Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jakie produkty finansowe oferują banki w Polsce?


Produkty finansowe pomagają właścicielom gotówki odpowiednio zarządzać posiadanymi środkami. Oferują je między innymi banki i instytucje pożyczkowe, które dostosowują swoje propozycje do aktualnych potrzeb klientów. Jakie rodzaje produktów finansowych można znaleźć na polskim rynku? Które narzędzia pomogą w efektywnym zarządzaniu majątkiem i jak je wybrać? Sprawdź!


Co zalicza się do produktów finansowych oferowanych przez banki i firmy pożyczkowe?

Można wymienić kilka rodzajów produktów finansowych, które oferowane są klientom na rynku. Część z nich pomaga oszczędzać gotówkę, inne wspierają realizację inwestycji i zabezpieczają domowy budżet na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Do najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych w Polsce zaliczyć można:

  • Pożyczki i chwilówki – udzielane są zwykle na krótki okres czasu i dowolny cel. Mogą je zaciągać osoby w różnej sytuacji finansowej, posiadające dowód osobisty i konto w banku.
  • Kredyty – zaciąga się je na konkretny cel i dłuższy okres czasu. Osoby zainteresowane kredytami mogą uzyskać wysokie kwoty pieniężne, wynoszące nawet kilkaset tysięcy złotych. Można z nich sfinansować zakup mieszkania, działki lub inwestycje firmowe.
  • Ubezpieczenia – zarówno osobowe, jak i majątkowe. Osoba ubezpieczona odprowadza do ubezpieczalni określoną wysokość składek, a w przypadku zaistnienia zdarzenia objętego polisą, otrzymuje wypłatę odszkodowania.
  • Karty kredytowe – jeden z rodzajów kart płatniczych. Można wykorzystywać je do dokonywania transakcji płatniczych, operując środkami w ramach limitu ustalonego przez bank. Po określonym czasie kartę należy spłacić.

Wybór poszczególnych produktów finansowych należy uzależnić od własnych potrzeb i możliwości finansowych. Na rynku istnieje wiele ofert przeznaczonych dla klientów indywidualnych i firm. Jak wybrać najlepszą z nich?

Wybór produktu finansowego dla siebie

W podjęciu decyzji o wyborze produktu finansowego może pomóc opracowany w tym celu ranking. Narzędzie to udostępniane jest zainteresowanym bezpłatnie, a dostęp do niego można uzyskać za pomocą Internetu. Ranking umożliwia porównanie produktów finansowych pod kątem kryteriów interesujących klienta. W przypadku pożyczek osoba zainteresowana porównać może długość spłaty, maksymalną wysokość pozyskanych środków, czy wreszcie opłaty, jakie będzie musiała ponieść przy spłacie zobowiązania. Ranking porządkuje oferty wielu pożyczkodawców, co ułatwia zapoznanie się z propozycjami poszczególnych z nich. Po wyborze konkretnej pożyczki wystarczy kliknąć w odnośnik, by zostać przeniesionym na stronę z wnioskiem online. Za pomocą rankingów porównać można niemal wszystkie produkty finansowe oferowane na rynku – warto skorzystać z tej opcji przed podpisaniem umowy z konkretną instytucją finansową.

Produktem finansowym można nazwać usługi oferowane na rynku finansowym. Zwykle są one tworzone przez banki i instytucje zajmujące się obrotem gotówki. Do produktów finansowych zalicza się między innymi pożyczki, kredyty, czy ubezpieczenia, a w ich wyborze pomagają takie narzędzia, jak porównywarki i rankingi.

materiał sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]