Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Blokujmy drogę dotąd, aż przyjedzie marszałek


Zróbmy rano blokadę tej drogi i blokujmy dotąd aż przyjedzie marszałek– mówił burmistrz Kowalewski na zebraniu  osiedla Warszawska. Miało to być antidotum na wszystkie problemy osiedla: zakorkowaną Warszawską, zniszczoną nawierzchnię pobliskich ulic, brak oświetlenia i kursów MKM-ki, choć te ostatnie kwestie leżą w gestii burmistrza. A najcięższym i wyłącznym „grzechem” marszałka miało być opóźnienie w budowie obwodnicy zachodniej.


Problemy komunikacyjne mają też oczywisty związek z budową nowej nitki trasy S7. Według informacji burmistrza ta ma być gotowa już w końcu tego roku, a obwodnica zachodnia w optymistycznym wariancie dopiero w 2025 roku.

– Przez cztery lata marszałek nie przyjechał do burmistrza rozmawiać o drodze (obwodnicy zachodniej – red.) – ubolewał Kowalewski.

Nie wszyscy jednak podzielali taki pogląd burmistrza.

– Piękna tyrada, ale z niej nic nie wynika. Z 20 lat oczekiwania na obwodnicę zachodnią 15 lat przypada na pana rządy, więc my też oczekujemy od pana większej skuteczności. Być może te potyczki z PSL-em nie były potrzebne i trzeba było rozmawiać z marszałkiem – ripostował obecny na zebraniu Zbigniew Ruszkowski, nawiązując do powszechnie znanego konfliktu burmistrza z lokalnymi władzami PSL.

Zebrani zgodnie przyjęli wniosek jednej z mieszkanek, aby osiedlowa delegacja pojechała spotkać się z marszałkiem Struzikiem w sprawie problemów związanych z ulicą Warszawską i obwodnicą zachodnią. Swój udział w spotkaniu zadeklarował również burmistrz Kowalewski.

Jednak na powstanie obwodnicy trzeba jeszcze poczekać. Prowadząca zebranie Joanna Tańska próbowała się dowiedzieć, jakie działania miasto podejmie zanim powstanie obwodnica. Nie udało się jednak uzyskać konkretnej deklaracji, czy możliwe jest wybudowanie dodatkowego zjazdu na „siódemkę” z wykorzystaniem ulicy Piaskowej, co postulowali mieszkańcy sąsiednich ulic.

Nie udało się też uzyskać deklaracji burmistrza, kiedy przywrócony zostanie kurs MKM-ki za „siódemkę”.

– Duże samochody dojeżdżają, lawety nawet a autobus nie zawróci? Gdyby kursowała MKM-ka to mniej samochodów jechałoby do szkoły – mówiła jedna z mieszkanek.

W tej sprawie burmistrz zapowiedział, że rozważane jest nabycie w formie leasingu mniejszego autobusu, ale i tak trzeba poczekać do oddania „siódemki”.

Nie udało się również uzyskać deklaracji, kiedy pojawi się nowa nawierzchnia na ulicach w tym rejonie i kiedy będzie naprawiona ta dziurawa. Tu burmistrz obstawał, że musi stosować zasadę uprzedniego podłączenia do kanalizacji sanitarnej. Nawet jednak te ulicy, na których wszyscy lub się podłączyli czekają nadal w kolejce na nawierzchnię.

Burmistrz Kowalewski rozwiał jedynie obawy mieszkańców ulicy Cegielnia, co do przejazdu pod „siódemką” Ma on mieć wymiary 3 metry wysokości i 3 metry szerokości, co pozwoli na przejazd samochodów osobowych oraz ratowniczych.

Realizacji doczeka się także wniosek Ruszkowskiego, aby skierować ruch ciężarówek do Alei św. Wojciecha. Jak poinformował burmistrz, trwają uzgodnienia ze starostą, aby ciężarówki pojechały ulicą Brukową, Graniczną i Aleją św. Wojciecha aż do ulicy Płockiej.

hk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
150 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
outsider
outsider
10 miesięcy temu

…. burmistrzu, ty namawiasz do blokady drogi, aż przyjedzie Pan Marszałek? co to za hucpy wyprawiasz? no jak tak można?!!! obiecujesz ludziom, nie dotrzymujesz słowa, a na końcu jak zwykle zrzucasz winę na innych. Trochę kultury by się przydało zachować ale nie ulicznej. No niebywałe zachowanie. Wstyd to mało powiedziane. Proszę odejść z tego stanowiska, jesteś pan przemęczony, bezradny i bezwstydny.

staraznajoma
staraznajoma
10 miesięcy temu
Reply to  outsider

Tonący brzytwy się chwyta 😀
Mławski burmistrz odleciał.
Coś mi się wydaje, że zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma szans na piątą kqadencje i broni się jak może żeby mieszkańcy go przed ukończeniem czwartej kadencji nie wywieźli na taczkach.
Tyle, że nic nie stracił ze swej arogancji i buty. Uważa, że każdy chłam można mieszkańcom wcisnąć bezkarnie. Taktuje mieszkańców jak pelikany, które wszystko przełkną, no ale w sumie dostał na to przyzwolenie. Przecież w trakcie ostatniej kampanii wyborczej wyraźnie powiedział, że nic nie będzie robił. Miał jakiś program? – żadnego, a mieszkańcy i tak na niego zagłosowali, zapewne ci z Brukowej i Granicznej także.

Wiesiek
Wiesiek
11 miesięcy temu

Zdziwisz się jak te leśne dziadki przejmą Powiat za dwa lata, hahaha…

Mieszkańcy.
Mieszkańcy.
11 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Starosta leśny dziadek , po wsiach leśne dziadki. Trochę jest PIS ale leśne dziadki nie odpuszczają.

Mr.Powell
Mr.Powell
11 miesięcy temu

Serdecznie namawiam wszystkich aby wstąpili i głosowali na PiS na szczeblu centralnym jak i lokalnym . Będzie żyło się łatwiej i bez zbędnych ochów i achów . PO i Leśnie dziadki z PSL to pieśń przeszłości . Zrozumiał to Kukiz a do głupich nie należy więc lepiej będzie jak pójdziemy tą drogą czym prędzej tym lepiej . Wywód dość kontrowersyjny i nie wiarygodny ale tak to działa wystarczy popatrzeć jak świetnie się to sprawdza u naszego południowego sąsiada .

