Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

SP 2 w ogólnopolskim projekcie „UWAŻNA SZKOŁA”


Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie znalazła się w gronie trzydziestu szkół w ogólnopolskim projekcie UWAŻNA SZKOŁA.


SP 2 uczestniczy w ogólnopolskim projekcie UWAŻNA SZKOŁA organizowanym przez Polski Instytut Mindfulness. Projekt ma na celu wprowadzenie do klas VI-VIII szkół podstawowych programu Czas na Uważność w formie nowatorskich zajęć psychoedukacyjnych z zakresu profilaktyki uniwersalnej, prowadzonych na 12 godzinach wychowawczych. Pilotaż realizowany jest w 3 etapach, których celem jest m. in. szkolenie szkolnych realizatorów programu,  wdrożenie w kl. 7a, 7b, 8 a, 8 b programu Czas na Uważność oraz podsumowujące badanie pilotażowe.

Wprowadzenie tego innowacyjnego programu do szkoły jest przejawem nowoczesnego spojrzenia na edukację.

Celem programu Czas na Uważność jest:

– wyposażenie nauczycieli w kompleksowe narzędzia do pracy z uczniami,

– wdrażanie nowatorskiego podejścia do uważności jako kompetencji życiowej,

– rozwój uważności wśród młodzieży w aspekcie profilaktyki uniwersalnej.

Projekt w SP 2 będą wdrażały: Marzena Gorlewska – psycholog szkolny i pani Aneta Koszałkowska – nauczyciel języka angielskiego, które ukończyły 8-tygodniowy TRENING MINDFULNESS MBTT (Mindfulnes- Based Teacher Training) połączony z regularną praktyką własną. We wrześniu i październiku 2021 nauczycielki będą uczestniczyły również w szkoleniu specjalistycznym. Przewidziany termin realizacji to październik 2021-luty 2022.

Uczniowie klas VII-VIII, biorący udział w pilotażu programu CnU, otrzymają praktyczne narzędzia pomocne w radzeniu sobie z wyzwaniami dnia codziennego, samoregulacji emocji, redukcji stresu w pandemicznej i postpandemicznej rzeczywistości oraz rozwiną kompetencje intra- i interpersonalne służące lepszej koncentracji, dobrostanowi, wzmocnieniu funkcji poznawczych, lepszemu radzeniu sobie w relacjach społecznych oraz dostaną wsparcie w budowaniu ich odporności psychicznej dzięki rozwijaniu i praktykowaniu uważności.

źródło: SP 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x