Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czekasz na paczkę spoza UE? Zobacz informację Poczty Polskiej


Od 1 lipca br. weszła w życie nowelizacja ustawy o VAT, wdrażająca w Polsce tzw. pakiet VAT dla e-commerce. W konsekwencji tego na Spółkę zostały nałożone nowe obowiązki celno-podatkowe. Poczta Polska stała się podmiotem dokonującym zgłoszeń celnych, działającym we własnym imieniu na rzecz odbiorcy przesyłki, czyli jako tzw. przedstawiciel pośredni.


W ramach nowych przepisów operator pocztowy, po pojawieniu się przesyłki o zadeklarowanej wartości do 150 euro w Polsce, zgłasza ją organom celnym, działając w imieniu odbiorcy. Proces odprawy, za którą odpowiada Krajowa Administracja Skarbowa, skutkuje naliczeniem przez KAS należności celno-podatkowych. Dopiero po otrzymaniu informacji od pracowników służby celnej o kwocie, jaką odbiorca ma zapłacić za przesyłki, Poczta Polska może przystąpić do doręczenia. Od adresata pobierane są wówczas należności naliczone przez KAS oraz opłata pocztowa za dokonanie zgłoszenia celnego w jego imieniu w stałej wysokości 8,50 zł. Zwieńczeniem procesu jest wygenerowanie komunikatu poświadczonego zgłoszenia celnego, który można pobrać ze strony emonitoring.poczta-polska.pl

Należy zaznaczyć, że Poczta Polska, zgodnie z obowiązującym prawem, nie może wydać do doręczenia przesyłki, która nie przeszła kompletnej procedury.

„Klienci, którzy pragną dowiedzieć się więcej o zmianach wprowadzonych od 1 lipca br., mogą znaleźć najczęściej pojawiające się pytania wraz z odpowiedziami na stronie internetowej Spółki w zakładce „Pakiet VAT dla e-commerce”. Poczta Polska przypomina także, że wszelkich informacji w zakresie obsługi przesyłek z krajów spoza UE można uzyskać kontaktując się drogą mailową na adres [email protected] lub dzwoniąc na infolinię: 801 333 444 z telefonów stacjonarnych (opłata wg cennika operatora), (+48) 438 420 600 z telefonów komórkowych oraz z telefonów stacjonarnych krajowych i zagranicznych (opłata wg cennika operatora).

Przypominamy, że prawidłowo wypełniona deklaracja celna pozwala skrócić czas obsługi przesyłki. W miarę możliwości prosimy o zwrócenie uwagi nadawców na to, aby zawierali w deklaracji celnej wszystkie wymagane dane. W przypadku wątpliwości co do zawartości przesyłki, kontrola celników znacznie wydłuży czas oczekiwania na przesyłkę” – informuje Poczta Polska.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
29 dni temu

Macie swój wspaniały PIS już nawet nie można paczki z Chin zamówić. Człowiek mógł sobie zaoszczędzić to każdą możliwość odbiorą. Prawda dadzą 500 + ale dwa razy więcej zabiorą w podatkach.

Lol
Lol
28 dni temu
Reply to  Jurek

Tylko 2 razy więcej? nie bardzo idzie ci liczenie. Oni zabierają dużo więcej i to nie tylko w podatkach. Co rusz to wymyślają jakieś dodatkowe opłaty, dopłaty.m Niedługo jeszcze wprowadzą podatek od oddychania i wiele innych udziwnionych opłat jak ta pocztowa z dooopy wzięta.

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu

PIS nas skubie równo po kieszeni. Podatek od zakupów na aliexpress wprowadzili, – ok, ale kurna za co Poczta Polska te 8,50 bierze? – no tak trzeba sobie zrekompensować wybory, które się nie odbyły, a całe tony materiałów się wydrukowało, posegregowało. Ile to wyciętych drzew?
Ponadto skąd brać pieniądze na patologię?
PIS nie wprowadza żadnych nowych podatków, nie podwyższa podatków… a co krok to jakieś nowe daniny…

PIS swoją uchwała udaje, że ogranicza nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa, a on chroni swój nepotyzm. PiS będzie walczył z nepotyzmem jak kościół katolicki z pedofilią.

Brawo PIS! brawo elektorat PIS! Brawo suweren!
Łupić Polaków ile wlezie, żeby kieszenie napchać swoim i żaby zadowolić największego swojego suwerena (czytaj: patologię).

