Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jednoosobowa manifestacja pod mławskim sądem


Od 2019 roku protestuje przed sądami. Najpierw w Ostrołęce i Przasnyszu, wczoraj w Mławie. Protestował też przed ministerstwem sprawiedliwości. Wystawia duży baner i przy pomocy przenośnego nagłośnienia opowiada historię własną i innych – jak twierdzi – pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości. Nie przebiera w słowach określając działania niektórych sędziów, prokuratorów i policjantów przy czym wymienia ich z nazwiska.


Stanisław Milewski, bo tak nazywa się protestujący mężczyzna, sam określa siebie jako zwykłego obywatela, ojca walczącego o dobro swoich dzieci, a ma ich dwójkę. Jego zderzenie z sądową rzeczywistością zaczęło się właśnie od walki o nieograniczony kontakt z synami.

– Dzięki walce z systemem osiągnąłem najważniejszy cel w życiu – nieograniczony kontakt z dziećmi. Przedtem broniłem swoich synów, teraz bronię siebie, ale jak się trafi ktoś poszkodowany to pomagam – mówi o swoich działaniach Stanisław Milewski.

Jego ekspresyjne i głośne wystąpienie przed mławskim sądem trwało ponad godzinę. Jak sam mówił tym razem już nie chodzi o sprawy opiekuńcze, ale o sprawę o zniesławienie.

Do mikrofonu wypowiedział się też jeden z przechodzących mieszkańców Mławy (będący ofiarą pobicia), którego sprawa toczyła się przed mławskim a potem płockim sądem.

Trzeba przyznać, że od czasów manifestacji w obronie „wolnych sądów” takiej ani podobnej akcji jeszcze nie było.

red.

Zobacz wystąpienie przed mławskim sądem 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
19 dni temu

Gdyby nie totalna opozycja, która od lat biega że skargami za granicę i podjudza brukselskich urzedasów do blokowania reform, działalność sądów w Polsce byłaby już dawno temu naprawiona.

Prokuratura pod nadzorem B. Święczkowskiego działa już prawidłowo.

Kolejna reforma sądów przygotowana przez ministra Ziobro powinna poprawić sytuację również na tym odcinku.

Przy czym należy spodziewać się, że totalna opozycja będzie w dalszym ciągu sypać piach w tryby, wkładać kij w szprychy i perfidnie uprawiać dywersję jak do tej pory.

Ich naprawa wymiaru sprawiedliwości dotknęłaby w największym stopniu, bo skończyłaby się bezkarność i uniewinnienie kolegów przez kolegów.

Kim
Kim
19 dni temu
Reply to  Hemi

Ale ty bredzisz PiS cały czas mówi że opozycja będzie siedzieć i jakoś nikogo nie posadzili he cały czas mówi że likwiduje mafię watowe ale konkretów nie ma he nawet na Mławie zwolennicy PiSu powoli się topią he he wy nie macie nawet swojego zdania 5 lat rządzicie a cały czas w TVP słychać wina opozycji i Tuska za co się nie wznieście wszystko zepsute

Jagusia
Jagusia
19 dni temu
Reply to  Hemi

Mein Gott.
Znów ta sama spiewka.
Hemi naucz się czewgoś innego. Ciągle tylko „totalna opozycja biega ze skargami” itd itp. To stało się już nudne.
Wy jak król midas czego nie dotknął zamieniał w złoto, tyle że wy czego nie dotkniecie zamieniacie to w… g.ówno.
Prokuratura działa prawidłowo, bo jest podporządkowana rządowi i pislamowi.
Gdyby były twarde dowody na przestępstwa to nie byłoby uniewinniania w sądzie. Po co te brednie.
Chcenie podporządkować sobie sądy, żeby was nie wsadzili za wasze przekręty, za wasz nepotyzm i obsadzanie wysokich stołków w spółkach Skarbu Państwa głąbami nie mającymi pojęcia o ich prowadzeniu. Ważne tylko, że wierny partii. Nawet za komuny takich cudów nie było.

Anonimus
Anonimus
19 dni temu
Reply to  Hemi

Ale tu naskrobałeś komuchu kłamstw, że niby Świeczka czy też Zero są prawi to się uśmiałem, a bardziej już chyba Putin zrywał bok z twoich peamów na część czerwonych towarzyszy, którzy nieszczą nasz kraj.
J384Ć P15

halo
halo
20 dni temu

Te „wolne sądy” POzłodziejskiej kasty do więzień wsadzają ludzi niewinnych, za zjedzenie jednego cukierka przez chorego na cukrzycę albo za kradzież batonika. Natomiast sędzia który kradnie starszej pani 50 zł na oczach kamer jest tylko „roztargniony”, swoi złodzieje którzy kradną miliony i POtrafią się dzielić są uniewinniani. Taka mamy rzeczywistość. Stąd to wycie „nadzwyczajnej kasty” „żeby było jak było” Robią wszystko żeby nie dopuścić do zmian.

