Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rondo, skwer i dwie nowe ulice już mają oficjalnie nazwy


Nie wszędzie jeszcze są tabliczki, ale w Mławie mamy już Skwer Druha Zygmunta Wiśniewskiego, Rondo Miast Partnerskich oraz ulice Macierzanki i Niezapominajki. Uchwały w sprawie nadania tych nazw radni miejscy podjęli podczas sesji 29 czerwca 2021 r. Dokumenty weszły w życie 14 dni po ich opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.


Skwer Druha Zygmunta Wiśniewskiego (jego patron był zasłużonym druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie) znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Padlewskiego i ul. Gabriela Narutowicza, na działce nr 4213/14. Rondo Miast Partnerskich (na zdjęciu) łączy Aleję Świętego Wojciecha oraz ulice Płocką i Powstania Warszawskiego. Z kolei ul. Macierzanki i ul. Niezapominajki są położone między ul. Szpitalną a ul. Górną (pierwsza z nich na działkach o numerach 4851, 2200/4, 2199/5 i 2198/5, natomiast druga – na działkach 4819, 2200/2, 2199/3 i 2198/3).

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławiak
Mławiak
22 dni temu

Oj na na zdjęciu to raczej skwer przy u. Padlewskiego

Psssss
Psssss
21 dni temu
Reply to  Mławiak

Hmm… no tak jest napisane w artykule więc, o co ci chodzi?
„Skwer Druha Zygmunta Wiśniewskiego (jego patron był zasłużonym druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie) znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Padlewskiego i ul. Gabriela Narutowicza”

Mławiak
Mławiak
21 dni temu
Reply to  Mławiak

Ale to nie zmienia faktu że pięknie wygląda

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x