Tiry, starosta, burmistrz i mieszkańcy na Brukowej. Jest protest
— 16/09/2021
Graniczną i Brukową już rozjeżdżają tir-y, a ma być ich jeszcze więcej. Hałas przez całą dobę, pękające od drgań ściany, smród i spaliny to codzienność mieszkańców ulic Granicznej i Brukowej, którymi to ulicami samochody ciężarowe jadą w kierunku Alei św. Wojciecha. Mieszkańcy tych ulic wraz z przewodniczącym zarządu osiedla Kamilem Przybyszewskim zaprosili wczoraj na swoją ulicę starostę i burmistrza, by wyrazić sprzeciw wobec planowanego przekierowania ruchu tranzytowego tymi ulicami.
Reklama
Bezpośrednim impulsem, który wywołał wzburzenie mieszkańców była wypowiedź burmistrza Sławomira Kowalewskiego na sesji rady miasta w dniu 31 sierpnia, kiedy to zapowiedział przekierowanie ruchu tranzytowego właśnie ulicami Brukową i Graniczną na oba odcinki Alei św. Wojciecha, a stamtąd ulicą Płocką dalej w kierunku Warszawy czy Ciechanowa.
Jednak na spotkaniu z mieszkańcami burmistrz o przekierowaniu mówił już inaczej. Zarzekał się, że o przekierowaniu decyduje marszałek. Przy tej okazji ponownie obciążył marszałka winą za brak remontów dróg wojewódzkich i zwłokę w budowie obwodnicy.
– To niemożliwe. O przekierowaniu decyduje marszałek. Tu nie ma żadnego przekierowania – mówił do mieszkańców Kowalewski. Nie wyjaśnił jednak skąd wziął się zapowiedziany przez niego na miejskiej sesji zamiar przekierowania i w którym momencie mówi prawdę.
Do wątku przypisywanej marszałkowi odpowiedzialności odniósł się przewodniczący Przybyszewski.
– Ciągle słyszymy jak pan oskarża marszałka. Ja chciałbym, aby pan marszałek przyjechał i żebyśmy się mogli spotkać z panem starostą, z panem burmistrzem i panem marszałkiem i wyjaśnić, bo my tutaj podejrzewam jesteśmy karmieni kłamstwami – mówił Przybyszewski.
Z kolei starosta Jerzy Rakowski zdecydowanie podkreślił, że stan powiatowych ulic, którymi są Graniczna i Brukowa był doraźnie poprawiany wiosną, a do czasu ich gruntownej przebudowy nie ma mowy o żadnych zmianach zasad ruchu. Starosta dodał, że kosztorys na przebudowę ulic wynosi 28 mln zł, a powiat stara się o środki zewnętrzne, ale nie wiadomo kiedy zapadnie decyzja o ich przyznaniu. Podkreślił też, że powiat w priorytetowo traktuje przebudowę tych ulic, zmieniając w tym celu dokumentację, gdzie zakładano iż w pierwszej kolejności remontowana miała być ulica Kościuszki.
Mieszkańcy też głośno mówili o swoich problemach, wymieniając wśród nich pękające od drgań ściany, kurz i hałas całą dobę. To powoduje, że nie można spać, wypoczywać po pracy czy korzystać z balkonów i przydomowych ogródków. Padały też inne oceny. Można było usłyszeć m.in. „Gdyby tu mieszkał ktoś z radnych, to zaraz byłoby zrobione”, „Państwo jesteście przy żłobie, trzeba naciskać”, Struzik rządzi całym miastem? Kto tu właściwie rządzi?”. W odpowiedzi na twierdzenie burmistrza, że od 15 lat naciska marszałka, padło – „słabo, słabo”.
Spotkanie zakończyło się powtórną deklaracją starosty, że samorządy dokładają starań aby stan tej drogi poprawić, a do tego czasu zmian w zasadach ruchu nie będzie.
JK
Wypowiedź burmistrza Kowalewskiego na sesji rady miasta w dniu 31.08.2021
Fragmenty relacji ze spotkania z mieszkańcami na ulicy Brukowej
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
Może i Pan Kowalewski już nachłapał się będąc burmistrzem, może już się wypalił zawodowo ale jednak widać różnicę pomiędzy Panem burmistrzem Panem tym młodym. Nie jestem zwolennikiem ani jednego ani drugiego ale chyba każdy widział , iż Pan P. Nie umie się nawet dobrze wypowiedzieć. Ot taka moja myśl
Zgadza się: pan P. z wypowiedziami ustnymi ma problem, zbyt szybko ulega emocjom, ale coś mi się zdaje, że na stołek burmistrza też się nie pcha, a więc bez sensu jest porównywanie go z obecnie urzędującym burmistrzem, który mimo swej ogłady towarzyskiej jest bezczelny, chamski, arogancki – mam wymieniać dalej?
Pcha się pcha… Jak jest społecznikiem to dlaczego za przewod. Osiedla bierze dietę.jesli nie będzie brał, zrzeknie się niech to poda do wiadomości. Tylko nie przed wyborami bo na to nabrać się nie dam.!!!
I tu się kolega myli. Dieta przysługuje za uczestnictwo podczas sesji Rady Miasta.
Po drugie pan Przybyszewski przeznacza pieniądze na cele szczytne.
Jak Pan nie ma odpowiedniej wiedzy, to proszę się nie wypowiadać.
Już i tak dałeś się nabrać — bo do RADY wybrałeś niemowy !!!! całą robote za nich wykonuje KAMIL !!! piszesz chyba tylko dlatego aby usprawiedliwić swój zły wybór….
Pomimo że spotkanie było o godzinie 14 uczestniczyło w nim poza przedstawicielami władz około 20 osób. To nie taka znowu garstka.
Pan z okolic
2 lata temu
Jak to jest, ten człowiek wszędzie widzi problem. Widzicie jego zachowanie, skręca mu twarz, lata i gada do siebie, słuchawki w uszach. On pracuje gdzieś? Czy odniósł jakiś sukces w życiu?
