Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

OSP Mława bezpłatnie wypożyczy czujnik tlenku węgla


Wielu mławian korzysta w swoich domach z ogrzewania węglowego. To przede wszystkim do nich adresowane było spotkanie w sobotnie przedpołudnie w mławskim parku. Można było tam  zobaczyć i dowiedzieć się jak prawidłowo palić w piecach, ale także jak udziela się pierwszej pomocy ofiarom zatruć czadem, a nawet wypożyczyć czujnik sygnalizujący wydzielanie się czadu.


Wypożyczaniem czujników tlenku węgla wraz z instrukcją montażu zajmowali się druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie. Ważnym punktem był też instruktaż udzielania pierwszej pomocy w przypadkach zatrucia tlenkiem węgla. To przydatna wiedza, a od niej i naszych skutecznych działań w sytuacji zagrożenia może zależeć ludzkie życie. Interwencji związanych z zatruciem tlenkiem węgla w naszym powiecie w ubiegłym roku było 8, w tym już 3, a pamiętajmy, że sezon grzewczy dopiero się rozpoczyna.

– Do wypożyczenia przygotowaliśmy 30 czujników. Okres wypożyczenia to 24 miesiące. Nadal możemy wypożyczyć jeszcze 12, zachęcamy do kontaktu z nami – mówi dh Tomasz Maciejewski  prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie.

W programie przewidziany był też pokaz prawidłowego, niegenerującego gęstego i szkodliwego dymu palenia w piecu, a urzędnicy ratusza udzielali informacji o programie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie „Czyste powietrze”, w ramach którego można uzyskać dotacje na termomodernizację domów.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wgc
wgc
10 miesięcy temu

Fajna akcja urzędników i ochotniczej starzy pożarnej

Absolwent z sentymentem i zdrową głową
Absolwent z sentymentem i zdrową głową
10 miesięcy temu

A Spółdzielnia Mieszkaniowa Zawkrze , bez rozgłosu i bez fanfar u swoich wszystkich mieszkańców korzystających z piecyków zainstalowała bezpłatnie czujniki gazu !
Brawo Panie Prezesie, nie działacie ” pod publiczkę”… ale na rzecz swoich mieszkańców !
Już widać, że nikt Was nie docenił ! A szkoda, bo ponad 600 mieszkańców powinno Wam być wdzięcznym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zaklinacz koni
zaklinacz koni
10 miesięcy temu

To teraz już wszyscy wiedzą i się nie liczy.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x