianin
2 lata temu

dusze sie w mace dajcie spokoj juz z tym proponuje aby nasza spolecznosc wyluzowala wszyscy kiedys musimy i tak opuscic to ziemie

Mława
Mława
2 lata temu

Siedzieć w domu i nie wychodzić jak się tak boicie zaszczepieni maseczka was ochroni? To po co wam szczepionka? Weźcie kolejne 2 dawki na zapas to wam się polepszy więcej telewizji wam proponuje będziecie zdrowsi..

Last edited 2 lata temu by Mława
Jacenty Smoczyński
Jacenty Smoczyński
2 lata temu
Reply to  Mława

Sam se siedź w chałupie, jak nie potrafisz się zachować. I nie mędrkuj, bo pomyślunek masz ciężki.

Mława
Mława
2 lata temu

Ja się potrafię zachować zaszczepiony=chroniony czyżby nie tak?? To czego się boisz jak ktoś maseczki nie ma?

Budyń
Budyń
2 lata temu

W Jysku personel też bez maseczek i klienci

Bar
Bar
2 lata temu
Reply to  Budyń

I tak powinno być

Mława
Mława
2 lata temu
Reply to  Bar

Tak jest tak powinno być debi.. Dalej wierzą w tą ściemę

kret
kret
2 lata temu

Co za głupi naród. Ta bruda, noszona w kieszeni maseczka, naciągnięta na brodę na pewno bardzo ochroni. Sensu nie ma to żadnego. Przed czym to ma chronić? Jedynie przed mandatem. Ale co poradzić. Wystarczy poczytać te śmieszne komentarze. Dobry przykład – basen. W szatni wirus jest, a na pływalni już nie ma?? Absurdy.

Kuba
Kuba
2 lata temu

Policja powinna kontrolować czy w urzędach (szczególnie takich jak UM i Starostwo) oraz w sklepach przestrzega się zarządzeń i noszone są maseczki. Dotyczy to tak samo klientów jak i urzędników czy kasjerów.

Szczepienie nie zwalnia z noszenia maseczki w pomieszczeniach.

Policjanci dostali podwyżki – niech na nie zapracują!!!

Pinokio
Pinokio
2 lata temu
Reply to  Kuba

widzę że taki szefuncio z Ciebie

Piotr
Piotr
2 lata temu

Ludzie o czym Wy dyskutujeecie.To wszystko jest robione po to żeby nas zaszczuć,żeby jeden na drugiego patrzył jak na wroga,intruza.Skoro się poszczepiliscie to czego się obawiacie?Czego?Ktoś kto się trochę interesuje co się dzieje na świece.Wie jaka jest sytulacja w Izraelu.Najwiecej zaszczepionych a wirus szaleje.A w szpitalach leżą zaszczepieni.

Wiesiek
Wiesiek
2 lata temu
Reply to  Piotr

Dużo zdrowia życzę płaskoziemcu.

tik tak
tik tak
2 lata temu
Reply to  Wiesiek

Niestety Wieśku „płaskoziemców” nie brakuje. Idiotów też ale to na jedno wychodzi. Oni uwierzyli że to Gaets chciał ich zaczipować 😀

Piotr
Piotr
2 lata temu
Reply to  Wiesiek

Plaskoziemiec?gdzie to usłyszałem?w tvp1czy na info

Wiesiek
Wiesiek
2 lata temu
Reply to  Piotr

Akurat tego nie oglądam. Oglądam TVN i TVN24 i nie jestem pisiorem. A jak nie chorowałeś jeszcze to ci gratuluje zdrowego rozsądku. Nadal życzę dużo zdrowia, żeby Cię i Twoich najbliższych to omijało. Żebyś mógł mówić, że to ściema, że to wymysł i to jest polityczne. I co ci mogę dodać nic. Bo takim jak ty się nie tłumaczy. Musisz to przeżyć chociaż ci tego nie życzę. Pozdrawiam erę dinozaurów.

