Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie było wstęgi, przemowy i gości, ale droga została otwartaOd wczoraj kierowcy mogą już użytkować drugi odcinek Alei Świętego Wojciecha w Mławie, wiodący od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do ulicy Płockiej. Nie było przecięcia wstęgi, przemów, ani zaproszonych gości. W porannym otwarciu uczestniczyli jedynie przedstawiciele władz miasta i wykonawcy oraz projektanci.

Nowy odcinek drogi udostępnili wczoraj uczestnikom ruchu: Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski i jego Zastępca Szymon Zejer, Zastępca Naczelnika Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Mława Dariusz Nieznański, Adam Chmieliński – Członek Zarządu Krusz-Bet s.c. (wykonawcy inwestycji) wraz z pracownikami firmy, projektanci Tomasz i Andrzej Dusińscy (pierwszy z nich jest autorem projektu oddawanej w użytkowanie drogi) oraz strażnicy miejscy. Teraz Aleją Świętego Wojciecha można szybko i bezpiecznie dojechać ze skrzyżowania z ulicami Kościuszki i Graniczną do ronda na ulicy Płockiej. Koszt realizacji zadania to 11 021 000 zł. Miasto uzyskało na ten cel dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 5 163 753,79 zł.

II etap Alei Świętego Wojciecha to 863 metry drogi zbudowanej z pełną infrastrukturą: odwodnieniem, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i oświetleniem. Poza tym traktem zrealizowano także łączniki alei z drogami już istniejącymi, odcinkami ulic: Banku Miast (109 metrów bieżących), Szmaragdową i Bursztynową (łącznie 220 metrów bieżących). W ten sposób powstała sieć dróg wyjazdowych z Osiedla Andersa.

Jak pisze urząd miasta na swojej stronie: „Powstanie nowej drogi przyczyni się do uruchomienia nowych obszarów miasta, położonych po wschodniej stronie tej magistrali. W sąsiedztwie alei będą powstawały budynki mieszkalne i zakłady pracy. Stworzy ona także szybkie połączenie dzielnicy Wólka z ul. Płocką, drogą wyjazdową do DK 7. Będzie też szlakiem komunikacyjnym dla autobusów dalekobieżnych, dla których przystanki i miejsca postojowe zostały urządzone przy dworcu zintegrowanym i centrum handlowym Stacja Mława”.

Ratusz złożył także wniosek do Rządowego Funduszu Polski Ład o dofinansowanie trzeciego odcinka Alei Świętego Wojciecha, który będzie biegł od nowego ronda przy ul. Płockiej w kierunku ulicy Smolarnia.

red.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
40 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
staraznajoma
staraznajoma
17 dni temu

Co jest z oświetleniem na Al. Św. Wojciecha?
Czemu tam oświetlenie nie działa? – lampy może i ładne, ale jak nie działają to są po prostu bez sensu.

Panowie przy odbiorze tego odcinka prężą się do kamer o każdy chce wyglądać jak najlepiej, a jest już prawie 2 tygodnie po odbiorze i światła na owej alei jak nie było tak nie ma.
Coś ten odbiór chyba przedwczesny.

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu

Droga została otwarta, ale gdzie jest oświetlenie uliczne???
Na tej II części alei św. dewelopera jest wieczorem ciemno jak w przysłowiowej czarnej d.upie po czarnej kawie.

Obserwator
Obserwator
28 dni temu

Brawo Pan Adam Chmieliński, kiedyś jako burmistrz z osiągnieciami – Curtis telewizory a w następstwie rozkwit przemysłu elektroniczego w Mławie. Teraz buduje miasto, pamiątka po nim pozostanie na wieki. Zapisze się w historii jako zaradny, efektywny i przedsiębiorczy.
Niestety nie da się tyle dobrego powiedzieć o obecnym burmistrzu. Ten nic dobrego po sobie nie pozostawił, tylko nie spelnione obietnice. Po zakończeniu pelnienia obecnej funkcji co najwyzej wepchnie się do jakiejś edukacyjno-sportowej placówki panstwowej i znów będzie na utrzymaniu podatników. Zostanie zapamiętany jak stare spróchniale drzewo, które zapuściło korzenie tak bardzo, że nie jest w stanie zakończyć swojej działalności. Jego okres trwania na tym samym stanowisku jest łudząco podobny do dyktatorów w zacofanych krajach trzeciego świata.

