Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Realizujemy kolejną inwestycję za ponad 5 mln zł


Rozpoczęły się prace przy inwestycji pod nazwą „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2326W Wiśniewo-Wola Szydłowska na odcinku od 2+945,00 do km 4+441,00 w miejscowości Wyszyny Kościelne”. Koszt zadania to ponad 5 mln zł.

W Wyszynach wykonano już roboty rozbiórkowe w tym  m.in. rozbiórkę całej konstrukcji jezdni, wycinkę drzew w sadzie działki parafialnej przejmowanej pod nowy przebieg drogi. Zaawansowane są roboty przy budowie kanalizacji deszczowej. Dziś rozpoczęto roboty w branży telekomunikacyjnej a w środę rozpoczną się prace brukarskie – ustawianie krawężnika, budowy chodników i zjazdów. Trwa przestawianie ogrodzeń działki parafialnej.

Przypomnijmy zakres inwestycji obejmuje rozbudowę drogi powiatowej nr 2326W w miejscowości Wyszyny Kościelne na odcinku o długości 1496 m. W ramach planowanego zadania zostanie poszerzona jezdnia do 6 m i wykonana nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego zamknięta obustronnym krawężnikiem z chodnikami oraz poboczami na odcinku szlakowym. Przy kościele parafialnym zostanie wybudowany parking. Ponadto przewiduje się budowę nowych zjazdów z kostki betonowej brukowej. Zostanie wykonane nowe odwodnienie w postaci sieci kanalizacji deszczowej i rowów. Zakres robót obejmuje także przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej kolidującej z przyjętymi rozwiązaniami projektowymi.

Zmodernizowana droga dzięki wykonaniu nowej nawierzchni, oświetlenia, chodników i uzupełnieniu odwodnienia poprawi zdecydowanie warunki poruszania się po niej wszystkim użytkownikom.

Firma STRABAG wykona zadanie za 5 096 573, 34 zł. Do tego należy dodać badanie laboratoryjne za 11 685,00 zł i koszt nadzoru inwestorskiego za 61 500,00 zł. Łączny koszt inwestycji wyniesie 5 169 758, 34 zł.  

Na wspomnianą inwestycję otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 4 mln zł od Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Pozostała części pochodzić będzie w równej części, po 1 650 000,00 zł ze środków własnych Gminy Stupsk i Powiatu Mławskiego. W związku z oszczędnościami jakie powstaną przy realizacji tej inwestycji Starosta Mławski zamierza zwrócić się do Zarządu Województwa Mazowieckiego z wnioskiem o zgodę na wykorzystanie pozostałych środków na rozszerzenie realizowanego zadania. 

źródło i fot: Starostwo Powiatowe w Mławie

materiał sponsorowany

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]