Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Narodowe Czytanie Moralności pani Dulskiej w Szkole Podstawowej w ZawadachTradycją Szkoły Podstawowej w Zawadach stał się udział społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości w kolejnych odsłonach akcji Narodowe Czytanie. Tym razem 6 września 2021 roku spotkaliśmy się w naszej szkole na dziesiątej edycji Narodowego Czytania i  wspólnie czytaliśmy Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej – pięć pierwszych scen aktu I.

Dzięki zarejestrowaniu szkoły do udziału w akcji przez panią dyrektor Barbarę Stańczak  w lipcu 2021 roku, otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć, która posłużyła do składania pamiątkowego stempla na egzemplarzach dramatu. Fragmenty utworu czytali: pani dyrektor – Barbara Stańczak, wójt gminy Lipowiec Kościelny – pan Jarosław Goschorski, przedstawicielka rodziców – pani Wioletta Prątnicka, nauczyciele oraz uczniowie.

Czytający mistrzowsko wcielili się w postacie dramatu, oddając komizm i ironię charakterów postaci. Wszyscy przenieśliśmy się do domu tytułowej bohaterki, dzięki pięknej scenografii oddającej realia początku XX wieku. Tegoroczne przedsięwzięcie przygotowali nauczyciele: A. Borkowska, J. Kaczerska,  A. Łopaczewska, A. Nowicka, A. Olkowski, E. Sadowska, K. Stańczak       i A. Trzciałkowska.

źródło i fot. SP Zawady

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x