Facet
Facet
11 miesięcy temu
Reply to  Mr.Powell

,,Leśne dziadki”właściwa nazwa albo,, trupy z chałupy.” W zasadzie sami starzy.

staraznajoma
staraznajoma
11 miesięcy temu
Reply to  Facet

No faktycznie pisiory maja młodszego przywódcę, a na dodatek rozgarniętego jak kopa siana na łące, chodzi od.sikany, buty nosi nie od pary, włos rozwichrzony, pieniądze trzyma w skarpecie, nie ma konta w banku, nie umie posługiwać się smartfonem.
A Kukiz? – g.łupi jak but z lewej nogi. Dał się ograć dziadowi bez mydła nawet. Nigdy mądry nie był, ale teraz to już całkiem odleciał.
***** *** i Kukiza.

Mieszkańcy.
Mieszkańcy.
11 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

O kogo chodzi?

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkańcy.

Nie wiesz kto się moczy i chodzi w pampersie, którego łatwiej przeskoczyć jak ominąć, i kto trzyma pisiorow za za gardło sterując nimi jak marionetkami? – przykre to, że nie znasz swojego leśnego dziadka suwerenie,

KimMały
KimMały
11 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Płakanie na PiS to za mało, żeby ich zdetronizować, bo jakby to działało to dawno PiS by przegrał. PiS jest jaki jest, ale nieudolność KO jest tak zabawna, że normalnie ze śmiechu to można boki zrywać.

staraznajoma
staraznajoma
11 miesięcy temu
Reply to  KimMały

Widziałeś kogoś płaczącego?
Ponadto to moim zdaniem nie wszyscy popierają jakąś partię polityczną i nie musisz mi wciskać co to pis, a co ko, bo ja mam ich wszystkich serdecznie dość. Prawda jest taka, że nie ma na kogo głosować ani w wyborach do sejmu i senatu, ani w wyborach prezydenckich, no i w samorządowych też już nie bardzo, chyba że na kogoś bezpartyjnego, po prostu na konkretnego człowieka.

Mr.Powell
Mr.Powell
11 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

W sumie fakt. Ale jak dalej ma być te całe zamieszanie i wyzywanie się na wzajem to wolę jako prawicowiec rządy autokratycznego PiSu niż histerycznego i wiecznie na haju PO. Żegnam.

Lol
Lol
10 miesięcy temu
Reply to  Facet

A w pisie to sami młodzi, co? – Rakowski, Markiewicz, Kiełbiński, Okumski, Łukasik – no same młodzieniaszki, jeszcze rok, dwa i będą chodzić o lasce.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu
Reply to  Mr.Powell

No i mamy typowego obrońcę PIS, jest tak głupi, że kiedy okrada go złodziej, — to on przyświeca mu jeszcze latarką !!!

Mr.Powell
Mr.Powell
11 miesięcy temu

To głosować na Leśnych dziadków jak pisiory Wam nie leżą , wystarczyła by wódeczka i obwodnica by już dawno była. Co jest z wami z choinki się urwali i nie wiedzą jak się sprawy załatwia . Nagle wszyscy stali się uczciwi i prawi a za komuny kradli ile wlezie domy pobudowali i nagle PiSiory to te złe . Ludzie trochę przyzwoitości. Nie wiem jak burmistrz to załatwi ale obwodnica ma być i tyle. Następne wybory pan Struźik przegra , za Kowalewskiego przyjdzie jakiś nowy młody random i zacznie się od nowa wojna Polsko Polska o tunele mosty dla pana starosty.

staraznajoma
staraznajoma
11 miesięcy temu
Reply to  Mr.Powell

Jaki ty jesteś płytki… szkoda tracić czas na dyskusje z takim.

Wódeczka… 😀

Kraść to najwięcej kradną pisiory , stworzyli sobie teraz PRL bis i kradną oraz rujnują Polskę ile wlezie.
Przykłady niszczenia i wyrzucania pieniędzy w błoto? proszę bardzo:
– elektrownia Ostrołęka
– przekop mierzei Wiślanej
– mleczarnia Bielmlek
– stadnina koni w Janowie
Przykłady można mnożyć. Edukację też załatwiają równo konserwą Czarnkiem, służby zdrowia to już prawie nie ma.

Czego PIS się nie dotknie to zamienia się to w wielkie g.ówno, niczym tak jak było z królem Midasem, tyle że on zamieniał wszystko w złoto – a to jest kolosalna różnica.

Mr.Powell
Mr.Powell
11 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

to proszę się jeszcze trochę cofnąć przeszłość do lat 80-90 i zacząć wyliczać skąd ” oberwańce w sfetrach ” mają majątki . Sam jesteś płytka i młoda jak sądzę .

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Mr.Powell

… a skąd mają majątki oberwańce z lat 2015 – 2021b takie jak szumowski, morawiecki, obajtek i wielu innych?

Last edited 11 miesięcy temu by Anonimowo
Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Ja podaję przykłady, a ty co? – sypiesz frazesami.

Facet
Facet
11 miesięcy temu
Reply to  Mr.Powell

Jest takie przysłowie: Co można kupić za 30 zł? Nic. A za pół litra wódki bardzo dużo.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Facet

Długo nad nim myślałeś?

Facet
Facet
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Nie myślałem usłyszałem. Moczymordy tak mają!

Mr.Powell
Mr.Powell
11 miesięcy temu
Reply to  Facet

no właśnie kolega wyjaśnił sedno sprawy .

Karol
Karol
11 miesięcy temu

To Pan brał udział przed laty z grą Mławy w 2 lidze, z przekrętami o których było tak gło#no, ciągnie do koryta

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu
Reply to  Karol

Nie wywołuje wilka z lasu, bo może cię spotkać przykra niespodzianka, mało wiesz, a z takimi, znawcami jak ty nie mam zamiaru prowadzić dyskusji, taki był czas ale nie nazywał bym tego przekrętami, to był czas działan sędziowskich / kto dał więcej ten wygrywał/, i dotyczył nie tylko Mławy, były to sprawy na które ja nie miałem wpływu, a koryto zostawiam dla CIEBIE !!

Córcia
Córcia
11 miesięcy temu

Widzę Panie Bruździak, że awanturnictwo Ci nie minęło. Po co zajmować się tymi wszystkimi głupotami? Wnuki baw….jak masz…

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu
Reply to  Córcia

Zbity często zmieniasz swój nick, jeśli opisywane przeze mnie fakty nazywasz AWATURNICTWEM, to coś z tobą jest źle dzieciaku!!, to co piszesz to już dawno mnie minęło, a piszesz to dlatego że to bardzo ci przeszkadza, no ale faktów nie zmieniło nawet te twoje wypociny że jesteś takim znawcom mej osoby, a nawet nie wiesz że owszem mam już wnuki, tylko że są już dorosłe!! Już ci napisałem że od rodziny to trzymaj się z daleka, bo może cię to drogi kosztować. A opisywanie faktów że służy tylko do tego aby to co było źle nigdy nie wróciło!! JA NIGDY NIE BYLEM KLAKIEREM– a głupotą jest to że na portalu coraz więcej jest takich miernot jak ty !!

