Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dokonaliśmy odbioru i zakończyliśmy inwestycję Głużek – Rumoka


Dokonaliśmy odbioru i zakończyliśmy przebudowę prawie 2 km odcinek drogi Głużek – Rumoka. Wartość inwestycji, nazywanej też trzecim etapem inwestycji Bogurzynek -Mdzewo, to prawie 2 mln zł sfinansowanej w całości z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ta droga powiatowa o długości 1803 m zlokalizowana jest na terenie gminy Lipowiec Kościelny. Zadanie to polegało na wykonaniu robót rozbiórkowych, przebudowie istniejącego przepustu pod drogą oraz wykonaniu zjazdów.

W planach było też poszerzenie i wzmocnienie  istniejącej nawierzchni. W miejscowości Rumoka położono 35 metrów chodnika i wykonano przejście dla pieszych. Właśnie teraz na poszerzeniach jezdni wykonano podbudowę z betonu asfaltowego i położono warstwę wiążącą nawierzchni. Położono nawierzchnię warstwy ścieralnej oraz wykonano pobocza z kruszywa łamanego i oznakowanie poziome i pionowe.

– Zadbaliśmy też o przyrodę na obszarze tej inwestycji i na etapie projektowania skupiliśmy się też na takich elementach, które były związane walorami  przyrodniczymi tego odcinka. Ponieważ droga od  Głużku aż do Rumoki leży w obszarze Natura 2000, a dodatkowo taki przejazd krętą drogą przez lasek to są Olszyny Rumockie, czyli rezerwat przyrodniczy, który wymaga jeszcze lepszej ochrony. Udało się nam np. ocalić aleję lipową przed wycinką, która znajduje się na odcinku od Olszyn Rumockich aż do Rumoki. W tym miejscu przesunęliśmy całą drogę w prawo i dzięki temu ocalały te lipy. – informuje Andrzej Dusiński Inspektor Nadzoru. 

Koszt inwestycji wraz z inspektorem nadzoru  i badaniami laboratoryjnymi to 1 970 896,37 zł.

Zadanie zostało odebrane we wtorek 21 września.

– Oprócz tego, że nadzoruje i odbieram tzw. roboty zanikające to były wykonane jeszcze badania techniczne tej drogi przez zewnętrzną firmę potwierdziły, że jest wszystko dobrze dlatego można było odebrać tą inwestycję – informuje Andrzej Dusiński.

 

art.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x