Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uroczystości pod Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich [FOTO]Tradycyjnie 1 września br. przy Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich odbyły się oficjalne obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą.

W obchodach udział wzięły m.in. delegacje parlamentu, władz samorządowych, urzędów, instytucji, służb mundurowych, stowarzyszeń kombatanckich, organizacji społecznych i politycznych. Obecne były poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie, Zespołu Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 Roku i Straży Miejskiej w Mławie.

– W tym miejscu zginęło prawie 3,2 tys. żołnierzy, z których z imienia i nazwiska znamy 864, reszta jest znana tylko Bogu. Im wszystkim winniśmy wdzięczność i ogromny  szacunek. To dlatego po raz kolejny spotykamy się tu, żeby pamiętać, żeby mówić o tym, żeby okazywać ten szacunek – powiedział burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski.

Obecne na uroczystości delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Był to główny punkt lokalnych obchodów 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej i bitwy pod Mławą.

hk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x