Z bliska !!!!
Z bliska !!!!
28 dni temu
Reply to  Obserwator

Bardzo słaby z ciebie obserwator Mławskiej rzeczywistości i przemian jakie w Mławie zachodzą. Osoba Pana Burmistrza ADAMA CHMIELIŃSKIEGO LATA 1990-1994, nazwisko podobne ale to nie jest ta osoba, ze zdjęcia która by była BURMISTRZEM MŁAWY—- jednocześnie przypominam, że BYŁY BURMISTRZ CHMIELIŃSKI– nie był incjatorem, powstania w Mławie montowni telewizorów CURTIS, bo pierwsze spotkanie PANA NIEMCZYCKIEGO DOTYCZĄCE TEJ INWESTYCJI, ODBYŁO SIĘ ZA BURMISTRZA –ANTCZAKA !!!!=== nie zmieniaj historii powstania tej firmy, i nie przypisuj zasług człowiekowi, który na realizację tej inwestycji nie miał żadnego wpływu.Sam nie wiem gdzie ty na tym zdjęciu widzisz BYŁEGO BURMISTRZA CHMIELIŃSKIEGO ??????

złotousty
złotousty
28 dni temu

dostał kasę od PiS i dzięki koalicj i z PiS. jednak bliżej do PSL. i co tu zrobić ma bunio? więc wybrał co wybrał. niemniej droga powstała dzięki programowi PiS dotyczacym rozwojowi dróg. Wraca stare. Czyli nie dawajcie kasy to my nie będziemy musieli nic robić. PSL i PO to to samo zło

Z bliska !!!!
Z bliska !!!!
28 dni temu
Reply to  złotousty

WRĘCZ ODWROTNIE— PRAWICOWA KOALICJA –PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI TO SAMO ZŁO !!!!! —– A tobie piszącemu, jeszcze te rządzenie PIS w niedalekiej przyszłości będzie się odbijać czkawką, !!!

Green
Green
29 dni temu

17 mln w plecy zobowiazuje do odpowiedniej oprawy, w końcu przyszlo myślenie

Kamil
Kamil
29 dni temu

….a kiedy zostanie otworzony DWORZEC ZINTEGROWANY ?…

prezio
prezio
29 dni temu

…kogoś tu chyba brak?… czyżby normalność wracała?

Do Remi
Do Remi
29 dni temu
Reply to  prezio

O kim mowa?

Fasola
Fasola
29 dni temu
Reply to  Do Remi

Nie wiesz czy ze zdziwienia udajesz że na otwarcie nie zaprosili, księdza z kropidłem.!! I BARDZO DOBRZE !!

srs
srs
28 dni temu
Reply to  Fasola

A propos księdza, i całego tego hejtu jeśli jest ksiądz i otwiera tego typu inwestycje to powiedzmy to ” nie wierzący ” powinni to ogólnie rzecz ująć olać i potraktować jako ciekawostkę przyrodniczą ale zazwyczaj tak nie jest i to mnie dziwi … jak działa ten dziwny mechanizm społeczny … mało tego większość hejtujących chrzci dzieci i biorą śluby kościelne jeszcze bardziej jest to zdumiewające . Moja teoria jest taka że mogą działać w czasowej niepoczytalności tylko jest następne pytanie wtedy jak hejtują czy wtedy jak są w kościele. Warto by zbadać te niesamowite zjawisko społeczne .

Z bliska !!!!
Z bliska !!!!
28 dni temu
Reply to  srs

Masz rację w swoim opisie tej rzeczywistości, tylko jak sam widzisz trafiasz, w czuły punkt, tych którzy tak czynią, i działają w tym mechanizmie, aby tak działać trzeba być naprawę NIEPOCZYTALNY,!!!!

srs
srs
28 dni temu
Reply to  Z bliska !!!!

świat niby taki logiczny a pełen jest paradoksów i sprzeczności i czasem myślę że albo faktycznie tak jest albo tylko ja go tak spostrzegam. Biorąc pod uwagę postem nauki np. teorii psychologii kwantowej można by to wytłumaczyć że jak nikt na ciebie nie patrzy jesteś zły ale jak wychodzisz do ludzi dobry.

