Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Poznaliśmy historię archiwum i jego niesamowite zasoby [FOTO]


Uczniowie klasy 2b SP nr 7 odwiedzili mławski oddział Archiwum Państwowego w Warszawie. Poznali historię archiwum i jego niesamowite zasoby, zwiedzali wybrane magazyny archiwalne i pracownię naukową. Dowiedzieli się, na czym polega udostępnianie archiwaliów i w jaki sposób są przechowywane. Wysłuchali porad dotyczących konserwacji i zabezpieczania archiwaliów. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca archiwisty. Świetną i pouczającą zabawą okazało się układanie puzzli, które odzwierciedlały mławskie zabytki i rozwiązywanie multimedialnej krzyżówki. Zadania te okazały się wielką frajdą.  To była bardzo ciekawa lekcja historii dla najmłodszych.


źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x