Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ciechanowski Park Nauki Torus „wygumkowany” przez ministra?


Ciechanowski park nauki przy wieży ciśnień został usunięty przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z listy programu „Poznaj Polskę”. W konsekwencji szkoły z całego kraju straciły możliwość ubiegania się o dofinansowanie wycieczek dla uczniów do tego miejsca. 


Jan Maria Jackowski
Reklama

Z końcem sierpnia Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło uruchomienie programu „Poznaj Polskę”, w ramach którego resort edukacji ma dopłacać do szkolnych wycieczek uczniów. W pierwszej wersji listy miejsc objętych programem, opublikowanej pod koniec sierpnia, znalazł się Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nabór wniosków do programu ruszył 6 września br. W związku z czym na początku miesiąca miasto powiadomiło wójtów i burmistrzów z terenu północnego Mazowsza o możliwości pozyskania dofinansowania z ministerstwa na wycieczki szkolne, z prośbą o uwzględnienie ciechanowskiej placówki.

W zaktualizowanej obowiązującej wersji listy (dane na dzień 10 września) parku nauki już tam nie ma. Jak podaje ciechanowski ratusz, bez podania przyczyn i powiadomienia, Park Nauki Torus został usunięty z wykazu punktów edukacyjnych dla wszystkich klas, zarówno dla szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych.

 Nie otrzymaliśmy żadnej informacji ani wyjaśnienia dlaczego doszło do takiej zmiany. Rząd na czele z kontrowersyjnym ministrem Czarnkiem postanowił wygumkować Ciechanów. Najpierw w wykazie byliśmy, a kilka dni później z niego znikamy…. Domagamy się wyjaśnień, już skierowaliśmy pismo do resortu edukacji w tej sprawie – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Ministerialna lista była zmieniana po interwencji mediów ogólnopolskich, które nagłośniły błędy merytoryczne popełnione przez resort. Jak się okazuje, nowa zaktualizowana lista wykluczyła z udziału w programie Park Nauki Torus w Ciechanowie. 

Na finansowanie programu „Poznaj Polskę” w 2021 r. przewidziano 15 mln zł. Pieniądze można przeznaczyć m.in. na pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia uczestników wyjazdu. Szkoła może otrzymać dofinansowanie w wysokości do 80 proc. planowanych kosztów wycieczki: jednodniowej – do kwoty 5 tys. zł, dwudniowej – do kwoty 10 tys. zł, trzydniowej – do kwoty 15 tys. zł.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu

Tak to jest za rządów PIS – jesteś z nami i postępujesz tak jak my chcemy, to my cię cenimy, ale jak należysz do innej opcji politycznej czy po prostu masz inne poglądy, to my ci pokażemy gdzie raki zimują.
Możesz być wspaniałym gospodarzem miasta, dbać o swoich mieszkańców i o swoją gminę czy miasto – nic to, nie popierasz nas, jesteś skończony.
Odwołanie nie przyniosą żadnego efektu, tu trzeba być d…zem pis.
Nie liczy się zupełnie nic, nie liczą się dzieci, młodzież i ich dobro, ich wykształcenie… Prezydent podskakuje, no to ma… figę.
Może gdyby szkoły, dyrektorzy szkół zaapelowali do tego pisiego rządu o przywrócenie Ciechanowskiego Parku Nauki Torus na listę programu „Poznaj Polskę”, to może byłyby jakieś szanse u konserwy Czarnka.

stefek
stefek
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Tak to jest i było za nierządu PO-PSL jak ktoś nie jest z wami to wy im pokazujecie gdzie raki zimują. Możesz być wspaniałym gospodarzem Państwa, dbać o swoich mieszkańców i swój kraj – nic to, nie popiera was, jest skończony! Spójrz w lustro i przeczytaj to co napisałaś i przyjrzyj się co wyrabia wasza zgraja na waszych podwórkach, tam gdzie rządzicie. Cichenau, Warszau, Dancing.
Tak, dbacie, szczególnie o siebie, o wasze koryto, wasze stołki i szczególnie waaaszych mieszkańców. Krzysiek tak pluje na pis że go prawie zza ściany śliny nie widać i co jeszcze pis ma wam dokładać, usługiwać by żyło wam się lepiej i byście mogli opowiadać jak to wy jesteście dobrymi gospodarzami jak to dobrze pieniądze wydajecie?
Kto donosi na Polskę do bolszewików z german euro kołchozu i robi wszystko żeby odebrać Polakom fundusze w myśl zasady im gorzej tym lepiej? Kto robi cyrki na Polskiej granicy ręka w rękę z Łukaszenką?
Jak ta kupa złomu taka ciekawa to i tak tłumy będą tam waliły, nieprawda?
Kali kraść krowę to dobrze a jak Kalemu ukraść krowę to źle

Last edited 2 lata temu by stefek
sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  stefek

Pis za przeproszeniem to nic nikomu nie dokłada, bo pis pieniędzy swoich nie ma, a jeśli dzieli naszymi pieniędzmi, to winien dzielić sprawiedliwie, a nie po partyjnemu, drogi stefciu.
Stefciu, ponadto chyba nie wiesz jak wyglądał i prosperował Ciechanów przed objęciem urzędu prezydenta miasta Pana (tak, dla ciebie to właśnie Pana) Kosińskiego, a jak wygląda i prosperuje obecnie.
Takich gospodarzy miast i gmin winno się wspierać, a nie niszczyć.
Co z tego, że nie popierają pisiej polityki. Pluje na pis i ma rację, bo ta pisia władza pluje na niego i miesza go z błotem.
Stefciu skończ oglądać szczujnię (kurwizje) i zacznij samodzielnie myśleć – może jeszcze ci się uda…a nie powtarzasz wyświechtane frazesy
***** ***

sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  stefek

Co do cyrków na polskiej (przymiotniki piszemy małą literą) granicy to wasze czyli pisie cyrki są jeszcze gorsze. pis robi z igły widły, a ty to łykasz jak pelikan, bo jesteś wiernym suwerenem, który ma klapki na ślepkach.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x