Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bezpieczna droga do szkoły – działania mławskiej policji8 września, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, mławscy policjanci spotkali się z najmłodszymi dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie. Starsze grupy przedszkolaków oraz pierwszoklasiści, sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności na prawdziwym przejściu dla pieszych. Zajęcia odbyły się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Powrót do szkoły to prawdziwe wyzwanie. Najważniejszą sprawą jest oczywiście bezpieczeństwo. O tym jak być bezpiecznym w drodze do szkoły, wyjaśniali maluchom mławscy policjanci. Zanim dzieci sprawdziły swoje umiejętności na przejściu dla pieszych, policjanci przypomnieli im przepisy ruchu drogowego. Okazało się, że dzieci świetnie je znają i obiecały, że będą je stosować.

Dzieci widzą także i obserwują zachowanie dorosłych, kiedy Ci przechodzą z telefonem w ręku przez przejście dla pieszych lub ignorują czerwone światło. Opowiedziały policjantom o takich sytuacjach.

Uczniowie klas pierwszych wzięli także udział w happeningu, przypominając przejeżdżającym kierowcom – „Nie polujemy na zebrach!”

Policjanci przygotowali dla dzieci drobne upominki – elementy odblaskowe, dzięki którym najmłodsi będą lepiej widoczni na drodze.

Pozdrawiamy serdecznie przedszkolaków z „dwójki” oraz pierwszaków z „siódemki”. A rodzicom, opiekunom i starszemu rodzeństwu  przypominamy o dawaniu dobrego przykładu i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Spotkania edukacyjno- profilaktyczne połączone są z działaniami kontrolnymi w rejonach wszystkich placówek oświatowych na terenie całego pow. mławskiego.

autor: asp.szt. Anna Pawłowska / KPP Mława

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic
Rodzic
2 lata temu

Bardzo dobrze. Proponuję żeby kolejna akcja dotyczyła Szkoły Podstawowej nr 3. Droga do szkoły to dla dzieci slalom między dorosłymi 16 latkami z papierosami z ZS nr 3. Ta kulturalna i dojrzała młodzież okupuje chodniki i pobliskie skwery, a dzieci muszą schodzić na ulice żeby ominąć jaśnie państwo. Próby zakupu piwka w osiedlowych sklepach przed 8 rano też godne pochwalenia. Nie wiem czy dyrektor i kadra tej szkoły są ślepi czy może szkoła na tyle się zmieniła, że tak można. Cierpliwość rodziców się powoli kończy. Dojdzie do pyskówki, aż ktoś spadnie z krawężnika niechcący…

Rodzic tez
Rodzic tez
2 lata temu
Reply to  Rodzic

To mają teraz wiadukt wybudować nad uczniami stojącymi pod ZS3 dla dzieci? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi, od wielu lat tam wiecznie stali starsi uczniowie i stać będą. Co niby dyrektor ma z tym zrobić? Zabronić im stania na chodniku? Nic z tym nie zrobisz, więc zastanów się nie trzy, a pięć razy zanim napiszesz kolejny komentarz. Zaprowadzaj osobiście dziecko pod szkołę, skoro tak Ci to przeszkadza, albo podrzucaj znajomym, którzy odprowadzają swoje pociechy jeśli Ty nie masz czasu. Moje dziecko 14 letnie chodzi tamtędy do szkoły i nigdy nie zdarzyło się, aby ktoś go zaczepił z tej starszej młodzieży, a to że trzeba robić slalom, to zapewne wiele razy takie slalomy też robisz w Mławskich sklepach.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Rodzic tez

Tak? stali i stać będą? – ha… dziwne, bo jakoś pod budowlanką, pod ekonomikiem czy pod ogólniakiem nie stoją i nie tarasują chodnika. No, ale przynajmniej widać jaki element do tej szkoły chodzi. Jesteś byle jakim rodzicem jak pochwalasz tą zdegenerowaną młodzież chamsko się zachowującą, popalającą t6am papieroski i pijącą piwko, a może i jeszcze coś… Ja będąc rodzicem, jednego z uczniów tej szkoły,bym się wstydził zabłysnąć takim komentarzem na forum publicznym.
To tyle i aż tyle.

Rodzic tez
Rodzic tez
2 lata temu
Reply to  Kuba

A teraz wskaż mi drogi Jakubie, w którym miejscu pochwaliłem te młodzież? Wstydzić to Ty się możesz, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. A wracając do innych szkół – przejedź się na przerwie w pobliżu tych szkół, napisze Ci to w kolejności którą podałeś.

Budowlanka – uczniowie stoją po przeciwnej stronie ulicy, od wejścia do szkoły, również często tarasując chodnik,
Ekonomik – chodzą za taki mały budynek, lub przy figurce palą, co przeszkadza właścicielowi posesji obok figurki, bo wiecznie ma papierosy na trawniku
Ogólniak – stoją pod halą sportową, ocierając się o samochody, albo w przejściu między starą biedronką a w/w halą.

