Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Karma i budki dla wolno żyjących kotów w Ciechanowie


Mieszkańcy Ciechanowa, którzy dokarmiają w okresie jesienno-zimowym swobodnie żyjące koty mogą zgłaszać się po karmę i ciepłe budki dla czworonogów. W tym roku akcję koordynuje Stowarzyszenie Pies i Spółka w ramach realizacji zadań publicznych zleconych przez miasto. Celem inicjatywy prowadzonej w Ciechanowie jest pomoc zwierzętom w przetrwaniu chłodnych miesięcy oraz finansowe odciążenie ich społecznych opiekunów.


W tym roku miasto przekazało w drodze konkursu ofert na realizację zadań publicznych dotację na wsparcie realizacji zadań w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego m.in. Stowarzyszeniu Pies i Spółka. Środki finansowe pozyskane przez stowarzyszenie umożliwią wsparcie osób, które opiekują się wolno żyjącymi w mieście kotami.

Organizacja zakupiła 10 budek dla czworonogów, które bytują na terenie Ciechanowa. Ciepłe i odporne na jesienno-zimowe warunki atmosferyczne schronienia zostaną bezpłatnie przekazane społecznym opiekunom zwierząt.

W ramach dotacji udostępniona będzie też sucha karma dla kotów. Na ten moment zakupiono jej 180 kg. Karma będzie kupowana sukcesywnie w kolejnych miesiącach.

Społeczni opiekunowie wolno żyjących kotów mogą zgłaszać się po suche jedzenie dla zwierząt i budki do Stowarzyszenia Pies i Spółka (tel. 662 372 729). Wydawanie karmy i budek będzie następowało do wyczerpania zapasów.

Tegoroczny konkurs miasta na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w zakresie ekologii i ochrony zwierząt objął też dotacje dla Stowarzyszenia Wolontariuszy Schroniska w Pawłowie, które zrealizowało projekt „Nowa buda – ciepły kąt”. Czworonogi przebywające w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie otrzymały nowe budy, a boksy dla psów doposażono w dodatkowe schronienia, które dają wytchnienie latem i ciepło w zimowe dni.

Urząd Miasta finansuje również zabiegi kastracji kocic i suk należących do mieszkańców Ciechanowa. Koty wolno żyjące mogą przejść zabiegi z dofinansowaniem 100%, a właściciele kotów i psów domowych otrzymają dofinansowanie w wysokości 50% kosztu zabiegu. Dodatkowo każda suczka i kotka właścicielska będzie zaczipowana. Wykonawcą tego zadania w drodze konkursu ofert jest Stowarzyszenia Pies i Spółka.

źródło: UMM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pinokio
Pinokio
1 rok temu

a najlepsze jest dokarmianie gołębi na Sienkiewicza chlebkiem , syf zasrane trawnik . Ale za to jaką ma radochę pan który sypał chlebek . Z tymi kotami to też takie mieszane uczucia mam choć sam mam kitku .

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Pinokio

Gołębie chlebem można otruć. Z kotami jest tak, że trzeba o nie dbać, jak się bierze za karmienie. Moje bezdomniaki są wykastrowane, odrobaczone i odpchlone, a w razie potrzeby leczone. Dbam też o porządek i sąsiedzi nie mają nic przeciwko.

Pinokio
Pinokio
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

tak. tylko to kosztuje .

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Pinokio

I dlatego to powinien być obowiązek miasta finansowanie opieki nad bezdomnymi kotami, a nasi urzędnicy to olewają. Chętnie bym widziała u nas taką organizację, jak w Ciechanowie i bardzo chętnie bym pomagała. Tylko pozazdrościć.

Gocha
Gocha
1 rok temu

Można? Można ! Ale jaka władza taki porządek!!!

kolegakot
kolegakot
1 rok temu

W Mławie oczywiście jak zwykle nic się nie robi dla dobra zwierząt. Jak dokarmiasz kota to znaczy, że Twój i masz finansować jego żywienie i zabiegi. Szkoda gadać.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

A u nas jak zawsze miasto dla bezdomnych kotów nie robi nic. Zero sterylizacji, koty mnożą się na potęgę, a żeby dostać darmową karmę człowiek musi się nachodzić, że lepiej już kupić samemu. Ręce opadają.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

W Ciechanowie chyba nawet wieszali budki lęgowe dla ptaków.
Tam dba się o środowisko i uczy się tego mieszkańców. U nas najwyżej bezdomne zwierzaki wywozi się do schroniska.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x