Arek
Arek
1 rok temu
Reply to  Wiesiek

Brawo, jeszcze lepiej TVN tam to jeszcze większą propaganda covid, spróbuj trochę poszukać innych info o covid niż w TVN np posłuchać profesora Hałata, obejrzeć telewizję w realu24 wiele innych info w internecie, a zrozumiesz co na prawdę się dzieje.

Wiesiek
Wiesiek
1 rok temu
Reply to  Arek

Dzięki mam własne doświadczenia i takie cwaniaczki jak ty nie będą mi mówić, że to ściema. Dalej oglądaj tą telewizję w realu24 będziesz jeszcze mądrzeszy jak Podlasie, Podkarpacie i Lubelszczyzna. No i nasz Adrian i Pinokio.

Last edited 1 rok temu by Wiesiek
kot
kot
2 lata temu
Reply to  Piotr

na grypę też trzeba się szczepić co roku,
ludzie zaszczepieni ,jak mówią w mediach łagodniej chorują, jeśli chorują,
zresztą, w Mławie koronka jest z powrotem ,a co przyniesie ,pokaże czas.

Sławek
Sławek
2 lata temu

Na basenie nie trzeba w szatni (nie pisze o przebieralni gdzie nie ma obowiazku) prawie nikt nie nosi. Ludzie są niemili jak się zwraca uwagę może tu trzeba by jakiegoś strażnika postawić? Niech zapracuja na nowe auto… Nowy cudotwórco basenu no zrób że coś… pandemia jest…

Bercik
Bercik
2 lata temu
Reply to  Sławek

Skoro jest pandemia to po co wychodzisz człowieku na basen. Siedź w domu

Łoś
Łoś
2 lata temu

Na poczcie, w banku a nawet w urzędzie miasta pracownicy chodzą bez maseczek ..W sklepach to już standard… Gdzie jest ta policja i straż miejska? Do urzędu nowym samochodem nie wjadą

Bar
Bar
2 lata temu
Reply to  Łoś

Ludzie chcą normalnie oddychać ale urzędnikom nigdy nic nie pasuję.

Arek
Arek
1 rok temu
Reply to  Łoś

Maseczka przed niczym nie chroni, a wręcz przeciwnie powodować może wiele innych dolegliwości, ponieważ zadko kto zmienia ja kilka razy dziennie, a zazwyczaj nosi ją w kieszeni, odkłada w różne miejsca i spowrotem na twarz z tymi zarazkami, bakteriami, mikroorganizmami itd…. więc jaki wniosek? Ludzie otworzyć oczy

Zcn
Zcn
2 lata temu

W sklepach ta sama sytuacja, będąc w jednym z nich zwrócono mi uwagę na brak maseczki chociaż obok na kasie siedziała pani która nawet nie była szczepiona i również bez maseczki

ABC
ABC
2 lata temu
Reply to  Zcn

Oczywiście Pani na kasie, miała napisane na czole „Nie jestem szczepiona…” 😉

Piotr
Piotr
2 lata temu
Reply to  Zcn

Oj straszne nie była szczepiona.Skoro Ty jesteś zaszczepiona,zaszczepiony to czego się obawiasz.Nos sobie ten kaganiec na buzi.Zycze zdrówka zaszczepieni wierzcie dalej w ta propagandę szepieniową.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Piotr

Nie wierzysz to nie wierz, twoja sprawa, ale powinieneś się dostosować do obowiązujących zaostrzeń. Teraz już jest i odpowiednia ustawa, a więc i odwoływaniem do sądu nic nie wskórasz jak dostaniesz mandacik za brak maseczki, płaskoziemcu.

Arek
Arek
1 rok temu
Reply to  Kuba

Czyli jak ustawa każą Ci założyć np spinacz na nos to też założysz? Włącz myślenie, nie rób wszystkiego co rządzący Ci każą, to co oni ustalają jest w ich interesie nie w naszym. Przylbice, tez kazali nosić i co myślisz słusznie? Pomysł trochę i nie daj się ogłupiać.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Zcn

Nie ważne czy ktoś jest szczepiony czy nie, obowiązek noszenia maseczek obowiązuje i jednych i drugich – bez żadnych tłumaczeń i to również obojętne czy czy urzędnik czy petent.

32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x