Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od stycznia najniższe wynagrodzenie do góry


Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w 2022 r., przedłożone przez ministra rodziny i polityki społecznej.


Rząd ustalił wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2022 r. na poziomie 3010 zł. Oznacza to wzrost o 210 zł w stosunku do najniższej płacy, która obowiązuje w roku obecnym. Jednocześnie, minimalna stawka godzinowa w 2022 r. wyniesie 19,70 zł.

•    W rezultacie, w 2022 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie stanowić 50,8 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2022 r.
•    W 2022 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wyższe o 7,5 proc. w stosunku do najniższej płacy, która obowiązuje w 2021 r.
•    Zgodnie z rozporządzeniem, w 2022 r. minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych wyniesie 19,70. Oznacza to wzrost o 1,40 zł w stosunku do 2021 r.
•    W Polsce płacę minimalną otrzymuje ok. 2,4 mln osób.

Rozporządzenie wejdzie w życie 1 stycznia 2022 r.

źródło: gov.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
PiS
PiS
10 miesięcy temu

Nakręcamy inflację, nakręcamy jak tylko się da, ale nasz suweren się cieszy, bo nie rozumie, że za te większe pieniądze jeszcze mniej kupi. Suweren nas chwali, suweren zadowolony, bo suweren ogląda tylko naszą telewizję, polską telewizję i bezmyślnie łyka to co mu on serwuje. Kurski robi świetną robotę. Jest jeszcze o krok przed prezesem. Prezes jeszcze nie zdąży pomyśleć, a nasz Kurski już powie to co trzeba. . Nasz suweren lubi zwykły, prosty, taki chłopski język, a więc takim językiem się posługujemy.Damy suwerenowi sto złotych, a zabierzemy z jego kieszeni 500, ale on widzi tylko te 100zl, bo suweren nie myśli, suweren przyjmuje tylko to co widzi.

Marcin
Marcin
10 miesięcy temu
Reply to  PiS

Dobry komentarz w samo sedno. W kraju coraz gorzej. Będzie bieda oj będzie

anonim XC2
anonim XC2
10 miesięcy temu
Reply to  PiS

masz racje jestes taki zwykly prosty chlopski, sam nie rozumiesz co napisales, przekaz otempialego myslenia Wiesz co to jest inflacja i skad sie bierze?

PiS
PiS
10 miesięcy temu
Reply to  anonim XC2

Ja dobrze wiem co to jest inflacja.
A ty wiesz skąd się bierze inflacja?

anonim XC2
anonim XC2
10 miesięcy temu
Reply to  PiS

nie znasz histori brak wiedzy co sie dzialo za poprzednich rzadow szczujnia czerwonych. Nigdy od wojny polacy nie zyli na takim poziomie.

PiS
PiS
10 miesięcy temu
Reply to  anonim XC2

Co tu ma historia do tego.
Twoja dedukcja jest mylna. Historię to mam w małym palcu.
Polacy nie żyli na takim poziomie od wojny??? Której za przeproszeniem wojny? – krótko widać żyjesz

Ps. „Polacy” piszemy zawsze dużą literą suwerenie, byle co jesz i byle co wiesz, a zdanie również zaczynamy dużą literą. No cóż po samej pisowni widać co masz w głowie i że łatwo cię zmanipulować, ale to twój problem.

anonim XC2
anonim XC2
10 miesięcy temu
Reply to  PiS

Historie masz w malym palcu tylko ze palec jest w nosie.Od II wojny historyku .czy z malej czy z duzej nie zmienia sensu. mnie trudno zmanipulowac nie ogladam TVN .Natura decydując sie na pojawienie sie człowieka na ziemi dokonała na siebie zamachu

anonim XC2
anonim XC2
10 miesięcy temu
Reply to  PiS

nie potrafisz wypelnic poprawnie deklaracji podatkowej a chcesz dyskutowac o inflacji

PIS
PIS
10 miesięcy temu
Reply to  anonim XC2

…ale z ciebie d.bil., tyle, że przynajmniej nie jesteś mądrzejszy od Adriana 😀
Zmanipulowany to jesteś ty właśnie, przez pis i tvpis i to wystarczy.
Taaak, duża czy mała litera nie zmienia sensu, ale chyba jesteś Polakie4m i czujesz się Polakiem, a więc powinieneś być patriotą i szanować swój kraj i swoich rodaków.
No cóż, widać jacy z was patrioci, żadnego szacunku nawet dla własnej narodowości, bo wam jest wszystko jedno.
Jeśli ja mam palec w nosie, to nie powiem gdzie ty trzymasz swój palec 😀 – zapewne są to 4 litery i zaczyna się ten wyraz na d…
Ogólnie jesteś rozgarnięty jak kopa siana na łące, a każdy twój strzał to kula w płot. Nie wiem, ale masz jakieś omamy: ni stąd ni zowąd pier…sz coś o historii, potem o deklaracjach podatkowych. Odnośnie inflacji to ty zacząłeś temat, ale jak widać nie masz pojęcia co to jest i z czym to się je, bo wykręcasz się sianem.
Ogarnij się człowieku.

staraznajoma
staraznajoma
10 miesięcy temu
Reply to  anonim XC2

Jeśli ty nie rozumiesz co PIS napisał, to nie znaczy wcale że tego nikt nie rozumie.
Suweren na ogół nic nie rozumie co inni mówią czy piszą, suweren rozumie tylko przekaz od swojego rządu i od szczujni kurskiego tak to już jest.
Jesteś najlepszym tego przykładem.

Mławianin
Mławianin
10 miesięcy temu
Reply to  PiS

Ależ ty głupiś, na szczęście takich ograniczonych w myśleniu jest miejszość

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Mławianin

Zapewne piszesz jednak o sobie 🙂
Prawda boli,
prawda w oczy koli.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x