Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzielnicowy podczas patrolu uratował życie 63 – latka


Natychmiastowa reakcja dzielnicowego i udzielona przez niego pierwsza pomoc, zapobiegła tragedii. Funkcjonariuszowi pomagał kolega z patrolu. Podczas obchodu rejonu, dzielnicowy mł. asp. Przemysław Ruzicki z posterunku w Wieczfni Kościelnej, zauważył mężczyznę z zakrwawioną nogą. 63-latek szybko się wykrwawiał, potrzebował natychmiastowej pomocy.

 


Do nietypowej interwencji doszło w ubiegły czwartek, po południu na terenie Wieczfni Kościelnej.

– Policjanci podczas patrolu zauważyli mężczyznę z krwawiącą raną nogi. Okazało się, że prawdopodobnie na skutek jakiegoś urazu, doznał pęknięcia żyły. 63-latek z każdą chwilą słabł i wymagał natychmiastowej pomocy. Policjanci ułożyli mężczyznę bezpiecznie na chodniku, z nogą lekko uniesioną nad ziemią. Dzielnicowy, wykorzystując dostępne środki opatrunkowe, zatamował intensywne krwawienie. Drugi z policjantów wezwał pogotowie ratunkowe – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, dzielnicowy uciskał ranę i kontrolował funkcje życiowe mężczyzny. Przybyli na miejsce ratownicy przyznali, że gdyby nie skuteczna pierwsza pomoc, życie 63-latka byłoby zagrożone.

Dzielnicowy Przemysław Ruzicki nie jest ratownikiem medycznym. Działał zgodnie z wytycznymi dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

źródło: KPP Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Yureck
Yureck
1 rok temu

Brawo! Szacun!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x