Córcia
Córcia
11 miesięcy temu

I tak uważam, że marnuje Pan nerwy na idiotów! Oni działają w zmowie i porozumieniu bo są przy władzy.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu
Reply to  Karol

Karolciu!!!—A co ty możesz wiedzieć, w tym temacie jesteś ciemny jak tabaka w rogu.Powinieneś wiedzieć że w tamtym czasie, takie były praktyki, kto nie płacił ten przegrywał !!!a rej w tym załatwianiu wodził FRYZJER”–A gdyby nie dwóch mławskich biznesmenow to klubu nigdy by nie było w II LIDZE, w/w ludzie tracili pieniądze abyś KAROLCIU mógł oglądać mecze II ligi. a MKS MŁAWA NA WYJEZDZIE WYGRAŁA Z RUCHEM CHORZÓW, 1: O, I TO ZWYCIĘSTWO KOSZTOWAŁO –8.ooo tys. zł. pewnie że takie granie można było nazwać przekretami, ale taki był wtedy czas, A „FRYZJER” I INNI ODPOWIEDZIALNI ZA TAKI STAN RZECZY 25 XI .2015 NA ROZPRAWIE W SĄDZIE PONIEŚLI KARY !!!! napisałem to dlategoby ciuśiadomić że taki był czas ale ja nie chcę żyć przeszłością zprzed lat, WAŻNE JEST TO CO TU I TERAZ, — a teraz trzeba wszystkim ludziom myślącym aby ***** *** !!! bo jeśli nie to nas wszystkich czeka tragedia,

Córcia
Córcia
11 miesięcy temu

Naprawdę Cię wzruszyłam.

Paweł
Paweł
11 miesięcy temu

A Pan wszystkie rozumy pozjadal. A jakie to wyższe szkoły pan pokończył?

Mieszkańcy.
Mieszkańcy.
11 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Państwową Wyższą Szkołę w Mławie albo zaoczne w Ciechanowie.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Nie trzeba być uczonym, wystarczy, że masz dobre przygotowanie i jesteś aktywny w swym działaniu!! I trzeba słuchać ludzi, i wyciągać z tego wniosku, do tego nie potrzebne są doktoraty

Mieszkańcy.
Mieszkańcy.
11 miesięcy temu

Jakoś tak jest ,że każdy słucha i jest otwarty przed zdobyciem władzy a potem zamyka się w gabinecie na klucz od środka.

staraznajoma
staraznajoma
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkańcy.

Ten nigdy nie słuchał głosu mieszkańców, tylko udawał że słucha.
Słuchał tylko tych co mu finansują kampanię wyborczą i nie tylko…

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkańcy.

W większości tych władców samorządowych tak jest że tym bardziej że teraz sprzyja im covit, — ale kiedy ja działałem to wychodziłem z założenia, ZE NIE ZE MNA TAKIE NUMERY!! zawsze wolałem być wśród ludzi, i słuchać ich uwag i problemów jakie mają na codzien!!

Nie ośmieszaj się
Nie ośmieszaj się
11 miesięcy temu

Patrzcie jaki mądry się znalazł. Chyba wszystkie rozumy pozjadales. Hohihi

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu

Bądź spokojny, jeszcze trochę mi zostało na starość, aby z takimi inteligentni jak ty dyskutować, sam nick już świadczy o TOBIE, jak osiągniesz to co ja, to wtedy możemy prowadzić dyskusję, a tak to mija się wszystko z celem , bo nie zamierzam się ośmieszać, !! takimi postami jakie ty piszesz, mogę ci tylko powiedzieć że to co ja osiągnąłem, to ty w swym życiu nigdy nie osiągniesz !!!

Xyz
Xyz
11 miesięcy temu
Reply to  Mr.Powell

Sam sobie głosuj.!!!

Dominika W.
Dominika W.
11 miesięcy temu

Po ostatnich starciach odnoszę wrażenie że Burmistrz przyzwyczaił się już do przegranej i to ze zwykłymi mieszkańcami 🙂

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

A może to Burmistrz powinien zgiąć karku i poprosić marszałka. Od kiedy to proszący oczekuje lizostwa. Tym razem to burmistrz winien polizać tyłka marszałkowi, lecz korona mu spadnie. To nie ten typ.

Facet
Facet
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Dlatego ma jechać do Marszałka w towarzystwie dwóch Pań i ochrony żeby ten tyłem lizać.

AnoniMowi
AnoniMowi
11 miesięcy temu
Reply to  Facet

Jedzie Ruszkowski i będzie draka bo ten wprost zapyta kiedy będzie obwodnica i kto w tej sprawie kreci

Facet
Facet
11 miesięcy temu
Reply to  AnoniMowi

Już nad nim dwie Joanny pracują żeby ogłady nabył To nie jest głupi facet , niepotrzebnie się tak pieni.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

Od kiedy to burmistrz namawia do buntu, blokady, Sam burmistrz nie uznaje jak ktoś nie zgadza się z jego wizją nie zawsze sensowną. To na pewno nie godne polecenia Panie Burmistrz u

Do Anonimowo
Do Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Burmistrz obecnie staje na barykadzie, którą buduje w słowach, deklaracjach, tyradach, w wyobraźni ale nie w czynach.
Ruszkowski podczas zebrania powiedział do burmistrza:
,, sprawdzam”. I wyszło, że Burmistrz zamiast stać na barykadzie, to siedzi, ale uwięziony w przestrzeni swojego umysłu.

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu
Reply to  Do Anonimowo

No tak powiedział że stanie obok Bunia a ten się wycofał bo ble ble ble

Facet
Facet
11 miesięcy temu
Reply to  Anonim

To znaczy burmistrz podjudzał do blokowania ale sam nie chciał się narazić.

True
True
11 miesięcy temu

Albo mieszkańcy wezmą sprawy we własne ręce, albo to władze miasta będą mieli was pod butem.

Mieszkańcy.
Mieszkańcy.
11 miesięcy temu
Reply to  True

Nie tylko My będziemy cierpieć Wy też bo korki wejdą do Mławy.

