Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stary pomysł doczeka się realizacji?


 


Pomysł organizacji szlaku turystycznego wzdłuż linii schronów bojowych  nie jest nowy. Miał wielu propagatorów, wśród nich był też kilkanaście lat temu  ówczesny radny miejski Piotr Olszewski. Wczoraj (14 września)  władze Mławy, czterech gmin oraz Nadleśnictwa Dwukoły, przez  teren których miałby taki szlak przebiegać podpisały list intencyjny w  sprawie współpracy przy realizacji zadania pn. „Utworzenie szlaku turystycznego na terenie miasta Mława oraz gmin: Iłowo-Osada, Lipowiec Kościelny, Szydłowo i Wieczfnia Kościelna”.

Zgodnie z jego treścią samorządy przy współpracy z Nadleśnictwem Dwukoły deklarują wzajemną współdziałanie przy przygotowaniu, realizacji, współfinansowaniu i promocji szlaku turystycznego przebiegającego przez linię walk w kampanii wrześniowej 1939 roku. Szlak turystyczny będzie liczył ok. 45 km. Na trasie szlaku znajdują się m.in. symboliczne mogiły żołnierzy poległych podczas wrześniowych walk, liczne schrony bojowe z częściowo zachowanymi rowami strzeleckimi – odcinek umocnień broniony przez I Batalion 80 PP, Pomnik Piechura i Mauzoleum Żołnierzy Września z punktem widokowym w miejscowości Uniszki Zawadzkie przy trasie krajowej  nr 7. 

Kibicując tej inicjatywie, trzeba mieć nadzieję, że nie spotka jej los podobny do podjętej przez burmistrza Kowalewskiego kilka lat temu idei stworzenia w Uniszkach Zawadzkich na miarę francuskiego Verdun symbolicznej nekropolii żołnierzy polskich, broniących granic kraju w 1939 r. A wiemy przecież, że tej nekropolii do dzisiaj nie ma.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 2 votes
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
11 miesięcy temu

A Olszewski gdzie uciekl. Już dostał posadkę? Kto z nim knuję…

Lejtanat
Lejtanat
11 miesięcy temu
Reply to  Maria

A Olszewskim to ryja sobie nie wycieraj ściero

Cedr
Cedr
11 miesięcy temu
Reply to  Maria

Trzeba było 10 lat by koncepcja Olszewskiego mogła zaistnieć. Ale warto było czekać. Z drugiej strony warto działać dla dobra ogólnego.

BLM
BLM
11 miesięcy temu

Tak się składa że tylko jednego z panów widziałem i miałem okazję posłuchać na marszu zabytkowa Mława w Uniszkach p.Gębale i wypowiadał się bardzo rzeczowo o miejscach które odwiedzaliśmy i znał okolice i jej historię po prostu entuzjasta wg mnie . Drugą ciekawostką było też to że byłem też w Niedziałkach a tam już wójta nie widziałem. W projektach tego typu muszą brać ludzie chętni i z sercem a całość finansowana i sterowana odgórnie bo wyjdzie jak z zalewem czyli dogadywanie się na bardzo wysokim poziomie . Tak mi się przypomniało nie wiedzie kiedy będą Żubry nad Krajewem ?

Kominiarz z miasta
Kominiarz z miasta
11 miesięcy temu
Reply to  BLM

Take Care

Hania
Hania
11 miesięcy temu
Reply to  BLM

Sterowanie odgórnie to było za komuny, jak zaczną tym sterować lokalni samorządowcy to mogę się założyć że nic z tego nie wyjdzie, bo jeden chce byc ważniejszy od drugiego.

BLM
BLM
11 miesięcy temu
Reply to  Hania

Chodzi o kasę na projekt i nadzór nad realizacją . Jak Panowie sami z Siebie uruchomią skuteczne działania to było by coś niesamowitego to fakt 😉

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x