Wielu się przekonało jakim jest człowiekiem burmistrz, ale wielu nadal jest zaślepionych i wierzy w jego frazesy i okrągłe słówka, uważając, że człowiek tak pięknie mówiący jest szczery, empatyczny i uczciwy.
Ludzie na stołkach czy to w lokalnych samorządach czy też w rządzie na na szczeblu krajowym zawsze dbają przede wszystkim o własne interesy i bardzo rzadko bywają empatyczni, no chyba, że w stosunku do… własnej rodziny.
Te dwa filmiki pod artykułem są dowodem na to uczciwość i prawdomówność burmistrza – normalnie zbłaźnił się włodarz, zresztą nie pierwszy raz i na pewno nie ostatni.
Remo
2 lata temu
A co mają powied,ieć mieszkańcy centrum miasta.
Tiry, ciężarówki ze zwierzętami gd,ie odór jest nie do wytrzymania. Do tego głośne osobówki z dużymi silnikamiwarczace. Nam nikt nie pomaga żyjemy w rym hałasie tyle lat.ws,ystko dzieje się pod oknami urzędu miasta.
A policja zamiast karać za szybką jazdę kraj pijaczka który oddał potrzebę pod drzewko.
Myślisz, że odór z ciężarówek to tylko centrum miasta??? – mylisz się i to bardzo!!!
Te piękne zapachy są i na Sienkiewicza, i na Kościuszki, i na alei dewelopera, bo ciężarówki z żywym towarem jeżdżą którędy chcą i w całym mieście roznoszą się ekstremalne zapachy.
Loool
2 lata temu
Burmistrz naciska na marszałka od 15 lat na powstanie obwodnicy zachodniej, a marszałek się nie może doprosić od burmistrza dokumentów, które są niezbędne do pchnięcia tematu. Oj, Sławek – kłamczuszek, kłamczuszek…
Jak zwykle zwalanie winy na innych za swoją indolencję – kozioł ofiarny musi być!
😀 wina Tuska i Trzaskowskiego.
Na tego drugiego też już wszystko zwalają.
Misiek
2 lata temu
Tranzyt ulicami Brukową, Graniczną i Aleją Świętego wojciecha to najlepsze rozwiązanie. A ludzie, którzy budowali tam domy, wiedzieli że stawiają je w dzielnicy przemysłowej. Chociaz zakładów mięsnych i mleczarni już nie ma, to wciąż jest to dzielnica przemysłowa. kiedyś mieli tańsze działki, dziś nie powinni się dziwić. Jakąs drogą te samochody muszą jeździć
Gdy jeszcze rodzice moich teściów kupowali tu gospodarke ( vo to jeszcze byla gospodarka ze stodołą i oborą) to nawet nie bylo ulicy na Brukowej wiec o czym piszesz?
Tu znajdowała się mleczarnia, zakłady mięsne, fabryka obuwia i te 50 lat temu te zaklady tam już istniały. Kiedyś Mława spłynęła z wyrobów wytwarzanych w tych zakładach, ale wy tego nie pamiętacie lub zapomieliście, że coś takiego było.
Tak, tak, ale ludzie też przy Granicznej i Brukowej mieszkali zanim powstały te zakłady.
To już nie jest niestety dzielnica przemysłowa. W tej chwili prosperują tam już tylko małe firmy, a dodatkowo w pobliżu buduje się osiedle mieszkalne.
Dzielnica przemysłowa jest w specjalnie wydzielonej strefie ekonomicznej i tego się trzymajmy.
Ponadto kiedyś nie było takiego ruchu, ulice są wąskie, nie przystosowane to ciągłego ruchu tirów, domy budowane były tuż przy chodniku, to nie to co ul. Warszawska.
Żaden że znajdujących się przy tych ulicach budynek nie styka się z chodnikiem tak jak na ulicy Warszawskiej lub Dworcowej, a przy tych ulicach ludzie zamieszkiwali wcześniej i mieszka znacznie więcej ludzi
Jak można porównywać natezenie ruchu na Warszawskiej z Wymyslinem? Kolejna sprawa to na Wymyślinie ludzie kupujący mieli świadomość jak to będzie wyglądać
geniek
2 lata temu
warszawską-żwirki-/sienkiewicza-alejamiprzez sto lat pędziły a tera przez kilka lat do wybudowania obwodnicy zachodniej…NA TAKĄ NIEWIELKĄ SUMMA SUMARUM CENĘ MUSITA PRZYSTAĆ…
I RACZEJ NIE MA OPCJI ODWRÓCENIA – ZNOWU MINUS MI IDIOT NA LICZNIKU PILNUJE ABY BYŁ… CHOĆBYŚTA POPĘKAŁY TO JUŻ SE NEWRATI COŚTA INO WY SPOKÓJ ZA CAŁE MIASTO SMRODU I BRUDU PRZEZ TYLE LAT…
Obserwator
2 lata temu
To się Trolle rzuciły na Przybyszewskiego.
Z tej zaciekłej pisaniny na temat Przybyszewskiego będziecie musieli co drugi dzień zmieniać gumki pod klawiszami klawiatury.
TO nie są TROLLE, TO SĄ GŁUPOLE WÓLCZAŃSKIE!!!—-KTÓRYM BARDZO PRZESZKADZA ŻE PRZYBYSZEWSKI angażuje się w sprawy aby mieszkańcom WÓLKI żyło się lepiej, ale DURNY Mławianin pisze po niżej paszkwil i ubliża PRZYBYSZEWSKIEMU!!!
Ale ten Przybyszewski to wiocha…. Nawet nie potrafi się wysłowić. Stoi z karteczką przy mieszkańcach i tylko szczuje. I tylko to potrafi . Dobrze powiedział Starosta, że robi politykę i dorabia ideologię do wszystkiego. Wykorzystuje każde spotkanie by się pokazać, zareklamować. Do czego on dąży??? Ło Boże , oby nie chciał zostać Burmistrzem. To dopiero będzie wstyd dla miasta.