Stary znajomy.
Stary znajomy.
11 miesięcy temu

Niestety, ale obecny burmistrz powinien odjechac rowerem do Trzcińca.

Jasiek
Jasiek
11 miesięcy temu
Reply to  Stary znajomy.

Tylko potem mu rower zabierzcie… Bo jeszcze będzie chciał wrócić 😀 haha

AnoniMowi
AnoniMowi
11 miesięcy temu

Każdy tylko nie Kowalewski może być i Ruszkowski czy Przybysz

sprtw
sprtw
11 miesięcy temu
Reply to  AnoniMowi

Tylko weź to wytłumacz tym, którzy patrzą na Kowalewskiego jak na swojego bożka, bo im się podoba, że niby elegancki, przystojny i grzeczny oraz ponoć kulturalny.
Ponoć, bo ja w nim przystojniaka to nie widzę. Facet przystojny, to facet bez nadmiaru tłuszczu, wysportowany, a tu…. może jak był wuefistą to i był przystojny, ale teraz???
Kultury to w nim za grosz, co widać tylko po słowach o tym żeby ludzie wyprowadzali się do Szydłowa. Buta po pierwsze, buta po drugie i buta po ente.
Brak słów.
Jak ktoś taki może być włodarzem miasta. Samo to co stwierdził na tym zebraniu całkowicie go przekreśla.
Pieniądze jednak wyzwalają w człowieku jego prawdziwe cechy charakteru i oto skutki. Dla tego człowieka nigdy nieliczyli się i nie liczą teraz mi4eszkańcy, tylko własna przepastna k…

Kolo
Kolo
11 miesięcy temu
Reply to  sprtw

Przystojny? Grzeczny? A to opis wnuka czy burmistrza? Dla mnie burmistrz może w bluzie chodzić grunt żeby o miasto dbał i był uczciwy a reszta mi wisi.

sprtw
sprtw
11 miesięcy temu
Reply to  Kolo

Mnie też, ale jego największy elektorat, czyli „babcinowy” tak o nim plotkuje i dlatego go wybiera, że taki niby dżentelmen, bo się kłania, bo po rączkach całuje, kobietki wniebowzięte.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu
Reply to  sprtw

No tak ale dlaczego MLAWIACY sobie na to pozwalają, aby tak jak piszesz, rządził miastem BURMISTRZ popierany przez ten „babcinowy elektorat”, a babcie powinny zająć się wnukami, a nie przez swoje wybory tworzyć im takie klimaty jak OBECNIE,

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu
Reply to  AnoniMowi

Używaj prawidłowo interpunkcji (spójników też), bo tak jednym cięgiem, to trudno cię zrozumieć.

Wierzący
Wierzący
11 miesięcy temu
Reply to  AnoniMowi

Panie Boże!
Studiowanie mowy ciała u najlepszych, całowanie starszych Pań po rękach i mówienie dzień dobry młodym nie jest antidotum na problemy mieszkańców i rosnącą w związku z tym frustrację.
Amen

Wierzący
Wierzący
11 miesięcy temu
Reply to  Wierzący

Mieszkańcy ulic Wiśniowa , Malinowa , Poziomkowa i cała cegielnia nie mają nawierzchni, chodników, część nie ma łącza gazu i kanalizacji w zamian mają S7, Ciekawe co będą z tego mieli? Burmistrz obiecał zobaczyć i niektórych odwiedzić . Ciekawe czy dotrzyma słowa! Numery telefonów wziął ale nie wiadomo czy oddzwoni.

Wiem
Wiem
11 miesięcy temu
Reply to  AnoniMowi

Mirek lub Wojtek zdecydowanie lepszy wybór. Ewentualnie Pan Jan. Oni całe życie pracują społecznie. Nie to co niektórzy działają dopiero na emeryturze.

Ego
Ego
11 miesięcy temu
Reply to  AnoniMowi

Ten Przy…… to nawet sołtysem nie będzie 🙂

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Ego

a ty to nawet sołtysowi butów nie będziesz czyścił 🙂

Anonimowy
Anonimowy
11 miesięcy temu

Panie Zbyszku upomina się pan o remont Zabrody żądamy ścieżki rowerowej i drogi do biegania i spacerow

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu

Wydaje mi się że na tą blokadę to chyba po tym zebraniu wyjdzie PAN SAM PANIE KOWALEWSKI, chyba że wspomoże PANA ZEJER !!! musiał sie PAN DOBRZE DAĆ WE ZNAKI ZE SWYMI OPOWIEŚCIAMI MIESZKAŃCOM –SKORO CO NIEKTÓRZY CHCĄ SKIEROWAĆ PANA DO LEKARZA !!!

Grażyna
Grażyna
11 miesięcy temu

Myślę że burmistrz ma sporo do myślenia, Przybyszewski i Ruszkowski ogrywają go merytorycznie. Uważam, że przyszłe wybory mogą być ciekawe i nie koniecznie Pan Kowalewski musi je wygrać. Wypada słabo, pijar też już nie działa. Burmistrz jest słabo przygotowany i puszczają mu nerwy, akurat tego po nim bym się nie spodziewała. Będzie ciekawie.

???Gość
???Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Grażyna

Niestety Burmistrz już nie może startować ,właśnie dlatego wybrał sobie „klona” na zastępcę żeby mógł dalej wszystkim drygować .Mam nadzieję ze mieszkańcy tym razem nie zaślepną i nie dadzą się zwieść kłamliwym obietnicom.

staraznajoma
staraznajoma
11 miesięcy temu
Reply to  ???Gość

Coś mi się wydaje, że jeszcze raz może startować…
Ustawa wprowadzona w styczniu 2018 roku liczy dwie kadencje od jesiennych ,wy,borów w 2018, a nie wcześniejsze, tak że Kowalewskiemu przysługuje jeszcze jedna kadencja czego jednak nie życzę Mławie,

„Nowe przepisy wprowadzają m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, która ma trwać 5 lat i być liczona od wyborów samorządowych w 2018 roku.”

Były
Były
11 miesięcy temu

Po zastanowieniu się przepraszam to Ruszkowski i Przybyszewski mają rację
Uległem otumanienia prze przewodniczącego Prejssa

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Od razu widać, że to komentarz nie byłego, ale tak na serio to właśnie czy ten „były” to przypadkiem nie przewodniczący Prejs, tak samo ch.amski.

Cham
Cham
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Sypie się domek z kart co ?

