Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Grzebsku strażacy ochotnicy świętowali 100-lecie działalności


Taki jubileusz zdarza się raz na 100 lat! 22 sierpnia 2021 r., w Grzebsku strażacy ochotnicy świętowali 100-lecie działalności. Uroczystości rozpoczęto od mszy św. odprawionej w miejscowym kościele.


Po mszy św. strażacy z orkiestrą i pocztami sztandarowymi przemaszerowali na plac przy remizie OSP gdzie rozpoczęła się kolejna część wydarzenia – uroczysty apel z udziałem mieszkańców oraz zaproszonych gości.

W uroczystości wzięli udział m. in. wójt Mariusz Gębala, przewodniczący rady gminy Krzysztof Chmielewski, wicestarosta Mławski Zbigniew Markiewicz, Zastępca Komendanta PSP w Mławie mł. bryg. Mirosław Wójcik, Zastępca Komendanta Policji w Mławie podinspektor Krzysztof Hincman, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Wieczfni Kościelnej dh Franciszek Siemianowski oraz Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Włodzimierz Wojnarowski.

Gości przywitał prezes OSP Grzebsk druh Ryszard Sobotka, który przybliżył historię powstania i funkcjonowania jednostki na przestrzeni 100 lat.

Podniosłym momentem było udekorowanie sztandaru jednostki OSP w Grzebsku Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Jest to najważniejsze odznaczenie Związku OSP RP.

Podczas jubileuszu n/w strażacy otrzymali następujące odznaczenia i medale:

Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza – dh Stanisław Lubiak,

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa – dh Łukasz Rudziński,

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa – dh Kamil Bunalski, dh Artur Czajkowski, dh Daniel Czajkowski, dh Dariusz Czajkowski, dh Damian Gawliński, dh Zbigniew Koguciuk, dh Michał Rutkowski, dh Grzegorz Łojewski,

Odznaka „Strażak Wzorowy” – dh Marcin Jankowski,

Obchody 100 – lecia OSP w Grzebsku zakończyła defilada pododdziałów strażackich.

źródło i fot. UG Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x