Wiesz Panie Przybyszewski, że Przasnysz nie dostał obwodnicy i jeszcze przez wiele, wiele lat będzie przez centrum odbywał się ruch? Jechałem przez to miasto ostatnio (tragedia) . Przez Przasnysz i Pułtusk i dalej na Szczytno przez które też odbywa się ruch w centrum wiele osób z Wawy jeździ na Mazury zamiast siódemką. Ale tam nie ma takich….jak Ty …… Panie Przybyszewski zejdź ze sceny bo z Tobą to wstyd się pokazać. Ludzie, on wam nie pomoże. Gwarantuję Wam. On tam był by się pokazać. Ja mu nie ufam a wy jak tam chcecie.
Chcesz-nie ufaj.
TEMAT tranzytu przez te ulice nie jest autorstwa Przybyszewskiego.
TEMAT tranzytu przez ulice Brukowa i Graniczna zaproponował Pan Kowalewski.
Więc swoje żale kieruj do Urzędu Miasta.
Naprawdę????
Proszę podać ulice, którymi może odbywać się tranzyt do czasu powstania obwodnicy zachodniej i dlaczego Twój pomysł ma być najtrafniejszy?
Nie pisz do mnie Wy, bo nie jestem ani z Miasta ani ze Starostwa. Panie Kamilu ……
Ktoś na tym spotkaniu powiedział, żeby puścić przy Komorze. Brawo kur…..A ten ktoś widział jak blisko jest tam budynek przy drodze?
I jak jest tak wąsko? Najlepiej komuś podrzucić. Widzisz co prezentujesz? Trzymać kartkę w ręku to każdy potrafi. Czekam na lepszy pomysł Mieszkanko . Głowa boli gdy trzeba pomyśleć???
Swoim, pisanie od rzeczy sam już sie pogrążyłeś, powinieneś wiedzieć że mieszkańcy po to wybrali te władze aby po konsultacjach z nimi dojść do porozumienia, i podjąć decyzję, która zadowoli wszystkich — czy to takie trudne,??—a więc kończ waść!!! i nie pogrążaj się w swoich pomysłach— natomiast dziwi fakt co na ten temat mają do powiedzenia RADNI Z WÓLKI ????
Komuś w głowie się poprzewracało. Od zawsze tymi ulicami jeździły tiry, a teraz kukulcze jajo próbuje garstka podrzucić innym. Zauważcie, że przy Dworcowej budynki są usytuowane znacznie bliżej jezdni, mieszka tu znacznie więcej ludzi i przekierowanie ruchu stwarzaloby większe niebezpieczenstwo i zagrożenie
Niewygodny Wam jest Przybyszewski bo tyka nietykalnych rozwala układy i robi to za free. Dlatego ośmieszacie chłopaka który tyle robi żeby te zgniłe i skorumpowane urzędy obnażyć z ich nepotyzmu kolesiostwa i łajdackich powiązań. Szaremu obywatelowi tego miasta nawet się nie śni jaki układ łączy ludzi trzymających władzę. Ignoranci dyletanci którzy tylko jedzą śpią i są niewolnikami skorumpowanego systemu nawet nie macie pojęcia co się kryje za tą fasadą. Życzę Panu Kamilowi zdrowia i powodzenia w dokończeniu rozpoczętych działań. Panie Kamilu nie jest Pan sam. Powodzenia.
Nina S.
2 lata temu
Panie Starosto, czy kulturalnym zachowaniem na spotkaniu z mieszkańcami jest trzymać ręce w kieszeni?
Stefan
2 lata temu
Przez Mławę przechodzi droga krajowa nr 7, droga wojewódzka nr 544 (Warszawska, Żwirki, Piłsudskiego, Żuromińska, Gdyńska) i kilka dróg powiatowych. Są to główne drogi tranzytowe w mieście. Dopóki nie powstanie Obwodnica Zachodnia to niewiele można zmienić. Można jedynie dzielić ruch TIR-ów miedzy drogę wojewódzką a ciąg Brukowa, Graniczna i AŚW. Część TIR-ów przejeżdża też ulicą BCH i przez Kalkówkę oraz Modłę drogą powiatową wyjeżdżają na wysokości stacji BP na drogę nr 7. Dokumentacja na budowę Obwodnicy Zachodniej ma być gotowa na początku przyszłego roku. Oznacza to że pozwolenie na budowę w połowie roku 2022. Potem przetarg i roboty można zacząć pod koniec roku. Oddanie drogi do użytku na początku 2024. Teraz wszystko w rękach decydentów czyli polityków.
Sroka
2 lata temu
Ciekawe kiedy powstanie ta obwodnica? Obiecana tyle lat…
jak będzie kompletna dokumentacja, w tym od burmistrza i starosty
jak wykupią grunty
jak znajdą „swojego” co wygra przetarg albo go strabag weźmie na głównego podwykonawcę
jak ratuszowe ludziki będą miały w tym interes
jak „swoi” będą mogli przy obwodnicy kupić grunty
wtedy dopiero powstanie obwodnica.
Ta cała sytuacja z przejazdem ciężarówek to jeden ze skutków braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla większości terenów w Mławie. Jedna decyzja burmistrza czy starosty i nagle pod domem masz połowę TIRów jadących przez miasto.
—-nikt nie feruje wyroków, tylko pisze prawdę, tą swoją prawdę zachowaj dla siebie i nie rób z ludzi piszących o tych problemach jakichś nieuków !!! chyba że sam pracując w Starostwie masz już pełne pory???
Najpierw niech PAN STAROSTA, zredukuje prawdę o sobie, i uchyli rąmbka tajemnicy ze swych rządów jak był BURMISTRZEM !!! —a zwracanie PRZYBYSZEWSKIEMU uwagi który działa społecznie jest nietaktem STAROSTY.