Współczujący Tobie
Współczujący Tobie
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Wyjątkowe chamstwo podszywać się pod inną osobę !

Cham
Cham
11 miesięcy temu

E tam zwykle

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu

Wyjatkowym chamstwem jest to co pisze ten właściwy „były”

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu

Zgadzam się, — Wychodzi na to, że portal codziennik. pl winien zastosować i wprowadzić zasadę –FEJSBUKA , że piszemy posty pod nazwiskiem, i z pewnością wtedy wielu nie Zawaham się tego napisać–OSZOŁOMÓW , zniknie z tego portalu, bo do diabła czemu się mamy bać nawet BURMISTRZA I INNYCH NOTABLI MŁAWSKICH, skoro w swych postach często opisujemy ich działania, ale niech to będą przykłady działań autentycznych a nie zmyślonych lub zasłyszanych, i róbmy to tak , jak to robią ZBYSZEK I KAMIL, SKORO NIE POTRAFIĄ TEGO ROBIĆ RADNI !!!! może wtedy przyniesie to jakiś skutek, może być i tak że nie raz spotkamy się z krytyką, no ale takie są koszty pisania postów które zawierają krytyczne uwagi co do działań MŁAWSKICH WŁADZ SAMORZĄDOWYCH TAK MIASTA JAK I POWIATU. Ostatnie wydarzenia na WARSZAWSKIEJ pokazały nam że tak jest przeważnie na każdym osiedlu mławskim, bo wszędzie są problemy, A WŁADZE SĄ OD TEGO ŻEBY JE ROZWIĄZYWAĆ Z POŻYTKIEM DLA WSZYSTKICH A NIE TYLKO DLA ZNAJOMYCH I DEVELOPEROW. !!!!

Dudek
Dudek
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Zmienny Pan jak dzierlatka na wydaniu 😀

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Jednak szybko naszła cię ta refleksja, ale to dobrze lepiej pózno niż wcale, a na przyszłość zanim coś napiszesz to się zastanów, bo szkoda WYSTAWIAĆ SIĘ NA POŚMIEWISKO !!!!

Marion
Marion
11 miesięcy temu

Cyrk – raz w maskach, raz bez masek, znów w maskach, bez masek – cuda!

Gnom
Gnom
11 miesięcy temu
Reply to  Marion

A to pytanie do burmistrza czemu nie reaguje

J . Kaczyński
J . Kaczyński
11 miesięcy temu

Więcej Bloków ludziom pomiędzy domami

Gangrena
Gangrena
11 miesięcy temu

Trzecie czy czwarte spotkanie z rzędu przegrane przez ratusz
Widać że dobrze burmistrz czuje się tylko na wyreżyserowanych sesjach rady miasta

Były
Były
11 miesięcy temu

Jak komuś nie podobają się pojazdy jeżdżące po ulicach – to nic prostszego, tylko się wyprowadzić poza miasto lub kupić mieszkanie u jednego z deweloperów ( bo podobno u nich tak dobrze się mieszka i wszystkie starania Burmistrza idą w tamtym kierunku ! ).
Wypada podziękować Deweloperom, bo ich starania przyczyniają się do działań rozwojowych oraz miastotwórczych ( nowe osiedla, nowe ulice itp. ) oraz w sposób istotny poprawiają zasób mieszkaniowy miasta Mława, jak również poprawiają warunki mieszkaniowe mieszkańców, z czy np. obecny Rząd mimo szumnych zapowiedzi dotąd sobie nie poradził !!!!!
Brawo !

Brr_Sjo
Brr_Sjo
11 miesięcy temu
Reply to  Były

jasne . Klakier patodeweloperów się odezwał i znalazł remedium na całe zło tego świata. Taka mała ciekawostka: w Holandii mają zabronić kupna mieszkania w celach inwestycyjnych pewnie mają ku temu jakieś powody .

Sssss
Sssss
11 miesięcy temu
Reply to  Brr_Sjo

W Holandii jest bardzo dobrze rozwiniety socjalny system mieszkaniowy, więc raczej gdyby zabronili (a tak częściowo jest) to wszyscy braliby socjalne, a mieszkanie dla wynajmujących

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Może ty, mądralo wyprowadź się za swoim idolem do Trzcińca.
No chyba, że sfinansujesz wszystkie przeprowadzki, to czemu nie, nawet ja się przeprowadzę poza miasto na twój koszt, chociaż powyższe problemy mnie osobiście nie dotyczą.
Ludzie od lat mieszkają w Mławie, a teraz chce się ich wykurzyć z ich cichych i spokojnych uliczek ładując im ruch tranzytowy, bo nie lubi się Wólki. No ale nic dziwnego. ul. Warszawska nigdy nie lubiła Wólki, a chyba włodarz pochodzi z Warszawskiej, no i na dodatek bardzo nie lubi Wólki, co widać i słychać, a nawet czuć na każdym kroku.

Gangrena
Gangrena
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Jak Kowalewski do Trzcinica?

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Gangrena

Toż ma chałupę (pałac) w Trzcińcu. Czyżby go sprzedał?

Zcn
Zcn
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

A w Mławie nie jedno mieszkanie.

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu
Reply to  Zcn

Nie na próżno tak dogadza deweloperom i nie .a darmo 😛

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu
Reply to  Były

BYŁY JA*** KOBYŁY !! mógłbyś sie tym postem przynajmniej nie ośmieszać !! — bo robisz z siebie durnia na zamówienie,

Twój znajomy
Twój znajomy
11 miesięcy temu

Durniem to Ty Jesteś ! Wszyscy Cię znają ! Popatrz w swoją przeszłość ! A może Ci na forum przypomnieć ! Nie bądź takim bohaterem…, bo trafisz na swojego !

