Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Precz z policją na trybunach!


fot. Mławianka Mława – Serwis Kibiców


Kibice Mławianki uważają, że interwencja Policji podjęta wobec nich podczas rozegranego 11 września meczu była przesadna i oparta na prowokacji, a dzieje się tak nie po raz pierwszy. W opublikowanym oświadczeniu padają hasła „PRECZ Z POLICJĄ NA TRYBUNACH!!!” i „Panie Prezesie niech policja stoi pod stadionem tam gdzie ich miejsce”. Kibice podkreślają, że to na ulicach Mławy jest bardziej niebezpiecznie niż na meczach.

Według policyjnej wersji, grupa kibiców z Mławy i powiatu 11 września na stadionie zakłócała spokój i porządek publiczny. „Odpalili oni świece dymne i pili alkohol. Nie zważając na to, że na meczu były rodziny z dziećmi, wykrzykiwali wulgarne słowa”.

Według kibiców świece dymne i zdarzające się czasem w emocjach niecenzuralne słowo nie wykraczają poza koloryt stadionowej atmosfery. Opublikowali więc własne oświadczenie w tej sprawie.

 – Tą sytuację trzeba opisać bo nie zgadzamy się by nas tak traktowano. Znów policja jest na trybunach i znów dochodzi do prowokacji z ich strony. Największe zarzuty w naszą stronę to używanie słów wulgarnych i odpalenie świec dymnych nie oszukujmy się śmieszne paragrafy o niskiej szkodliwości społecznej ale mławska policja chce się wykazać. Uznano nas za to największymi przestępcami i w sile 50 policjantów uzbrojonych po zęby chcą bohatersko z nami walczyć…

Na ulicach Mławy jest coraz gorzej z bezpieczeństwem co chwila słychać o obcokrajowych nożownikach a policja jak zawsze nic z tym nie robi. W nas widzą największe zagrożenie lub nie mają innego zajęcia tylko chcą zawyżyć statystyki na kibicach Mławianki. PRECZ Z POLICJĄ NA TRYBUNACH!!! Panie Prezesie niech policja stoi pod stadionem tam gdzie ich miejsce. Piłka nożna dla kibiców!!!

Chcemy podziękować wszystkim kibicom za frekwencję bo naprawdę było nas sporo na trybunach i w młynie jak na środowy mecz. Dziękujemy wszystkich którzy zareagowali na przemoc ze strony policji wobec jednego z kibiców który był szarpany i wyprowadzany za domniemane użycie jednego niecenzuralnego słowa. Jesteście wspaniali bo nie byliście obojętni na krzywdę. My dalej będziemy prowadzić kulturalny doping bo chcemy żeby na nasz stadion chodziły również całe rodziny. Mamy nadzieję że sytuacja z policyjnymi prowokacjami się nie powtórzy a policja opuści nasze trybuny (nawet ci po cywilu) i wezmą się do normalnej pracy – piszą na swoim fanpage kibice Mławianki.

JK

 

Zobacz także: Mława. Zadyma na meczu, kibice ukarani

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesiek
Wiesiek
10 miesięcy temu

Kibol zwierzę nie chronione przez policję winno być tępione.

Były (już) kibic
Były (już) kibic
10 miesięcy temu

Panie Prezesie, Szanowny Facebooku pomóżcie bo nam się kibice zamkną w sobie albo obraża i będą przychodzić co drugi mecz… Albo do psychologa będą musieli zacząć chodzić przez tą głupią policję. Hahahaha żenada!!! Synku prawdziwi kibice chodzą na ten stadion od kilkunastu czy nawet kilkudziesieciu lat czyli więcej niż większość z Was ma lat. Zawsze było tam miło spędzić czas popatrzeć na w miarę dobra piłke. Nie było młynów i rac choć nie raz sędzia dostał za swoje i nikt nie robił z tego problemu łącznie z policjantami którzy na mecze przyjeżdżali od zawsze. Niektórzy policjanci tam trenowali za dzieciaka. i zawsze było oki. Teraz żeby zobaczyć piłkę nożną trzeba jechać do Europy bo w Polsce gra się w piłkę kopana (poziom mułu w dnie jakby ktoś nie zrozumiał) Wasz młyn przypomina okrzyki stada małp nie doping. I nikomu nie na rękę aby na stadionie stado pijanych nastolatków robili trzodę z racami i debilnymi przyśpiewkami. Z jednym macie rację. Policja powinna mieć to gdzieś.

Arka Gdynia
Arka Gdynia
10 miesięcy temu

nagle wszyscy cofneli się do epoki kamienia łupanego , wystarczyło nagrać jeden filmik który by załatwił sprawę . I nie wiem czemu tak jest szkalowana policja i czemu zawsze musi być jakiś dyżurny ” PUBLIC ENEMY „

Abd
Abd
10 miesięcy temu

Zawsze i wszędzie policja jeeesienną pogodą po ulicach nie chodzi. Zawsze i wszędzie policja jeeegomosci ze wschodu bać się będzie.

Ja3
Ja3
10 miesięcy temu

Oczywiście łapać aby kierowców bo są mandaty a po osiedlach sie przejść od czasu do czasu to co … Nóżki bolą ? Potwierdzam ze na ulicach i osiedlach jest luz pas i nikt sie tym nie zajmuje. A stare baby to wszystko widzą ale to co potrzeba to już nie bo sie boją.

Kim
Kim
10 miesięcy temu

Potwierdzam coraz nie bezpieczniej robi się w Mławie a policja poprostu sobie nie radzi

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Kim

Wincy Ukraińców, Rusinów, Białorusinów i Gruzinów i będziesz się bał nosa wystawić z własnego domu.
Policja w większości zajmuje się tylko tymi zza wschodniej granicy, bo to do nich jest najwięcej interwencji.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x