A to nie wiedziałeś że w Urzędzie MIASTA zł jest specjalny, wydział którym kieruje Pani GRZYWACZ , I ABY MOGLA BYC NACZELNIKIEM ŻE TEGO WYDZIAŁU,zatrudniono w nim dodatkowo 2 osoby, które właśnie są od tego aby pisać komentarzem, albo oceniać je na czerwono ,!! I tak to działa
Wyborcaaaaaaa
2 lata temu
Porównajcie klasę radnych czy to Pan Krajewski, Pan Fabisiak, Pani Ula, Pan Marian . Na pewno zagłosuję na kogoś z nich. Nie lubię awanturnictwa, cwaniactwa. Cenię ludzi którzy pracują na sukces i spełniają się zawodowo.
Ci ludzie o których piszesz to pracują na sukces ale dla siebie, ty potrzebny im byłeś przed wyborami !!!!—- czy na prawdę tego nie rozumiesz ???? to zwróć się do tych Radnych, niech powiedzą dlaczego w tej sprawie zachowują milczenie !!!!
A kto słyszał tych radnych gdy trzeba wypowiedzieć się w ważnych dla mieszkańców kwestiach??Potrzeba ludzi odważnych, zaangażowanych i skutecznych tak jak Pan Kamil
Jak można uczestniczyć na spotkaniu i czytać z kartki. Tak trudno zapamiętać czego dotyczyło sedno spotkania? Czy to dobre wychowanie rozmawiając z ludźmi i grzebać w telefonie…? Kurde ale wstyd, co to za człowiek. Uważam że człowiek dobrze wychowany tak się nie zachowuje. Kogo reprezentuje ten człowiek z Wólki, na pewno nie mnie.
Byłam tam na tym zebraniu.
Na tej kartce ten pan miał zapis jakiejś korespondencji z kimś. Nie wiem z kim. A z telefonu to miał przygotowane wypowiedzi Pana Burmistrza.
Wystarczy, że nas reprezentuje i nam pomaga. A kartkę dostał od mieszkańców na początku spotkania. Jak nie wiesz, to nie krytykuj. A gdyby nawet zerkał do kartki, to nic złego. To oznaczałoby że porzadnie przygotowań się do spotkania i ma merytoryczne argumenty a nie farmazony i socjotechnikę
Wólka wszystko wie
2 lata temu
Pieniacz niech idzie do pracy a nie tylko kłótnie, krzyki. Lepiej niech zaśpiewa pieśń… Znowu w życiu mi nie wyszło… Hihihi hihihi
Nie przynoś wstydu tymi wypowiedziamy mieszkańcom WÓLKI, i nie przeszkadzaj ludziom którzy poświęcają swój czas aby zmieniać tą dzielnicę miasta, nie wiedzialem że na WÓLCE, są tacy durnie jak ty !!! PANIE KAMILU TAK TRZYMAJ NIE ZWRACAJ UWAGI NA LUDZI KTÓRZY RZUCAJĄ CI KŁODY POD NOGI SIĘ TO SĄ OBROŃCY TYCH DWÓCH PANÓW BURMISTRZÓW—-PO ICH WYSŁUCHANIU, — WARTO ZDAĆ IM PYTANIE ??/ CO ŻEŚCE ZROBILI PRZES TE 15 LAT SWYCH RZĄDÓW W MLAWIE, jedno dobrze wam wyszło P.P.PRYWATNE, ZAPOMNIELIŚCIE W TYCH SWOICH DZIAŁANIACH —O TYM CO NAJWAŻNIEJSZE DLA MIESZKAŃCÓW!!! czyżbyście potrzebowali następnych 15 lat aby7 mamić mieszkańców swymi obiecankami !!!!
Im 30 lat nie starcza.
Mnie dziwi zachowanie Pana Rakowskiego.
Może Pan Rakowski odpwoe na pytanie, kto stał za tym, że mieszkańcy Zatorza do dzis nie mają przejazdu na swoje osiedle od strony ulicy Kościuszki.
Panie Rakowski, kto wydał w tej sprawie opinię?
Z PKS
2 lata temu
Drodzy mieszkańcy. Sami widzicie oraz czujecie na własnej skórze jakie jest podejście władz do problemów ludzi. Żyjemy w takim kraju, że jak nie złapie się za przysłowiową „mordę”, to nic nie wskóracie. BLOKOWAĆ CODZIENNIE ulicę po dwie godzinki w szczycie.
Dziś chcecie blokować ulice to od razu zablokujcie tory bo pociągi są zbyt blisko i są za głośne.
Wołodyj Sakrecki
2 lata temu
1 z dziesięciu : to poproszę pytanie na pana Struzika , w przedszkolu : proszę pani Struźik mnie pobił, w klasie : kogo czego nie ma : Struzika . Coś czuję że niedługo powstanie też oda „Do Struzika ” . Coś czuję że jeszcze wiele razy usłyszmy to nazwisko nie wykluczone że powstanie też oda , wiersze i film . A jak już już będzie nowa ulica to zgadnijcie jak będzie nazwana a raczej przemianowana . Tak .
Cukrzyca to plaga XXI wieku, zaliczona przez Światową Organizację Zdrowia obok otyłości, nadciśnienia tętniczego czy chorób nowotworowych, do grupy chorób…
Reklama W powojennej Mławie Wyzwolenie Mławy spod hitlerowskiej okupacji nastąpiło 18 stycznia 1945 roku. Dąb Wolności był świadkiem pierwszych radosnych,…
Prawdą jest przywoływane bardzo często przez burmistrza Kowalewskiego powiedzenie, że Mława jest wyjątkowa. Jest wyjątkowa, tyle, że powiedzmy wprost –…
Redakcja portalu Codziennik Mławski zastrzega sobie wszelkie prawa do publikowanych treści. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego //codziennikmlawski.pl wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie lub sprzedaż zawartości portalu Codziennik Mławski są zabronione bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji i będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.