Włodzimierz Bruzdziak.
Włodzimierz Bruzdziak.
11 miesięcy temu
Reply to  Twój znajomy

PONIEWAŻ TAK JAK PISZESZ WSZYSCY MNIE ZNAJĄ TO SIĘ PRZYPOMNĘ TAKŻE I TOBIE !!!! Uderzyłem w stół i proszę DUREŃ się odezwał—powinieneś wiedzieć że nie jesteś anonimowy, a jeśli chcesz się spotkać ze mną w Sądzie, to nie mam nic przeciwko. Mogę ci tylko powiedzieć że jesteś słabym znajomym, / PODEJRZEWAM ŻE TEN ZNAJOMY TO W.K. KTÓRY NA TYM PORTALU JUŻ MNIE NIE RAZ ATAKOWAŁ !!! bo ja swej przeszłóści się nie wstydzę, bo jak mieszkańcy mogą mnie nie znać skoro w MŁAWIE–sprawowałem wiele funkcji i zajmowałem wiele stanowisk: A zaczynałem,,jako zwykły robotnik w Mławskiej Fabryce Obuwia 1996 roku tak byłem Przew. ZMS, to właśnie wtedy były wieczorki taneczne,gdzie pod koniec lat 70 tych grali GRZESIEK SKAWIŃSKI I WALDEK TKACZYK –KOMBII, na wieczorkach, sala MFO, pękała w szfach , NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO ŻE NALEŻAŁEM DO PARTII, BYŁEM W 1968R RADNYM WOJEWÓDZKIM, A OD 1994 ROKU SPRAWOWAŁEM NASTĘPUJĄCE FUNKCJE : KIEROWNIK KINA KOSMOS, PRZEZ 10 LAT BYŁEM KUPCEM I PREZESEM KUPCÓW MŁAWSKICH, MIAŁEM ZIELENIAK NA WÓLCE, ZORGANIZOWAŁEM PRZY POMOCY STOWARZYSZENIA BLOK WYBORCZY, I WYGRAŁEM WYBORY W 1994 r BYŁEM SEKRETARZEM I RADNYM, DYREKTOREM M.S.D, KIEROWNIKIEM W MOSIR A TAKŻE DYR. KLUBU MKS KTÓRY PODCZAS MEJ PRACY W KLUBIE AWANSOWAŁ DO II LIGI, To w skrócie moja historia, bohaterem nigdy nie byłem i nie jestem, W czasach swej działalności /obecnie emeryt/ zdawałem se sprawę że mam i zwolenników i przeciwników, ale tak to bywa kiedy człowiek angażuje sie w taką działalnośc—wyręczyłem tylko ciebie i przypomniałem fakty ze swej działalności w naszym mieście. TAKŻE MÓGŁBYŚ MNIE PRZESTAĆ STRASZYĆ — JEST TAKIE PRZYSŁOWIE —nie strasz nie strasz bo się ze****sz !!! A WIĘC MYŚLĘ ŻE DURNIOM NIE POWIERZANO BY W MŁAWIE TAKICH STANOWISK !!!!

staraznajoma
staraznajoma
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Tak, deweloperzy poprawiają warunki mieszkaniowe mieszkańców miasta 😀
Głównie, to oni poprawiają swoje warunki materialne oraz warunki materialne ludzi z nadmiarem pieniędzy, bo kupują oni po kilka mieszkań i wynajmują przybyszom zza wschodniej granicy czyniąc swój zakup mieszkań doskonałą lokatą kapitału przy dzisiejszej galopującej inflacji.
Taka to prawda.
Co do twojej propozycji przeprowadzki poza miasto, to powiem ci tyle: jesteś ch.amski i bezczelny!!!
Jak można proponować ludziom mieszkającym od pokoleń przy ul. Granicznej czy Brukowej coś takiego proponować.

Power
Power
11 miesięcy temu

Czy według obowiązującego stanu prawnego w Polsce można, skierować burmistrza miasta na badania psychiatryczne?

Współczujący Tobie
Współczujący Tobie
11 miesięcy temu
Reply to  Power

Ciebie od razu powinien przyjąć – bez skierowania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Power
Power
11 miesięcy temu

Ruszkowski rozjechał Kowalskiego jak ruski czołg T 34 drogę do ogrodow III Rzeszy.

Mirek
Mirek
11 miesięcy temu

Czy Kowalewski panuje nad emocjami?

Anonimowym
Anonimowym
11 miesięcy temu
Reply to  Mirek

Oj chyba nie

Asumin
Asumin
11 miesięcy temu
Reply to  Mirek

No właśnie nie, ostatnio wyglądało to tak że biegł do Ruszkowskiego po to żeby go uderzyć… Burmistrz nie panuje nad sobą… jak widać…

Kuba
Kuba
11 miesięcy temu

„Przez cztery lata marszałek nie przyjechał do burmistrza rozmawiać o drodze (obwodnicy zachodniej ”
Góra do Mahometa, czy Mahomet do góry?
Panie burmistrzu za kogo pan się uważa?

Przekierowanie ruchu na ul. św. dewelopera to ja rozumiem, ale na Graniczną i Brukową to już w ogóle.
Chce pan dla dobra jednych stworzyć piekło innym? – ładnie to tak? Poza tym, że nie są to ulice należące do miasta i ich nawierzchnia jest słabej jakości, to są to dość wąskie ulice, tam nie ma możliwości nawet postawienia ekranów akustycznych, bo tak jakby ludziom mur postawił pod samymi oknami.
Panie burmistrzu jest to najzwyklejsze świństwo!!!

staraznajoma
staraznajoma
11 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Arogancja burmistrza niestety nie zna granic.
No cóż… niestety na takie zachowania ten człowiek dostał przyzwolenie i zielone światło od mieszkańców, ktorzy jakby nie było wybrali go do pełnienia tej zaszczytnej funkcji po raz czwarty.

Przykre to, ale niestety takie są fakty. Mam nadzieję tylko, że to już ostatnie lata tego chorego układu i komitety z deweloperami, z buniem na czele

staraznajoma
staraznajoma
11 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

* komitywy, miało być komitywy a nie komitety 🙂

Majk
Majk
11 miesięcy temu

Reakcja przewodniczącego rady miasta Mława na słowa burmistrza podczas zebrania na Warszawskiej

Kerk
Kerk
11 miesięcy temu

Burmistrz – losing control

Maria
Maria
11 miesięcy temu

To PiS się wziął za burmistrza.

Basia
Basia
11 miesięcy temu

Była na zebraniu i cieszę się w końcu burmistrza był zmuszony porozmawiać o naszej ulicy, którą niestety zaniedbuje. Pan Ruszkowski poruszał wiele istotnych dla mieszkańców kwestii a „Burmistrz” opowiadał jakieś nudne historyjki… Które nie były nawet na temat

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu
Reply to  Basia

Tak w stylu pan ruszkoski to nie wie bo nie wie a ja burmistrz wiem jak kręci się koło i mnie chwalili za to bo ja powiedziałem że koło niech się nie kreci
A jna pytanie jak działa koło?
Odpowiedz asfalt zmieniają co 3 lata bo się nie znają
Fakt nerwy burniszczowi puściły kazać się przenieść mieszkańcom jednej. Ulic Mławy do Szydłowa to już szczyt ,,

Basia
Basia
11 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Szaleństwo, to ja może dom mam sprzedać i przeprowadzić się do Ciechanowa bo burmistrz nie wywiązuje się ze swoich obowiązków…
WYMIENIA SIE BURMISTRZA A NIE MIESZKAŃCÓW. RADZE NIE ZAPOMINAĆ

Mława
Mława
11 miesięcy temu

Podczas zebrania mieszkańcy nie postulowali o „wybudowanie dodatkowego zjazdu na „siódemkę” z wykorzystaniem ulicy Piaskowej” jak zostało podane w tekście. Mieszkańcy postulowali o przygotowanie ulicy Piaskowej aby rozładować ruch na ul. Warszawskiej, a w razie wypadku lub kolizji na Warszawskiej, żeby nie dopuścić do „sparaliżowania” całego miasta.

