Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Chcesz wysłać lub przewieźć gotówkę przez granicę? Sprawdź, co się zmieniło w przepisac3 czerwca weszły w życie nowe przepisy dotyczące obowiązków związanych z przewozem oraz wysyłką środków pieniężnych w przesyłce pocztowej, towarowej lub kurierskiej.Tylko w tym roku na mazowieckich lotniskach odnotowaliśmy prawie 200 prób przewozu niezgłoszonej gotówki.14,5 mln złotych to równowartość walut ujawnionych przez funkcjonariuszy mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

Pamiętajmy, że każda osoba wjeżdżająca do UE lub wyjeżdżająca z UE i przewożąca środki pieniężne o wartości 10 000 euro lub wyższej (lub równowartość w innej walucie) zobowiązana jest do pisemnego zgłoszenia tej kwoty organom celnym lub organom Straży Granicznej.

Złożenie deklaracji dewizowej nie wiąże się z żadnymi opłatami, ale jej brak lub podanie  nieprawdziwych danych w deklaracji kończy się zapłaceniem wysokiego mandatu.

Takie właśnie sytuacje miały miejsce na Lotnisku Chopina i Lotnisku w Modlinie.

Obywatel Polski, który przyleciał z Kanady próbował wwieźć w bagażu podręcznycm bez zgłoszenia dewizowego aż 156 tys. dolarów kanadyjskich, a w bagażu podróżnej, która leciała do Istambułu było 25 tys. dolarów amerykańskich i blisko 28 tys. euro.

Oboje zostali ukarani mandatami za próby nielegalnego przewozu dewiz.

Funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w walce z przemytem dewiz wspierają Adso i Codi – psy wyszkolone do wykrywania walut.

źródło: US

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
abc
abc
11 miesięcy temu

Nie mam takich problemów.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x