Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprzątanie świata zaczęli od najbliższej okolicy


,,Myślę, więc nie śmiecę” to hasło 28 edycji akcji sprzątania świata. Celami tegorocznej akcji jest zachęcanie do dbania o najbliższe otoczenie oraz poprawne segregowanie odpadów. Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział w tej lekcji ekologii.


Na lekcjach rozmawiały na temat segregacji odpadów, recyklingu i konieczności dbania o środowisko naturalne. Oglądały bajki i filmy o tematyce ekologicznej oraz sprzątali teren wokół szkoły i osiedla Książąt Mazowieckich. Zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, wyruszyli na wyznaczone miejsce.

Zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że mimo obowiązku segregacji śmieci, odpady życia społecznego znajdowano wszędzie, a worki napełniały się stosunkowo szybko. Udział dzieci w akcji to zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska, poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Ukazuje uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

źródło i fot. opiekun koła LOP i PCK w SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
Ala
1 miesiąc temu

Brawo!!! Fantastyczny przykład dla reszty społeczeństwa. Ach ta dzisiejsza młodzież…. bez niej śmieci nadal leżałyby przy chodnikach

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Ala

… i leżą nadal…
Jednodniowe sprzątanie nie przyniesie żadnego efektu, jeśli będziemy nadal takimi niechlujami i brudasami, jeśli nie będziemy uczyć swych pociech porządku i dbania o środowisko.
Ten „wspaniały przykład dla społeczeństw” nic nie zmienia w naszym społeczeństwie i nie ma co się zachwycać, bo społeczeństwo jest ślepe i głuche na te akcje organizowane przez szkoły.

Last edited 1 miesiąc temu by Anonim
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x