Nie wiem, albo dziennie pokonujesz tylko drogę do SP3, albo nie potrafisz dostrzec podobieństw. Nie pochwalam takiego zachowania w żadnym stopniu, z drugiej co ma dyrektor do takich sytuacji? Nic, w tego typu szkołach to praktycznie dorośli ludzie i możesz wezwać na miejsce straż miejską i tyle. Zorientuj się najpierw w sytuacji, a nie wygadujesz głupoty chłopie, wstydź się braku podstaw elementarnej wiedzy odnośnie korzystania z chodników, placów oraz kompetencji dyrektora w tego typu sprawach.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Rodzic tez

Na pewno nie stoi ich tyle co przy ZS nr 3. Tam stoją nie tylko na przewach i jeszcze spotkałem się z chamskimi odzywkami i zaczepianiem przechodniów. Dużo chodzę po mieście, ale nigdzie nie jest to tak uciążliwe jak przy byłych tepeeresach. Nawet na przepraszam nie reagują, nie wspominając o tym, że stojąc na chodniku, to bez przepraszania ich, powinni zejść z chodnika pieszemu, który tamtędy przechodzi.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Rodzic tez

Niestety czy chwalisz jawnie, czy ogródkami tę zmanierowaną młodzież, to twój komentarz jest peanem na cześć tej chamskiej młodzieży spod tej szkoły.
Może stań obok i przeczytaj sam swój komentarz obiektywnie. Czepiasz się „Rodzica” jak pijany płotu, że śmie najeżdżać na młodzież z ZS nr 3.
Ja uważam, że „Rodzic” ma rację.

Rodzic tez
Rodzic tez
2 lata temu
Reply to  Kuba

Odechciało mi się z Tobą dyskutować, po prostu jak dalej nie potrafisz ze zrozumieniem czytać moich wiadomości, to po prostu jesteś tępy i nie potrafisz logicznie odpowiedzieć, tylko dalej stoisz przy swoim. Napisze Ci to wielkimi literami, może IQ powyżej taboretu jednak masz.

NIE POPIERAM CZEGOŚ TAKIEGO, ALE DOSKONALE WIEM JAK TRUDNO JEST TAKIE COŚ WYTĘPIĆ.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Rodzic tez

Ooo, argumenty ad persona… nieładnie. Tępy albo raczej tępa to jesteś raczej ty. Już ci pisałem, żebyś zaczął/ęła ocenę od siebie, od tego co sa/a napisałe(a)ś, a ty nadal swoje i na dodatek jeszcze ubliżasz innym. Szczyt bezczelności
Sprawdź najpierw swoje IQ (jeśli w ogóle wiesz co to jest) 😀

Jeśli się nie popiera tej młodzieży, to właśnie trzeba o tym głośno mówić (a nie próbować zrozumieć chuliganerię), bo może w końcu ktoś się tym niechlubnym zjawiskiem zainteresuje i zajmie. Przecież pod tą szkołą dochodziło i do bijatyk i to nawet dziewczyn, a nie tylko chłopaków, a z d.ebi8lnymi komentarzami to sam się spotkałem przechodząc tą uliczką. Wyobrażam sobie jakie tam może czyhać niebezpieczeństwo na wychodzące dzieci ze szkoły podstawowej. Trzeba tępić patologię i ch.amstwo.

Rodzic tez
Rodzic tez
2 lata temu
Reply to  Kuba

A sam od siebie zrobiłeś cokolwiek, aby temu zapobiec (prócz pisania komentarzy w internecie)? Zwróciłeś im uwagę? Rozmawiałeś z dyrekcją ZS3? Podejrzewam, że nic w tym kierunku nie zrobiłeś, bo najłatwiej jest narzekać jak to źle i nie dobrze. Nie mam do Ciebie już sił, ja nie próbuje tego zrozumieć, nie popieram tego, nie potrafisz tego pojąć? Cały czas zarzucasz mi, że ich faworyzuje, a w 3 komentarzach już Ci wyjaśniam, że nie o to mi chodzi, dalej zostajesz przy swoim.

Zadzwoń na policję, straż miejską następnym razem, albo osobiście zwróć im uwagę, każdy potrafi w internecie wypisywać głupoty i mieć pretensje do dyrektorów szkół czy władz miasta, a od siebie nic.

Rodzic
Rodzic
2 lata temu
Reply to  Rodzic tez

Jeżeli uważasz, że sytuacja jest normalna to gratuluję. Po radach, których udzielalasz widać wysoki poziom

Rodzic tez
Rodzic tez
2 lata temu
Reply to  Rodzic

Również czytanie ze zrozumieniem się kłania, wszystko wyjaśniłem wyżej. Najłatwiej jest wypisywać głupoty na forum publicznym będąc anonimowym, zwalać winę na dyrektorów, ale nikt nie pójdzie i nie powie tego wprost, ani nie zadzwoni na straż miejską – właściwego organu, który zareagował by na praktycznie dorosłą młodzież, stojącą na publicznym chodniku.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Rodzic tez

Pouczać to ty umiesz… ale innych, ale może zacznij od siebie.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x