Do Remi
Do Remi
29 dni temu
Reply to  prezio

O kim mowa?

acobybylo
acobybylo
29 dni temu

Jako podatnik cieszę sie ze tym razem udalo się otworzyc nową drogę bez tłumnego przecinania wstęgi i zapraszania księdza proboszcza by poświęcił asfalt. Moze nastepnym razem też się uda, trzymam kciuki.

Mławiak
Mławiak
29 dni temu

Nowe ulice się robi dla dewelopera,. Co z ulicami Daleką, Sądową, Ogrodową itd zniszczona nawierzchnia lub brak asfaltu itd. Tam deweloper bloków nie stawia więc Burmistrz w te ulicę nie inwestuje.Ludzie go nie obchodzą.

czwarta fala
czwarta fala
29 dni temu
Reply to  Mławiak

Nie wolno o tym głośno mówić, coś z Ty z byka spadł, drogi i ulicę pomagają w rozwoju miasta, są jak krwiobieg. A na tych ulicach, które wymieniłeś to kto mieszka? ktoś ważny, znajomy królika? to są ulice tzw, V kolejności odśnieżania. Przeprowadź się do nowych bloków jest tyle wspaniałych lokalizacji, możesz wtedy na żywo z balkonu podglądać życie ludzi z domków, takie trudne sprawy na żywo. Wybory za dwa lata zawsze będzie można zmienić ale „siwy włos” poprze kogo trzeba i nic się nie zmieni.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
29 dni temu
Reply to  czwarta fala

Z byka nie spadłem, mówię i pisze o tym aby było o tych sprawach głośno, tylko, że to nie wszystkich interesuję, a zwłaszcza nie interesuje tych którzy za takie stany realizacji po za planem rozwoju miasta odpowiadają, i robią wszystko aby usatysfakcjonować DEVELOPEROW, bo jak to możliwe, żeby najpierw budować bloki, a później, dostosowywać do tych bloków, infrastrukture, czyli drogi dojazdowe i ku wygodzie światła, a to wszystko za nasze pieniądze !! Tak wybory za 2 lata, mam wiele siwych włosów, ale nigdy nie poprę takiego bałaganu, i będę namawiał tych, z siwym włosek aby zmienili swe zapatrywania, i nie głosowali na tych którzy z ich głosem w ogóle się nie liczą wręcz go lekceważą!! Tak nie obawiajmy się w MLAWIE SA POTRZEBNE ZMIANY !!!

Spacerowicz
Spacerowicz
29 dni temu
Reply to  Mławiak

A co z nawierzchnią ul. Broniewskiego zepsutą decyzją burmistrza. Ratusz niech zrobi chociaż chodnik, bo na asfalt nie ma szans.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
29 dni temu
Reply to  Mławiak

Może i dla developera się robi nowe ulice, ale to wszystko chyba powstaje w ramach innowacyjnego programu BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO — czyli PARTNERSWTA PUBLICZNO PRYWATNEGO.!!!! TUTAJ to jeszcze nic ale to co zrobiono z ulicą Wójtostwo i tymi światłami, oraz zmiano i budowa nowej ulicy, dla której wycięto kilka wiekowych drzew, przykryto rzeczkę, SERACZ!!! uliczkę przykryto kostką, ktoś powie dlaczego!! — no tak ale to jest w ramach programu 3 X P, a inne ulice do tego programu, się po prostu nie łapią!!

złotousty
złotousty
28 dni temu

i wiesz ❓za ten komentarz masz +

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
28 dni temu
Reply to  złotousty

niemożliwe + ALE ZE ZNKAKEM ZAPYTANIA, ALE DOBRE I TO !! więc się zdecyduj , bo z reguły dostaję oceny mych postów na czerwono, no ale po to jest ten WYDZIAŁ PROPAGANDY W RATUSZU ABY TAKIE OCENY STAWIAĆ

Ula
Ula
29 dni temu

Uroczystość otwarcia taka biedna
Gdzie podziało się Radni mlawscy
Gdzie są inni ludzie
Gdzie ksiądz z kropidłem

Do Remi
Do Remi
29 dni temu

Kowalewski wygra następno kadencję w cuglach.
Nikt tego nie zmieni.
Nikt.
Zauważcie, jak wiele dobrego on robi dla tego miasta

Remi
Remi
29 dni temu
Reply to  Do Remi

Banery uświadamiające Cię obok banerów z kciukiem w górę wybija Ci to z głowy, czas obudzić Mława i jej mieszkańców… Osobiście się tym zajmę.

