Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Które konta osobiste są najlepsze?


Konto osobiste to produkt, bez którego trudno się obyć we współczesnym świecie. Dzięki niemu możesz wygodnie zarządzać finansami, kontrolować prywatny budżet oraz dokonywać płatności z dowolnego miejsca. Nie wszystkie rachunki bankowe oferują jednak takie udogodnienia, dlatego podpowiadamy, które z nich są najlepsze. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po kontach osobistych, który pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą opcję.

Jakie funkcje powinno oferować dobre konto osobiste?

Rozwój technologiczny, wszechobecna cyfryzacja oraz potrzeby użytkowników nieustannie się zmieniają. To wymusza na bankach konieczność dostosowania się do współczesnych realiów i wprowadzania modyfikacji do standardowych produktów. Dotyczy to również rachunków rozliczeniowych, które już dawno przestały służyć jedynie do przechowywania pieniędzy i wypłat z bankomatów. Nowoczesne konta osobiste oferują znacznie więcej możliwości, dzięki którym będziesz mógł kompleksowo zarządzać finansami. Nie wszystkie jednak udostępniają takie same udogodnienia dla użytkowników. Jeżeli poszukujesz funkcjonalnego rachunku bankowego, powinieneś sprawdzić, czy oferuje takie usługi, jak:

 • bankowość elektroniczna,
 • aplikacja mobilna,
 • płatności telefoniczne,
 • ustawienie zleceń stałych,
 • określenie odbiorców zdefiniowanych,
 • dostęp do produktów inwestycyjnych i oszczędnościowych,
 • analizy finansowe na podstawie historii wpływów i wydatków,
 • obsługiwanie płatności w obcej walucie,
 • możliwość podpięcia innych rachunków.

Aplikacja mobilna i bankowość elektroniczna to obecnie podstawa, jednak nie wszystkie produkty mają takie usługi w standardzie. Które banki oferują takie rachunki sprawdzisz w rankingu na najlepsze konto osobiste na finanse.rankomat.pl. Jest on na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu zyskujesz pewność, że zestawienie zawiera oferty, które są faktycznie dostępne na rynku.

Czym się wyróżnia dobre konto osobiste?

Rynek bankowy jest różnorodny pod względem dostępu do produktów, które różnią się od siebie parametrami i przeznaczeniem. Oprócz standardowych kont osobistych możesz więc znaleźć rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, walutowe, lub skierowane do konkretnych grup odbiorców, np. młodzieży, studentów czy seniorów. Bez względu na to, który rodzaj wpisuje się w Twoje indywidualne potrzeby, powinieneś zwracać uwagę na parametry poszczególnych produktów, takie jak:

 • opłaty – najlepsze konta bankowe są tanie w utrzymaniu, a wiele z nich jest całkowicie bezpłatnych po spełnieniu określonych warunków. Banki nie powinny też pobierać wysokich prowizji i opłat za prowadzenie rachunku ani transfery pieniężne,
 • bankomaty – jeżeli często wypłacasz gotówkę, powinieneś zweryfikować, czy wybrane przez Ciebie konto obsługuje dostępne w Twojej okolicy bankomaty. Oprócz tego sprawdź, czy za skorzystanie z bankomatu obcego banku nie są pobierane wysokie prowizje,
 • elastyczność – dobre konto osobiste to takie, które jest dopasowane do indywidualnych potrzeb. Powinno oferować funkcje, z których faktycznie będziesz korzystał, a jednocześnie umożliwiać rozbudowę o dodatkowe usługi w przyszłości,
 • bonusy i promocje – większość banków oferuje specjalne profity dla nowych klientów. Są one jednorazowe, dlatego warto także sprawdzić, czy stali użytkowników również są premiowani. Niektóre instytucje nagradzają lojalnych klientów np. możliwością wzięcia kredytu na peryferyjnych warunkach lub dołączenia do programów bonusowych.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, które konto jest najlepsze. Każdy ma bowiem inne oczekiwania względem rachunku bankowego oraz oferowanych usług. Na stronie https://finanse.rankomat.pl/ możesz przeanalizować i porównać ze sobą oferty od różnych banków, na podstawie podanych przez Ciebie kryteriów. To pomoże Ci wybrać produkt na miarę swoich potrzeb. Dodatkowym udogodnieniem takiego rozwiązania jest to, że po podjęciu decyzji, możesz od razu złożyć wniosek online. Dzięki temu w kilka minut otworzysz konto osobiste bez konieczności osobistego stawiennictwa w stacjonarnej placówce banku.


Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]