Wdrożyliśmy RODO, aby jeszcze lepiej chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.AkceptujęDowiedz się więcej
Polityka cookie
Privacy Overview
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
Może i Pan Kowalewski już nachłapał się będąc burmistrzem, może już się wypalił zawodowo ale jednak widać różnicę pomiędzy Panem burmistrzem Panem tym młodym. Nie jestem zwolennikiem ani jednego ani drugiego ale chyba każdy widział , iż Pan P. Nie umie się nawet dobrze wypowiedzieć. Ot taka moja myśl
Podejrzewam, że masz omamy słuchowe.
U kolegi XYZ, widać przede wszystkim braki w składni i interpunkcji.
I nie narobił tylu kosztów, co wlodarz.
Zgadza się: pan P. z wypowiedziami ustnymi ma problem, zbyt szybko ulega emocjom, ale coś mi się zdaje, że na stołek burmistrza też się nie pcha, a więc bez sensu jest porównywanie go z obecnie urzędującym burmistrzem, który mimo swej ogłady towarzyskiej jest bezczelny, chamski, arogancki – mam wymieniać dalej?
Pcha się pcha… Jak jest społecznikiem to dlaczego za przewod. Osiedla bierze dietę.jesli nie będzie brał, zrzeknie się niech to poda do wiadomości. Tylko nie przed wyborami bo na to nabrać się nie dam.!!!
I tu się kolega myli. Dieta przysługuje za uczestnictwo podczas sesji Rady Miasta.
Po drugie pan Przybyszewski przeznacza pieniądze na cele szczytne.
Jak Pan nie ma odpowiedniej wiedzy, to proszę się nie wypowiadać.
Jak ma honor diety nie powinien brać. Są ludzie co robią o wiele więcej i nie są przewodniczącymi. Latanie i krzyk to żadna działalność.
Już i tak dałeś się nabrać — bo do RADY wybrałeś niemowy !!!! całą robote za nich wykonuje KAMIL !!! piszesz chyba tylko dlatego aby usprawiedliwić swój zły wybór….
Nie każdy może być takim uczony, jak ty !!!
Pan starosta pięknie skwitował zachowanie pewnej osoby. Wielkie uklony i brawa za sprowadzenie gościa do pionu.
To ten sam starosta, w którym to budynku było CBA?
Jakby nie patrzył gość ma haryzmę , kilkoro mieszkańców a zjawili się wice,sam Szef i starosta.
Pomimo że spotkanie było o godzinie 14 uczestniczyło w nim poza przedstawicielami władz około 20 osób. To nie taka znowu garstka.
Jak to jest, ten człowiek wszędzie widzi problem. Widzicie jego zachowanie, skręca mu twarz, lata i gada do siebie, słuchawki w uszach. On pracuje gdzieś? Czy odniósł jakiś sukces w życiu?
To przeprowadź Śledztwo w jego sprawie
Masz omamy słuchowe i wzrokowe- musisz się leczyć.
Leczy się psychiatrycznie?
Z całym szacunkiem ale przez tyle lat na pewno wiele ludzi nauczyło się jakim człowiekiem jest pan burmistrz.
Wielu się przekonało jakim jest człowiekiem burmistrz, ale wielu nadal jest zaślepionych i wierzy w jego frazesy i okrągłe słówka, uważając, że człowiek tak pięknie mówiący jest szczery, empatyczny i uczciwy.
Ludzie na stołkach czy to w lokalnych samorządach czy też w rządzie na na szczeblu krajowym zawsze dbają przede wszystkim o własne interesy i bardzo rzadko bywają empatyczni, no chyba, że w stosunku do… własnej rodziny.
Te dwa filmiki pod artykułem są dowodem na to uczciwość i prawdomówność burmistrza – normalnie zbłaźnił się włodarz, zresztą nie pierwszy raz i na pewno nie ostatni.
A co mają powied,ieć mieszkańcy centrum miasta.
Tiry, ciężarówki ze zwierzętami gd,ie odór jest nie do wytrzymania. Do tego głośne osobówki z dużymi silnikamiwarczace. Nam nikt nie pomaga żyjemy w rym hałasie tyle lat.ws,ystko dzieje się pod oknami urzędu miasta.
A policja zamiast karać za szybką jazdę kraj pijaczka który oddał potrzebę pod drzewko.
Myślisz, że odór z ciężarówek to tylko centrum miasta??? – mylisz się i to bardzo!!!
Te piękne zapachy są i na Sienkiewicza, i na Kościuszki, i na alei dewelopera, bo ciężarówki z żywym towarem jeżdżą którędy chcą i w całym mieście roznoszą się ekstremalne zapachy.
Burmistrz naciska na marszałka od 15 lat na powstanie obwodnicy zachodniej, a marszałek się nie może doprosić od burmistrza dokumentów, które są niezbędne do pchnięcia tematu. Oj, Sławek – kłamczuszek, kłamczuszek…
Jak zwykle zwalanie winy na innych za swoją indolencję – kozioł ofiarny musi być!
Szkoda, że jeszcze nie mówi że to wina Tuska miałby do kompletu.
😀 wina Tuska i Trzaskowskiego.
Na tego drugiego też już wszystko zwalają.
Tranzyt ulicami Brukową, Graniczną i Aleją Świętego wojciecha to najlepsze rozwiązanie. A ludzie, którzy budowali tam domy, wiedzieli że stawiają je w dzielnicy przemysłowej. Chociaz zakładów mięsnych i mleczarni już nie ma, to wciąż jest to dzielnica przemysłowa. kiedyś mieli tańsze działki, dziś nie powinni się dziwić. Jakąs drogą te samochody muszą jeździć
Gdy jeszcze rodzice moich teściów kupowali tu gospodarke ( vo to jeszcze byla gospodarka ze stodołą i oborą) to nawet nie bylo ulicy na Brukowej wiec o czym piszesz?
