Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

GRHLC Mława na VI Rajdzie Konnym Łupaszki [ZDJĘCIA]W niedzielę, 26 września mławscy rekonstruktorzy z GRHLC Mława wyruszyli do Kierzbunia. Tam wzięli udział w  VI Rajdzie Konnym Łupaszki.

VI Rajd Konny Łupaszki odbył się w Kierzbuniu w gminie Barczewo (woj. warmińsko-mazurskie) a jego głównym organizatorem była Stadnina Koni w Kierzbuniu.

Impreza trwała dwa dni – 25-26 września. Jednak mławscy rekonstruktorzy z GRHLC Mława pojawili się w drugim dniu uroczystości. Tego dnia od rana trwał piknik i zawody kawaleryjskie – VI Memoriał płk Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka.

Członkowie Grupy GRHLC Mława wzięli udział w inscenizacji potyczki partyzantów z żołnierzami III Rzeszy w 1944 roku i szarży ułańskiej. Nasi rekonstruktorzy odegrali wiejskie wesele, które zostało przerwane ze względu na potyczkę polsko – niemiecką. Dodatkowo męska część GRHLC Mława dołączyła do partyzantów Łupaszki i dzielnie walczyła z wrogiem. Mławianie oprócz wspaniałej gry aktorskiej, zaprezentowali to z czego słyną, czyli doskonałe stroje i rekwizyty z epoki, za co zostali wynagrodzeni gromkimi brawami od licznej widowni.

W Kierzbuniu mławscy rekonstruktorzy pojawił się już po raz drugi. Wcześniej wystąpili tam w roku 2020. Grupa GRHLC Mława w tym roku wzięła już po raz kolejny udział w widowisku historycznym, na które jest nieustannie zapraszana. Przed członkami GRHLC Mława jeszcze kilka widowisk historycznych i rekonstrukcji, w których wezmą w tym roku udział.

– W Kierzbuniu wystąpiliśmy już po raz drugi. Również i tym razem zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci zarówno przez organizatorów, jak i widzów tego widowiska historycznego. Atmosfera i klimat tego miejsca są niezapomniane, więc na pewno będziemy chcieli pojawić się tam za rok – powiedział Jacek Kwiatkowski, prezes GRHLC Mława.

źródło: GRHLC Mława

fot.prywatne

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ExCzłonkowie
ExCzłonkowie
10 miesięcy temu

Banda fałszywych ludzi, która sama sobie robi fejm na mieście. Weźcie się za robotę bo większość Mławian wie jak dwulicowe potrafi być Wasze społeczeństwo…

Prawdziwy
Prawdziwy
10 miesięcy temu
Reply to  ExCzłonkowie

Żal d..ę ściska że już się jest tylko Ex. A może pochwalicie się dzięki czemu jesteście już po za grupą??? Dobrze, że odsiane zostały plewy od ziarna bo wy już żadnego lica nie macie.

ExCzłonkowie
ExCzłonkowie
10 miesięcy temu
Reply to  Prawdziwy

Zapraszamy do przyjścia na jedno z zebrań tej grupy. Zobaczymy jak szybko wyjdziesz…

Olka
Olka
10 miesięcy temu

Nie ma jak to samemu sobie laurkę wystawić. Żenada.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x