Do Remi
Do Remi
29 dni temu
Reply to  Remi

Nie dasz rady. Nawet opozycja nie daje rady. Kowalewski wygra i kropka.

EWA
EWA
29 dni temu
Reply to  Do Remi

a czy ON może startować???

Do Ewa
Do Ewa
29 dni temu
Reply to  EWA

Może startować, tyle razy ile zechce.
Kowalewski jest mistrzem w swojej władzy.

XYZ
XYZ
29 dni temu
Reply to  Do Ewa

Może po raz ostatni jeśli PSL nie zmieni ustawy.
Następnie musi mieć przerwę jedną kadencję żeby mógł powrócić.

Remi
Remi
29 dni temu
Reply to  EWA

Mam nadzieję bo pojedynek z Sz. Z to dla mnie żadne wyzwanie…

Do Remi
Do Remi
29 dni temu
Reply to  Remi

Szymon Zejer, z dnia na dzień jest coraz lepszy.
A przeciwko Kowalewskiemu kogo zdołasz wystawić?
Burchackiego?
Jeżewskiego?

Remi
Remi
29 dni temu
Reply to  Do Remi

Z całym szacunkiem ale dość ciepłych kluchów wystartuje osobiście i wciągnę ich nosem, patrz, obserwuj i ucz się…

Do Remi
Do Remi
29 dni temu
Reply to  Remi

Remi, marzysz. Kowalewski zawsze wychodzi na, swoim.
Dysponuje on stałym elektoratem, wsparcie mnóstwa przyjaciół.
Na ten czas nikt nie jest go w stanie przegadać.
Ty jedynie, co możesz, to naśladować go.
Zapamiętaj to sobie dobrze.
Kowalewski wygra kolejna kadencję i schluss.

Remi
Remi
29 dni temu
Reply to  Do Remi

Ja też mam przyjaciół, wpływowych ludzi i pieniądze, obserwuj…

Do Remi
Do Remi
29 dni temu
Reply to  Remi

Marzyciele nigdy nie wchodzą na wyższy poziom realizacji zamierzeń.
Wyobraź sobie, że Kowalewski na za sobą potężniejszych przyjaciół

Remi
Remi
29 dni temu
Reply to  Do Remi

Wątpię

Do Remi
Do Remi
29 dni temu
Reply to  Remi

Jedynie to możesz wejść do gabinetu burmistrza i przyglądać się jak wygodnie on siedzi w swoim fotelu.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
29 dni temu
Reply to  Do Remi
  1. Mylisz się bardzo, dziwi mnie, bardzo ta dyskusja, pomiędzy tobą i Remi, ale mogę ci powiedzieć że Remi ma wiele racji, a ty jakoś bujasz w obłokach, i opowiadasz, nam zasłyszane opowieści, mogę ci także powiedzieć że z jednym masz rację, TAK BURMISTRZ KOWALEWSKI W SPRAWACH KTORE OPISUJESZ MIAL DOBRYCH NAUCZYCIELI, TYLKO JEDNEGO JAK POSIADL JEGO UMIEJĘTNOŚCI, PO PROSTU ZWOLNIŁ. Po sobie wiem że jednak MARZENIA NIE RAZ SIE SPELNIAJA !! WARTO MARZYC !!!
Remi
Remi
29 dni temu

Pytanie tylko po co ta fota? Jesteśmy wspaniali wybierzcie nas na kolejną kadencję? Nie ma szans…Komisja śledcza pociągnie do odpowiedzialności obecne władze za zrujnowanie miasta, potrzeba dziesiątek lat zanim te bloki rozbiora i powstanie w ich miejsce zabudowa jednorodzinna. Co do obwodnicy to okoliczne miasta przygotowują się do remontu swoich obwodnic a my łaskawie mamy własną po 5 kadencji S.K. jaja….

40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x