Jaka dzielnica przemysłowa. Tutaj ludzie budowali domy prawie 50 lat temu, gdy na ulicy leżał bruk, stąd nazwa ulicy
Tu znajdowała się mleczarnia, zakłady mięsne, fabryka obuwia i te 50 lat temu te zaklady tam już istniały. Kiedyś Mława spłynęła z wyrobów wytwarzanych w tych zakładach, ale wy tego nie pamiętacie lub zapomieliście, że coś takiego było.
Tak, tak, ale ludzie też przy Granicznej i Brukowej mieszkali zanim powstały te zakłady.
To już nie jest niestety dzielnica przemysłowa. W tej chwili prosperują tam już tylko małe firmy, a dodatkowo w pobliżu buduje się osiedle mieszkalne.
Dzielnica przemysłowa jest w specjalnie wydzielonej strefie ekonomicznej i tego się trzymajmy.
Ponadto kiedyś nie było takiego ruchu, ulice są wąskie, nie przystosowane to ciągłego ruchu tirów, domy budowane były tuż przy chodniku, to nie to co ul. Warszawska.
Żaden że znajdujących się przy tych ulicach budynek nie styka się z chodnikiem tak jak na ulicy Warszawskiej lub Dworcowej, a przy tych ulicach ludzie zamieszkiwali wcześniej i mieszka znacznie więcej ludzi
Zajrzyj xyz na Wymyślin to zobaczysz że nowe bloki stoją przy chodniku a parkujące samochody zabierają cały chodnik.
Jak można porównywać natezenie ruchu na Warszawskiej z Wymyslinem? Kolejna sprawa to na Wymyślinie ludzie kupujący mieli świadomość jak to będzie wyglądać
warszawską-żwirki-/sienkiewicza-alejamiprzez sto lat pędziły a tera przez kilka lat do wybudowania obwodnicy zachodniej…NA TAKĄ NIEWIELKĄ SUMMA SUMARUM CENĘ MUSITA PRZYSTAĆ…
I RACZEJ NIE MA OPCJI ODWRÓCENIA – ZNOWU MINUS MI IDIOT NA LICZNIKU PILNUJE ABY BYŁ… CHOĆBYŚTA POPĘKAŁY TO JUŻ SE NEWRATI COŚTA INO WY SPOKÓJ ZA CAŁE MIASTO SMRODU I BRUDU PRZEZ TYLE LAT…
To się Trolle rzuciły na Przybyszewskiego.
Z tej zaciekłej pisaniny na temat Przybyszewskiego będziecie musieli co drugi dzień zmieniać gumki pod klawiszami klawiatury.
TO nie są TROLLE, TO SĄ GŁUPOLE WÓLCZAŃSKIE!!!—-KTÓRYM BARDZO PRZESZKADZA ŻE PRZYBYSZEWSKI angażuje się w sprawy aby mieszkańcom WÓLKI żyło się lepiej, ale DURNY Mławianin pisze po niżej paszkwil i ubliża PRZYBYSZEWSKIEMU!!!
Zapewne to ludzie Pana Sławomira K
Ale ten Przybyszewski to wiocha…. Nawet nie potrafi się wysłowić. Stoi z karteczką przy mieszkańcach i tylko szczuje. I tylko to potrafi . Dobrze powiedział Starosta, że robi politykę i dorabia ideologię do wszystkiego. Wykorzystuje każde spotkanie by się pokazać, zareklamować. Do czego on dąży??? Ło Boże , oby nie chciał zostać Burmistrzem. To dopiero będzie wstyd dla miasta.
Wiesz Panie Przybyszewski, że Przasnysz nie dostał obwodnicy i jeszcze przez wiele, wiele lat będzie przez centrum odbywał się ruch? Jechałem przez to miasto ostatnio (tragedia) . Przez Przasnysz i Pułtusk i dalej na Szczytno przez które też odbywa się ruch w centrum wiele osób z Wawy jeździ na Mazury zamiast siódemką. Ale tam nie ma takich….jak Ty …… Panie Przybyszewski zejdź ze sceny bo z Tobą to wstyd się pokazać. Ludzie, on wam nie pomoże. Gwarantuję Wam. On tam był by się pokazać. Ja mu nie ufam a wy jak tam chcecie.
Chcesz-nie ufaj.
TEMAT tranzytu przez te ulice nie jest autorstwa Przybyszewskiego.
TEMAT tranzytu przez ulice Brukowa i Graniczna zaproponował Pan Kowalewski.
Więc swoje żale kieruj do Urzędu Miasta.
Naprawdę????
Proszę podać ulice, którymi może odbywać się tranzyt do czasu powstania obwodnicy zachodniej i dlaczego Twój pomysł ma być najtrafniejszy?
Od Rozwiązywania problemów są władze, które biorą wynagrodzenie, a nie mieszkańcy.
Jeśli nie masz pomysłu to się nie odzywaj.
To wy od 15 lat nie macie żadnego pomysłu. Nawet w perspektywie 1 roku.
Nie pisz do mnie Wy, bo nie jestem ani z Miasta ani ze Starostwa. Panie Kamilu ……
Ktoś na tym spotkaniu powiedział, żeby puścić przy Komorze. Brawo kur…..A ten ktoś widział jak blisko jest tam budynek przy drodze?
I jak jest tak wąsko? Najlepiej komuś podrzucić. Widzisz co prezentujesz? Trzymać kartkę w ręku to każdy potrafi. Czekam na lepszy pomysł Mieszkanko . Głowa boli gdy trzeba pomyśleć???
Niexh się tłumaczy ta osoba, która to powiedziała.
Każdy prawie potrafi trzymać kartkę. Rewelacyjnie, że to stwierdziłeś. Możesz ubiegać się o nagrodę Nobla.
