Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Odebrali im kluczyki i wezwali Policję. Obywatelskie zatrzymania na Sienkiewicza i Ciechanowskiej


Ostatni weekend na drogach powiatu mławskiego to kolejni zatrzymani, nietrzeźwi kierujący. Jak się okazuje, po pijaku jeżdżą i mężczyźni i kobiety. W dwóch przypadkach zareagowali świadkowie.  Ich reakcja pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu pijanych kierowców, stwarzających śmiertelne zagrożenie na drodze.


W sobotę rano, jadący ulicą Warszawską  mieszkaniec pow. żuromińskiego, zauważył kierującego skodą, który zjeżdżał do krawędzi jezdni i wyraźnie nie panował nad pojazdem. Świadek ruszył za nim w kierunku centrum i na ul. Sienkiewicza wyprzedził skodę a następnie zatrzymał kierującego i odebrał mu kluczyki. Inny kierujący, także świadek tego zdarzenia, powiadomił Policję. Jak się okazało, kierowca skody, 55-letni mławianin, miał w organizmie 2,80 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy  w trzech  kategoriach.

Tego samego  dnia, tuż przed godz. 13, dwóch świadków zatrzymało nietrzeźwego kierującego volkswagenem. Do zdarzenia doszło na ul. Ciechanowskiej w Mławie. Jak wynika z ustaleń, kierujący volkswagenem zjechał z drogi na pas zieleni, uderzył w krawężnik, wyrwał jedną ze studzienek, znajdująca się na trawniku i zatrzymał się na drugiej. Próbował odjechać z miejsca kolizji, ale nie był w stanie wydostać się z pasa zieleni. Zareagowali przypadkowi świadkowie. Jeden z nich zabrał kierującemu kluczyki, drugi powiadomił Policję. Jak się okazało podczas interwencji, za kierownicą uszkodzonego  auta siedział  51-letni mławianin. W organizmie miał 2,70 promila alkoholu. Patrol ruchu drogowego odebrał mu uprawnienia do kierowania.

W sobotę rano, tym razem w miejscowości Piegłowo Wieś, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego renault. 58-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego miał w organizmie 0,70 promila alkoholu. Jak twierdził w rozmowie z policjantami, pił alkohol poprzedniego dnia wieczorem,  rano był przekonany, że wytrzeźwiał. Kierujący stracił uprawnienia do kierowania w czterech kategoriach.

W piątkowy wieczór, w Dozinach, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwą kierującą audi. Kobieta, na widok patrolu zmieniła kierunek jazdy. Po chwili została zatrzymana. Kierującą okazała się 30-letnia mieszkanka pow. mławskiego. W organizmie miała 1,80 promila alkoholu. Straciła prawo jazdy.

Zatrzymanym, nietrzeźwym kierującym grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
WML
WML
10 miesięcy temu

Ogólnie to jestem bardziej za edukacją niż karaniem, ale nie w przypadku pijanych kierowców. Tutaj nie ma co robić kampanii społecznych, ale traktować pijanych kierowców jako potencjalnych zabójców. Czekam na rygorystyczne kary (np. przymusowe 15 lat pracy, gdzie połowa wynagrodzenia trafi na rzecz rodzin poszkodowanych w wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców)

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

Zdecydowanie zaostrzyć kary dla pijaków za kierownicą. To są potencjalni zabójcy i tak powinni być sądzeni.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x