Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od października zdrożeje gaz“Motywem zmiany taryfy jest utrzymujący się od początku roku wzrost cen gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która jest głównym źródłem pozyskania paliwa gazowego przez PNGiG. Urząd Regulacji Energetyki przypomniał, że od początku 2021 roku notowania gazu wzrosły, w zależności od instrumentu, do nawet 234 proc.” – informuje Polska Agencja Prasowa.

To trzecia podwyżka taryfy w tym roku.

Urząd Regulacji Energetyki oszacował o ile wzrośnie rachunek odbiorcy w zależności od ilości zużywanego gazu. I tak dla statystycznego odbiorcy zużywającego gaz jedynie do przygotowania posiłków, cena wzrośnie o 3,36 proc., ok. 0,72 zł miesięcznie. U odbiorców zużywających więcej gazu, np. do podgrzewania wody (grupa taryfowa W 2.1.) rachunek będzie wyższy o 4,63 proc. (ok. 4,48 zł miesięcznie). Odbiorcy, którzy gazem ogrzewają domy i mieszkania zapłacą średnio o 13,76 zł miesięcznie więcej.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
PiS
PiS
1 rok temu

Od nowego roku dojdą podwyżki cen energii elektrycznej. Enea już wystąpiła o podwyżkę w wysokości 40%.
Jesteśmy prawdziwą dojną zmianą 😀
Cieszcie się z podwyżek minimalnej płacy, cieszcie się z socjalu. Niedługo emeryci staną pod kościołami z kubkami.

Stanisław
Stanisław
1 rok temu

Teraz cena gazu w górę, bo podwyżki opłat za abonament i przesył już są . I tak wkoło.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Stanisław

Dodam że to trzecia podwyżka cen gazu w tym roku.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x