Nie masz już argumentów. Kończę bo Cię pogrążę. A Ty myśl którędy ruch puścić…..Miłego dnia
To Wy myślcie, którędy przekierować ruch.
Wasz problem, sami go stworzyliście i sami go rozwiążcie.
Dobrego dnia.
Swoim, pisanie od rzeczy sam już sie pogrążyłeś, powinieneś wiedzieć że mieszkańcy po to wybrali te władze aby po konsultacjach z nimi dojść do porozumienia, i podjąć decyzję, która zadowoli wszystkich — czy to takie trudne,??—a więc kończ waść!!! i nie pogrążaj się w swoich pomysłach— natomiast dziwi fakt co na ten temat mają do powiedzenia RADNI Z WÓLKI ????
Odezwał się bar……an…e..k. W którym momecie on napisał od rzeczy? Kolega Przybyszewskiego? Ten najbliższy? Nie wierzę.
Sam się określiłeś, więc nic, do twej wypowiedzi nie trzeba dodawać, !!!!
Komuś w głowie się poprzewracało. Od zawsze tymi ulicami jeździły tiry, a teraz kukulcze jajo próbuje garstka podrzucić innym. Zauważcie, że przy Dworcowej budynki są usytuowane znacznie bliżej jezdni, mieszka tu znacznie więcej ludzi i przekierowanie ruchu stwarzaloby większe niebezpieczenstwo i zagrożenie
To nie jest garstka ludzi. Najpierw policz a potem się wymądrzaj
A z której gminy jesteś, że masz taką wiedzę!!
Wiochą to jesteś Ty zapewne, a od Pana Kamila ucz się jak pomaga się ludziom
Niewygodny Wam jest Przybyszewski bo tyka nietykalnych rozwala układy i robi to za free. Dlatego ośmieszacie chłopaka który tyle robi żeby te zgniłe i skorumpowane urzędy obnażyć z ich nepotyzmu kolesiostwa i łajdackich powiązań. Szaremu obywatelowi tego miasta nawet się nie śni jaki układ łączy ludzi trzymających władzę. Ignoranci dyletanci którzy tylko jedzą śpią i są niewolnikami skorumpowanego systemu nawet nie macie pojęcia co się kryje za tą fasadą. Życzę Panu Kamilowi zdrowia i powodzenia w dokończeniu rozpoczętych działań. Panie Kamilu nie jest Pan sam. Powodzenia.
Panie Starosto, czy kulturalnym zachowaniem na spotkaniu z mieszkańcami jest trzymać ręce w kieszeni?
Przez Mławę przechodzi droga krajowa nr 7, droga wojewódzka nr 544 (Warszawska, Żwirki, Piłsudskiego, Żuromińska, Gdyńska) i kilka dróg powiatowych. Są to główne drogi tranzytowe w mieście. Dopóki nie powstanie Obwodnica Zachodnia to niewiele można zmienić. Można jedynie dzielić ruch TIR-ów miedzy drogę wojewódzką a ciąg Brukowa, Graniczna i AŚW. Część TIR-ów przejeżdża też ulicą BCH i przez Kalkówkę oraz Modłę drogą powiatową wyjeżdżają na wysokości stacji BP na drogę nr 7. Dokumentacja na budowę Obwodnicy Zachodniej ma być gotowa na początku przyszłego roku. Oznacza to że pozwolenie na budowę w połowie roku 2022. Potem przetarg i roboty można zacząć pod koniec roku. Oddanie drogi do użytku na początku 2024. Teraz wszystko w rękach decydentów czyli polityków.
Ciekawe kiedy powstanie ta obwodnica? Obiecana tyle lat…
Nigdy. Jak przekierują ruch tranzytowy na al.sw.wojciecha to tak już zostanie . Trzeba być naiwnym, że będzie obwodnica
jak będzie kompletna dokumentacja, w tym od burmistrza i starosty
jak wykupią grunty
jak znajdą „swojego” co wygra przetarg albo go strabag weźmie na głównego podwykonawcę
jak ratuszowe ludziki będą miały w tym interes
jak „swoi” będą mogli przy obwodnicy kupić grunty
wtedy dopiero powstanie obwodnica.
Ta cała sytuacja z przejazdem ciężarówek to jeden ze skutków braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla większości terenów w Mławie. Jedna decyzja burmistrza czy starosty i nagle pod domem masz połowę TIRów jadących przez miasto.
Szczególnie ważne i warte podkreślenia są punkty:
Brawo Panie Starosto za znakomite powiedzenie prawdy co do zachowania pewnej osoby.
Brawo, że w starostwie były służby (CBA), tak dobrze się tam dzieje.
Nie CBA decyduje o winie tylko sąd… więc zluzuj pory i nie feruj wyroków, bo ci hemoroidy popękają….
Kto ma pełne portki to ma. Niech się martwi ten kto ma ich na głowie
—-nikt nie feruje wyroków, tylko pisze prawdę, tą swoją prawdę zachowaj dla siebie i nie rób z ludzi piszących o tych problemach jakichś nieuków !!! chyba że sam pracując w Starostwie masz już pełne pory???
Najpierw niech PAN STAROSTA, zredukuje prawdę o sobie, i uchyli rąmbka tajemnicy ze swych rządów jak był BURMISTRZEM !!! —a zwracanie PRZYBYSZEWSKIEMU uwagi który działa społecznie jest nietaktem STAROSTY.
Czy Urząd Miasta znów zaczął hejtowac?
A to nie wiedziałeś że w Urzędzie MIASTA zł jest specjalny, wydział którym kieruje Pani GRZYWACZ , I ABY MOGLA BYC NACZELNIKIEM ŻE TEGO WYDZIAŁU,zatrudniono w nim dodatkowo 2 osoby, które właśnie są od tego aby pisać komentarzem, albo oceniać je na czerwono ,!! I tak to działa
Porównajcie klasę radnych czy to Pan Krajewski, Pan Fabisiak, Pani Ula, Pan Marian . Na pewno zagłosuję na kogoś z nich. Nie lubię awanturnictwa, cwaniactwa. Cenię ludzi którzy pracują na sukces i spełniają się zawodowo.
