Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powierzenie stanowiska dyrektora SP 3 i akty mianowania dla miejskich nauczycieli


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie Jarosław Jabłonowski odebrał z rąk burmistrza Kowalewskiego akt powierzenia stanowiska na kolejną kadencję, a kilkunastu nauczycieli miejskich szkół akty mianowania.


Jarosław Jabłonowski funkcję Dyrektora Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie, a po reformie oświaty Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 tegoż imienia, pełni nieprzerwanie od 2001 roku. Na podstawie art. 63 ust. 1, 10 i 21 ustawy Prawo oświatowe oraz Zarządzenia nr 141/2021 Burmistrza Miasta Mława z dnia 23 sierpnia br., powierzono mu stanowisko dyrektora tej placówki na okres od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r.

Akt mianowania jest dokumentem potwierdzającym zdobycie przez nauczyciela kolejnego szczebla w karierze zawodowej. Warunkami uzyskania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego są posiadanie odpowiednich kwalifikacji, odbycie stażu w wymiarze 2 lat i 9 miesięcy zakończonego oceną dorobku zawodowego oraz zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, 8 nauczycieli szkół prowadzonych przez Miasto Mława złożyło wnioski o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego w terminie do 30 czerwca br. Nauczyciele ubiegający się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego spełnili wymagania formalne przewidziane przepisami prawa. Przystąpili, zgodnie z wymaganą procedurą, do egzaminów w określonym terminie i godzinie przed komisją egzaminacyjną powołaną Zarządzeniem Burmistrza Miasta Mława. W ich trakcie dokonali prezentacji dorobku zawodowego i odpowiedzieli na pytania członków komisji egzaminacyjnej.

Akty mianowania otrzymali:

  • Kinga Lech – nauczyciel zatrudniony w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Pani Kinga w okresie odbywania stażu pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego.
  • Agnieszka Dagmara Matuszewska – nauczyciel zatrudniony w Szkole Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie. Pani Agnieszka w okresie odbywania stażu pracowała jako nauczyciel współorganizujący kształcenie, nauczyciel świetlicy i rewalidacji.
  • Krzysztof Koziatek – nauczyciel zatrudniony w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie. Pan Krzysztof w okresie odbywania stażu pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego.
  • Małgorzata Rachocka – nauczyciel zatrudniony w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie. Pani Małgorzata w okresie odbywania stażu pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz nauczyciel wspomagający.
  • Ewelina Ludwikowska – nauczyciel zatrudniony w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie. Pani Ewelina w okresie odbywania stażu pracowała jako nauczyciel wspomagający oraz wychowawca świetlicy.
  • Aleksandra Członka-Chmielewska – nauczyciel zatrudniony w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie. Pani Aleksandra w okresie odbywania stażu pracowała jako nauczyciel przedszkola oraz nauczyciel języka angielskiego.
  • Monika Sobotka – nauczyciel zatrudniony w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie. Pani Monika w okresie odbywania stażu pracowała jako nauczyciel języka polskiego i edukacji dla bezpieczeństwa.
  • Ewelina Krysztofiak – nauczyciel zatrudniony w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie. Pani Ewelina w okresie odbywania stażu pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Zgodnie z przepisami prawa oświatowego, nauczyciele złożyli ślubowanie, które następnie potwierdzili podpisami. „Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” – brzmiała rota.

Życzenia wielu kolejnych lat owocnej i satysfakcjonującej pracy w szkołach złożyli nauczycielom mianowanym Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, Zastępca Burmistrza Szymon Zejer i Naczelnik Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Mława Magdalena Staszewska.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anonim XC2
anonim XC2
29 dni temu

to nie Burmistrzowie czy wojtowie powinni decydowac o awansach i powolywaniu drektorow szkol , tylko kuratoria i Ministerstwo oswiaty

XYZ
XYZ
29 dni temu
Reply to  anonim XC2

Jeśli Kuratorium i Ministerstwo będzie wypłacało im wynagrodzenia to może decydować. Póki co są to pracownicy finansowani i zatrudniani przez Samorządy.

PYZa
PYZa
28 dni temu
Reply to  XYZ

albo osobiście ten od strajków Zbrojarz czy jakoś tak

Igor
Igor
28 dni temu
Reply to  anonim XC2

Wówczas to będą nominanci partyjni.

obserwator
obserwator
27 dni temu
Reply to  Igor

a obecnie to nie są nominanci?. Nie muszą być spolegliwi wobec włodarza

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x