Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przeszli szlakiem mławskiej linii obronnej z 1939 roku


W minioną niedziele 29 sierpnia Stowarzyszenie Mława miasto zabytkowe zorganizowało Marsz w hołdzie żołnierzom września. Trasa marszu przebiegała wzdłuż mławskiej linii obrony z 1939 roku. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób z Mławy i okolic. W trakcie przemarszu wspominano wydarzenia mające miejsce przed wybuchem II wojny światowej oraz przebieg walk bitwy pod Mławą 1939 roku.


Przyjęta przez Stowarzyszenie Mława miasto zabytkowe formuła spotkania ma na celu oddanie hołdu ofiarom i uczestnikom dramatycznych wydarzeń września 1939 roku, mających miejsce na terenie ziemi mławskiej.

– Przemarsz przez linię obrony pozwala realnie spojrzeć na warunki obrony pozycji mławskiej a zarazem wskazanie tego obszaru jako miejsca wyjątkowego , na którym przelewano krew w obronie niepodległości. Serdecznie dziękujemy uczestnikom spotkania za wspólny czas – podkreślają organizatorzy marszu.

 red.

fot. Z.Grzemski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
1 rok temu

Brawo dla organizatorów. W ten sposób można nauczać historii i patriotyzmu.

Daro
Daro
1 rok temu

Na burmistrza pani z PiS. Wszędzie jest, glosujemy

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Daro

No tak bo inni woleli jechać do Olsztyna na kampus . he he

Milion
Milion
1 rok temu
Reply to  BLM

Co może lepszy ten co nigdzie nie pracuje i ciągle bruździ?

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Daro

I co tu brudną politykę do historii mieszasz. Nie wstyd ci komuchu.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x