Wioleta
Wioleta
11 miesięcy temu

Burmistrz coś ostatnio nieswój jest. Czyżby wizyta CBA w starostwie miała na to wpływ?

Ewunia
Ewunia
11 miesięcy temu
Reply to  Wioleta

Oj nie tylko, na spotkaniu biegał jak jakiś Byczek więc to chyba Pan Zbyszek działa na niego jak płachta na Byka 😛

Kerk
Kerk
11 miesięcy temu
Reply to  Ewunia

Teraz Ruszkowski może być plachtą na każdego byczka który jest Burmistrzem.

Wojtuś
Wojtuś
11 miesięcy temu
Reply to  Kerk

Dlaczego ten pan atakuje burmistrza dopiero jak zakończył prace zawodową? Wcześniej gdzie był? Bał się? Wstydził się? Nie interesowało go co w mieście dzieje się?

staraznajoma
staraznajoma
11 miesięcy temu
Reply to  Wojtuś

Głupie pytanie, a więc i głupia odpowiedź:

bo ma czas 😀 , wcześnie go nie miał.

Tak na poważnie, to dzban dopóty wodę nosi, dopóki się uch nie urwie – widocznie miarka się przebrała, a ucho u dzbana się urwało – kurczę, to też nie za poważnie, nieprawdaż? 🙂

Gangrena
Gangrena
11 miesięcy temu
Reply to  Wojtuś

Wcześniej jak sam napisałeś pracował
Pajacu
Oddział propagandy ?
A działalność świadczy ze się interesował

Gazo
Gazo
11 miesięcy temu
Reply to  Gangrena

Pajac to ciebie zrobił

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Wojtuś

Oj Wojtuś, Wojtuś… „Nie graj Wojtek, nie przegrasz portek.”.

No ej ej ej
No ej ej ej
11 miesięcy temu
Reply to  Wojtuś

Ja to się zastanawiam gdzie był jak go na świecie nie było, to jest dopiero pytanie godne filozofa

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu
Reply to  Ewunia

I zachowywał się trochę jak Fernando biegał po sali z opuszczona głową jak by szarżował na matadora
He he ogólnie śmiesznie to wygladało

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Tak to jest jak sztuczkami chce zrobić się z innych oszołoma ale przeciwnik jest za mocny i wyszło chyba odwrotnie

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu
Reply to  Anonim

To Ruszkowski był matadorem ?

Anonimowym
Anonimowym
11 miesięcy temu
Reply to  Anonim

No tak Ruszkowski był jak matador

To ja
To ja
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowym

Był i jest! Bo przedstawienie trwa!

Aneczka
Aneczka
11 miesięcy temu

Znów zaczął się hejt na Ruszkowskiego i Przybyszewskiefo.
Po prostu Panie Burmistrzu na zebraniu poległ Pan w straciu ze Zbigniewem Ruszkowskim.
Ot, cała prawda!

Były
Były
11 miesięcy temu

Mieszkańcy mają dość już Pana Przybyszewskiego i Pana Ruszkowskiego i ich nachalnej propagandy !!! Na wszystkim się próbują znać, ale im to bardzo mizernie wychodzi !

Andrzej
Andrzej
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Zabolało, że Ruszkowski z Przybyszewskim działają na rzecz mieszkańców miasta Mława.
Mieszkańcy mają dość decyzji obecnego burmistrza.

Ja i tylko ja
Ja i tylko ja
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Hmm, nie uważam żeby była to propaganda, niestety jeśli burmistrz nic nie robi to robią to działacze, tak to działa w każdym mieście

Anonim z UWW
Anonim z UWW
11 miesięcy temu
Reply to  Były

To nie propaganda
Radni się odwrócili burmistrz wpadł w samozachwyt i ma to wszystko…
To kto ma się odzywać w sprawach mieszkańców
Propaganda? A po jakimś czasie wychodzi że trzeba robić tak jak ci dwaj mówili na początku
A uwaga CBA może namierzyć IP i znów okarze się że to ratusz

Jaś
Jaś
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Którzy? Bo ja osobiście bardzo liczę na ich pomoc, mów pan za siebie bo nie masz prawa wypowiadać się za całą Mławe

biko
biko
11 miesięcy temu

Rozwiązanie problemu ?! Odsprzedać developerkowi działkę pod dwa bloki i moment nawierzchnia nowa będzie, mosty, przepusty, światła, światełka, a i nawet gwiazdka z nieba… Poczekajcie jak ruszy nowa S-7, wtedy to dopiero będzie MASAKRA na ul. Warszawskiej.

Jaś
Jaś
11 miesięcy temu
Reply to  biko

O to to, szkoda że w tym mieście dla urzędników istniejesz tylko wtedy jak masz miliony na koncie a przeciętnego mieszkańca nikt nie chce słuchać

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu
Reply to  biko

Bardzo dobry przykład dałeś, pisałem o tym wielokrotnie / BLOKI WYMYŚLIN /ale to groch o ścianę nikogo to nie interesuje, nawet Radnych z ul WÓJTOSTWO . a inne ulice dalej nie są robione, dlatego bo developerzy mają pierwszeństwo !!!

Rogal
Rogal
11 miesięcy temu

Jeśli tunel będzie miał faktycznie 3m to straż pożarna nie przejedzie….

Str
Str
11 miesięcy temu
Reply to  Rogal

Wozy mają koło 3.30 wysokości więc nie ma opcji przejechania

Andrzej
Andrzej
11 miesięcy temu

Z tytułowego zebrania wynika, że obecny burmistrz nie ma tak łatwo, jak to było podczas ostatnich kadencji.
Widać wyraźnie, że mieszkańcy na czele ze Zbigniewem Ruszkowskim poradzili sobie z tyradami burmistrza.