Jak ktoś lubi głosować na figury woskowe i to jego hobby, to niech głosuje.
Tylko która klasę: 2, 3 czy 4?
A to du…lizy pracują na sukces i spełniają się zawodowo? czym? – liz…m d…y?
Ci ludzie o których piszesz to pracują na sukces ale dla siebie, ty potrzebny im byłeś przed wyborami !!!!—- czy na prawdę tego nie rozumiesz ???? to zwróć się do tych Radnych, niech powiedzą dlaczego w tej sprawie zachowują milczenie !!!!
A kto słyszał tych radnych gdy trzeba wypowiedzieć się w ważnych dla mieszkańców kwestiach??Potrzeba ludzi odważnych, zaangażowanych i skutecznych tak jak Pan Kamil
Żenujący facet …
To piszesz o sobie chyba.!!!
Jak można uczestniczyć na spotkaniu i czytać z kartki. Tak trudno zapamiętać czego dotyczyło sedno spotkania? Czy to dobre wychowanie rozmawiając z ludźmi i grzebać w telefonie…? Kurde ale wstyd, co to za człowiek. Uważam że człowiek dobrze wychowany tak się nie zachowuje. Kogo reprezentuje ten człowiek z Wólki, na pewno nie mnie.
Byłam tam na tym zebraniu.
Na tej kartce ten pan miał zapis jakiejś korespondencji z kimś. Nie wiem z kim. A z telefonu to miał przygotowane wypowiedzi Pana Burmistrza.
Niech Pani nie tłumaczy temu ciemniakowi, bo i tacy na WÓLCE są, on i tak nic nie rozumnie.!!!!
Pani Dyrektor, niech pani się zajmie pracą w MZ.
Dobrze, że on umie w ogóle czytać.
Na pewno nie PPP i deweloperów.
Wystarczy, że nas reprezentuje i nam pomaga. A kartkę dostał od mieszkańców na początku spotkania. Jak nie wiesz, to nie krytykuj. A gdyby nawet zerkał do kartki, to nic złego. To oznaczałoby że porzadnie przygotowań się do spotkania i ma merytoryczne argumenty a nie farmazony i socjotechnikę
Pieniacz niech idzie do pracy a nie tylko kłótnie, krzyki. Lepiej niech zaśpiewa pieśń… Znowu w życiu mi nie wyszło… Hihihi hihihi
Nie przynoś wstydu tymi wypowiedziamy mieszkańcom WÓLKI, i nie przeszkadzaj ludziom którzy poświęcają swój czas aby zmieniać tą dzielnicę miasta, nie wiedzialem że na WÓLCE, są tacy durnie jak ty !!! PANIE KAMILU TAK TRZYMAJ NIE ZWRACAJ UWAGI NA LUDZI KTÓRZY RZUCAJĄ CI KŁODY POD NOGI SIĘ TO SĄ OBROŃCY TYCH DWÓCH PANÓW BURMISTRZÓW—-PO ICH WYSŁUCHANIU, — WARTO ZDAĆ IM PYTANIE ??/ CO ŻEŚCE ZROBILI PRZES TE 15 LAT SWYCH RZĄDÓW W MLAWIE, jedno dobrze wam wyszło P.P.PRYWATNE, ZAPOMNIELIŚCIE W TYCH SWOICH DZIAŁANIACH —O TYM CO NAJWAŻNIEJSZE DLA MIESZKAŃCÓW!!! czyżbyście potrzebowali następnych 15 lat aby7 mamić mieszkańców swymi obiecankami !!!!
Im 30 lat nie starcza.
Mnie dziwi zachowanie Pana Rakowskiego.
Może Pan Rakowski odpwoe na pytanie, kto stał za tym, że mieszkańcy Zatorza do dzis nie mają przejazdu na swoje osiedle od strony ulicy Kościuszki.
Panie Rakowski, kto wydał w tej sprawie opinię?
Drodzy mieszkańcy. Sami widzicie oraz czujecie na własnej skórze jakie jest podejście władz do problemów ludzi. Żyjemy w takim kraju, że jak nie złapie się za przysłowiową „mordę”, to nic nie wskóracie. BLOKOWAĆ CODZIENNIE ulicę po dwie godzinki w szczycie.
Dziś chcecie blokować ulice to od razu zablokujcie tory bo pociągi są zbyt blisko i są za głośne.
1 z dziesięciu : to poproszę pytanie na pana Struzika , w przedszkolu : proszę pani Struźik mnie pobił, w klasie : kogo czego nie ma : Struzika . Coś czuję że niedługo powstanie też oda „Do Struzika ” . Coś czuję że jeszcze wiele razy usłyszmy to nazwisko nie wykluczone że powstanie też oda , wiersze i film . A jak już już będzie nowa ulica to zgadnijcie jak będzie nazwana a raczej przemianowana . Tak .
A to nie wojewoda ma tu odpowiedzialność piskomuchu.
J384Ć P15
Jak Pan burmistrz mówi że wina wojewody to tak jest. Leśny dziadzie . Tylko blokować i sabotować potraficie . Przyjedzie i na was czas.
Sam nie wiesz co piszesz. Wojewoda i marszałek wojewodztwa to dwie różne funkcje. 9Ale co tu wymagać od bezmózgłowia piskomyny.
J384Ć P15
Leśny grzyb z ciebie i tyle .
Leśne to było ale r…dło. Jak to pisał Adrian. Też błyszczysz intelektem jak cała piskomuna.
J384Ć P15
No to faja zmiękła władzom po spotkaniu przy Granicznej.