Kim
Kim
20 dni temu
Reply to  halo

Co ty człowieku mówisz PiS rządzi 5 lat a wy dały czas wina po i wina Tuska . Mam większy dług niż za czasów gierka to was nie interesuje bo wam się żyje dobrze nie martwicie się że to wasze dzieci będą ten dług spłacać bo po co ważne że wam jest dobrze

Psssss
Psssss
20 dni temu
Reply to  Kim

Przestań bredzić, żyjesz w tej swojej bańce i ciagle to samo powtarzasz…

Kim
Kim
20 dni temu
Reply to  Psssss

Fakty autentyczne dla niektórych nie wygodne ale prawdziwe

Lol
Lol
19 dni temu
Reply to  Psssss

W bańce to ty raczej żyjesz i na świat patrzysz tylko za pośrednictwem tvpis, czyli kurwizji. Moim zdaniem to najwyższy czas obudzić się i wyjść z tej bańki.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
20 dni temu
Reply to  halo

Po tym tekscie mogę ci zyczyć tylko jednego — abyś dostał się w tryby tej sądowej machiny którą dziś prowadzi ZIOBRO !!! którego w tym bałaganie prawnym wspiera Prezydent DUDA, UNIEWINNIAJĄC OD KARY ODBYCIA 4 LAT WIĘZIENIA , WĄSIKA, I OBECNEGO SZEFA MSWIA KAMIŃSKIEGO, który jest wielbicielem całowania się z psami po pijaku. TAKICH LUDZI MAMY W RZĄDZIE !!! to nie wróży nic dobrego, i powinieneś pamiętać ŻE ZA HALO TO W ******** !!!! i ten aktywista pisowski już planuje wprowadzić stan wyjątkowy w LUBELSKIM !!! I NA PODLASIU.

halo
halo
20 dni temu

oj boicie się komuchy zmian w sądownictwie 😀 bardzo boicie 😀 zakłamujecie rzeczywistość jak tylko możecie. Przyjdzie czas że członkowie „nadzwyczajnej kasty” wylecą na bruk i wtedy będziecie płakać. Nie pomoże wam lewacka Unia, pijany Timermans i wasz zbawca na rudym ośle.

Kuba
Kuba
20 dni temu
Reply to  halo

Aleś ty g.łupi, aż śmiech ogarnia.
Zapoznałeś się z tym jakie zmiany chce wprowadzić PIS? – Wierz mi, nie będzie wcale lepiej dla przeciętnego Kowalskiego.
Wierzycie tej szczujni, a przyjrzyj się temu co robi Ziobro.
Wiesz dzięki komu siedział Tomek K.? Kto naciskał, żeby znaleźć winnego?

Kim
Kim
20 dni temu
Reply to  halo

Kolego połowa partii PiS to komuchy zapomniałeś o tym jakoś wam to nie przeszkadza

Kim
Kim
20 dni temu

Już wprowadził prawie . He he Polska dookoła siebie ma tylko wrogów nawet Stany Zjednoczone mają już nas gdzieś he

Katarina
Katarina
19 dni temu

Pan Bruździak nie czym prezydent Biedeń…co do ministra Kamińskiego operuj faktami a nie lewacką doktryną.Za jego kadencji bycia ministrem ważnego resortu nie odnotowaliśmy tak zwanych samobójstw, porwań, mordów,przejęć firm itp. .Zgadzam się z określeniem „sądowa machina” ale nie stworzył jej Ziobro, tylko poprzedni system a jeśli chodzi o Ziobro jest za słaby żeby sobie z nią poradzić, doskonale sobie zdajesz sprawę z własnego podwórka jak jest z obsadzaniem stanowisk żeby mieć większość.Co do sądownictwa znane są ci miejscowe przekręty ale w/g ciebie jest ok.Co do ochrony granicy Polski lepiej się nie wypowiadaj skoro na wolnej,niezależnej Polsce ci nie zależy.Na szczęście już śladowe ilości są w Mławie którzy idą linią Unszlichta z Mławy z roku 1920 który piastował funkcję odpowiedzialnego za sprawy partii w Tymczasowym Komitecie Rewolucyjnym Polski.” Cud nad Wisłą ” wyzwolił nas ale nie na zawsze bo historia ma to do siebie że lubi się powtarzać.Całowanie pieska jeśli miało miejsce można zaliczyć jako wybryk młodzieńczy ale przewidział bo dziś w lewackiej doktrynie przewija się nagminnie w rzeczywistość a nawet zalecają związki partnerskie ze zwierzątkami.

Anonimowo
Anonimowo
19 dni temu
Reply to  Katarina

Tra ta tata.

Anonim
Anonim
20 dni temu
Reply to  halo

Halo to ty jesteś komuchem, bo popierasz ugrupowanie, które z Putinem i Łukaszenką razem chcą rozwalić Unię Europejską. A odnośnie złodziejstwa to popatrz na obecnorządzących dorabiają się na posadach jeszcze lepiej niż kiedyś komuniści. Zacznij myśleć slepoweierzący i naiwny chciało by się dopisać człowieku ale może dopisze bez obrażania stworzenie.
***** ***

Wiesiek
Wiesiek
20 dni temu
Reply to  halo

Zacytuję klasyka – nie zaśmiecaj forum komuchu

Last edited 20 dni temu by Wiesiek
mieszkanka
mieszkanka
20 dni temu

Jak nie masz znajomości albo „nie dasz” to z niewinnego staniesz się winnym.Taką mamy sprawiedliwość.Napewno nie jedna osoba tego doświadczyła.Tak było,i chyba będzie ta kasta ludzi nie do ruszenia.Sądy do zmiany .

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x