Igi
Igi
11 miesięcy temu

Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.
Czy burmistrz Miasta Mława Pan Sławomir Kowalewski nie odznaczał się agresją w stosunku do Pana Ruszkowskiego?

Mława
Mława
11 miesięcy temu
Reply to  Igi

Agresywny był zarówno Pan Kowalewski jak i Pan Ruszkowski. Obaj panowie skupieni byli raczej na wymianie uszczypliwości niż na konstruktywnej dyskusji i szukaniu rozwiązań. Zebraniom osiedlowym mało służą takie wystąpienia. Zamiast poszukać rozwiązania problemu, który dotyczy wszystkich mieszkańców to w/w panowie szukają sposobu, żeby zaistnieć.

Mimi
Mimi
11 miesięcy temu
Reply to  Mława

Ex contrario. Ruszkowski był opanowany i merytoryczny. Poruszał ważne tematy i dobrze argumentował swoje wypowiedzi.

Anonimowym
Anonimowym
11 miesięcy temu
Reply to  Mława

No nie zgodzę się Ruszkowski mówił spokojnie apelował nawet do Pani prowadzącej o uspokojenie sytuacji nawet raz nie podniósł głosu ,a gdy burmistrz mu przerywał przerywał wypowiedzi i prosił Panią o reakcję
Wyraźnie burmistrz chciał wszystkich zagadać o asfalcie o nieekologicznych autobusach elektrycznych o bezcelowości brania dotacji o tym jak go chwalił dyrektor i dla tego go marszałek odwołam słowem stek bzdur
RusKowski konkretnie wnioskował o zmiany organizacji ruchu o autobus z dotacji jak w Ciechanowie czy Płońsku
O remont ul Zabrody be czekania na tych co szamba mają burmistrz twiedIł że to oszuści a Ruszkowski przeciwnie że ludzie się ociągają bo szkoda im pieniędzy po kilka tysięcy na przyłącz zato burmistrz mówił że to ma być marchewka a co my k… Jesteśmy osłami żeby wieszać nam marchewki człowieku zastanów się czasami co ty pleciesz

Talk
Talk
11 miesięcy temu

Ograł Kowalewskiego Zbigniew Ruszkowski, jak małego Kazia.
Burmistrz, musi wiele nauczyć się od Ruszkowskiego.
Mędrcy mawiaką:
Ten ideał szumnie zwanym Łysym Oratorem sięgnął bruku.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 miesięcy temu

No, no. Ruszkowski zaskoczył mnie pozytywnie. Na zebraniu rozgromił burmistrza. To było piękne.
Burmistrz aż kipiał, kipiał…

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
11 miesięcy temu

Szanowny Pan Burmistrz, niech sobie wybije z głowy przekierowanie ruchu tranzytowego przez ulicę Brukową i Graniczną.
Zarząd Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy i mieszkańcy Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy stanowczo sprzeciwiają się tego typu pomysłom.
Niech może ro odbyć się kosztem zdrowia, bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców osiedla, które reprezentuje zarząd Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy.
Burmistrz, jeśli już coś konsultuje, to powinien przypomnieć sobie, że oprócz Starosty istnieją też mieszkańcy, których uciążliwość po przekierowaniu ruchu tranzytowego będzie dotyczyć. Tych trudów nie odczuje Pan Burmisrz.
TEMAT konsultacji z mieszkańcami miasta Mława jest tematem martwym.

Kolega
Kolega
11 miesięcy temu

Ma tak być jak chce Zbigniew i koniec. Nie będziesz decydował za Burmistrza.

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
11 miesięcy temu
Reply to  Kolega

Jestem w stałym kontakcie z Panem Zbigniewem Ruszkowskim.
I doskonale zdajemy sobie sprawę z oczekiwań mieszkańców miasta Mława.

Fcu
Fcu
11 miesięcy temu

On ma rację nie żaden przewodniczący [email protected]

Mike
Mike
11 miesięcy temu
Reply to  Fcu

Podwyżka o 50 procent za wodę i odbiór ścieków dla Ciebie. Bądź zadowolony i niech Twój guru dalej ma rację

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
11 miesięcy temu
Reply to  Kolega

Zastanawia mnie po przeczytaniu, tego tekstu i całej dyskusji na forum portalu–O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI ???—- awantury kłótnie na spotkaniach i pokazywanie kto tu w tym wszystkim jest ważniejszy, BURMISTRZ KOWALEWSKI, to fakt, ważniejszy nawet od MARSZAŁKA STRUZIKA, tylko, do kogo teraz te wszystkie żale i pokazywanie ewidentnych błędów w działaniach KOWALEWSKIEGO,—KOWALEWSKIEGO, KTÓRY MA WIDAĆ PO POSTACH CO NIEKTÓRYCH SWYCH OBROŃCÓW– obrońców ludzi którzy podlegają bezpośrednio pod niego, zatrudnieni w RATUSZU i jednostkach mu bezpośrednio podległych !!! czyżbyśmy nie widzieli tego wszystkiego w poprzednich latach ??? TE wszystkie błędy w działaniach BURMISTRZA, wynikają z tego że MY mieszkańcy daliśmy się wyprowadzić w pole, nie tylko BURMISTRZOWI ale także Radnym Miejskim, którzy winni być bardziej aktywni w kontroli wszelkich działań Burmistrza, A NIE JEGO KLAKIERAMI, AKCEPTUJĄCYMI BEZ SZEMRANIA WSZYSTKO CO TYLKO STAWIA POD OBRADY SESJI, NAWET TO ABY WYKONAĆ NA ŻYCZENIE DEVELOPERA DROGĘ DOJAZDOWĄ DO BLOKÓW WYMYŚLIN, z przykryciem Seracza włącznie !!!! A że ludzie Radni wybrani przez nas tego nie robią –TO NIC DZIWNEGO ŻE ROBI TO RUSZKOWSKI I PRZYBYSZEWSKI —-I CHWAŁA IM ZA TO !!!!

Mieszkaniec Żwirki
Mieszkaniec Żwirki
11 miesięcy temu

Mieszkańcy też mają dosyć tranzytu przez miasto jadący przez całą dobę siedem dni w tygodniu tirów a zwłaszcza wiozących świnie lub kury hałasu w nocy.

Bella
Bella
11 miesięcy temu

Są obwodnicę za kg, czemu tamtędy nie jest puszczony ruch?

Aonimowo
Aonimowo
11 miesięcy temu

Brawo Kamil czekamy na nasze zebranie powodzenia.

150
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x