Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sprzątanie świata zaczęli od najbliższej okolicy


,,Myślę, więc nie śmiecę” to hasło 28 edycji akcji sprzątania świata. Celami tegorocznej akcji jest zachęcanie do dbania o najbliższe otoczenie oraz poprawne segregowanie odpadów. Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział w tej lekcji ekologii.


Na lekcjach rozmawiały na temat segregacji odpadów, recyklingu i konieczności dbania o środowisko naturalne. Oglądały bajki i filmy o tematyce ekologicznej oraz sprzątali teren wokół szkoły i osiedla Książąt Mazowieckich. Zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, wyruszyli na wyznaczone miejsce.

Zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że mimo obowiązku segregacji śmieci, odpady życia społecznego znajdowano wszędzie, a worki napełniały się stosunkowo szybko. Udział dzieci w akcji to zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska, poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Ukazuje uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

źródło i fot. opiekun koła LOP i PCK w SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
Ala
10 miesięcy temu

Brawo!!! Fantastyczny przykład dla reszty społeczeństwa. Ach ta dzisiejsza młodzież…. bez niej śmieci nadal leżałyby przy chodnikach

Anonim
Anonim
10 miesięcy temu
Reply to  Ala

… i leżą nadal…
Jednodniowe sprzątanie nie przyniesie żadnego efektu, jeśli będziemy nadal takimi niechlujami i brudasami, jeśli nie będziemy uczyć swych pociech porządku i dbania o środowisko.
Ten „wspaniały przykład dla społeczeństw” nic nie zmienia w naszym społeczeństwie i nie ma co się zachwycać, bo społeczeństwo jest ślepe i głuche na te akcje organizowane przez szkoły.

Last edited 10 miesięcy temu by Anonim
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x