Świat wg kiepskich
Świat wg kiepskich
30 dni temu
Reply to  Jagusia

I przyjechał don dono z Brukseli i wszystko naprawi , wylewanie gorzkich nic tu nie da , przykro słuchać jak obraża Pani wszystkich tylko dlatego że akurat są z tego a nie innego nurtu politycznego . Świat nigdy nie będzie idealny a tym bardziej polityka i nie trzeba być jakiś mędrcą żeby to zrozumieć . Za to zawsze każdego dnia jest szansa żeby się zmienić i stać się lepszym człowiekiem.

Jagusia
Jagusia
30 dni temu

Nie wszystkich – tylko tych którzy ślepo zaufali PIS, a PIS Polaków skubie na każdym kroku jeszcze bardziej niż poprzednicy, kradnie też więcej. Nawet sobie uchwałe uchwalili jak słusznie określił Tusk : „koryto plus”.

Świat wg kiepskich
Świat wg kiepskich
30 dni temu
Reply to  Jagusia

Tak działa demokracja a obrzucanie innych tylko dlatego że dokonali takiego a innego wyboru uważam za bezczelne , chamskie i poniżej pewnych granic . Miłego dnia ….

Anonimus
Anonimus
30 dni temu

Demokracja jest dobra. Ale Demokracja według piskomuchów polega na przekupowaniu wyborców ich własną kasą. Dla tych wyborców nie liczą się ideały tylko szmal. Nie ważne, że na ten szmal jest zaciągany dług.
J384Ć P15

Poli
Poli
30 dni temu
Reply to  Jagusia

Po pierwsze podatek od aliexpress nie został wprowadzony przez pis a przez unię europejską. Wprowadzony jest w całej unii na towary z poza tej strefy. Po drugie poczta Polska musiała stworzyć specjalny dział celno-skarbowy i zatrudnić tam ludzi więc te 8,50 od przesyłki jest na utrzymanie tego działu.

Anonimowo
Anonimowo
30 dni temu
Reply to  Poli

Podatku wat nikt się nie czepia. Jeżeli PP wprowadziła jakieś opłaty to niech wydaje legalne pokwitowania. Tyle tylko, że to nie zawsze jest 8,50, bo są i inne kwoty, wyższe i nie wiadomo co to jest. Może napiwek dla listonosza?

Krzyś
Krzyś
29 dni temu
Reply to  Anonimowo

Cały czas głupot się czepiasz , jak opłaty są legalne to o jakieś pokwitowanie się prujesz i tak w kółko. A że Ali pełno gówna idzie to już problemu nie ma. Dobrze to nigdy nie będzie… Jak mamy takich misiów z małym rozumkiem.

Anonimowo
Anonimowo
29 dni temu
Reply to  Krzyś

Jeżeli opłaty są legalne to powinny być wydawane pokwitowania. Na piękne oczy to można koledze czy koleżance zafundować np. kawę.
W sklepie dostajesz paragon, od fryzjera też chcesz paragonu, a więc poczta jeśli wykonuje jakieś usługi to też winna wydać paragon. To chyba normalne, a nie pobiera jakieś napiwki, misiu z małym rozumkiem.

Krzyś
Krzyś
28 dni temu
Reply to  Anonimowo

to poproś nie jakiego Jacka Ma to pokwitowanie na pewno wystawi tylko jeszcze przypomnij żeby dobrą kwotę przesyłki wstawił a nie tą zaniżoną .

Anonimowo
Anonimowo
28 dni temu
Reply to  Krzyś

Krzyś-suweren, wiadomo. Z takim nie ma co dyskutować, zbyt mały rozumek, bo nałykał się propagandy ze szczujni i próbuje gwiazdorzyć.
Krzysiu, pamiętaj, zdanie zaczyna się zawsze wielką literą, o pozostałych błędach nie wspomnę.

Krzyś
Krzyś
28 dni temu
Reply to  Anonimowo

O Jack,u Ma akurat wiem z ***** TVN.

Anonimus
Anonimus
28 dni temu
Reply to  Krzyś

Co ty dziecko komusze tu napisałeś. I nie chodzi mi o gwiazdki bo to jest zrozumiałe. Tylko o pozostałe litery, które nie tworzą wyrazów ani też zdania. Chcesz coś wyrazić – przemyśl to najpierw. Potem napisz i przeczytaj czy jest to zrozumiałe dla Ciebie i się zastanów czy inni też to zrozumieją. Jak widzisz błąd to popraw. Przeczytaj to jeszcze raz. Jeżeli będzie, to to poprawne to dopiero to opublikuj. Nie dziwię się, że popełniasz błędy bo cała piskomuna to robi razem z tubą propagandową TVPis.
Pozdrawiam Cie Krzysiu pięcioma gwiazdkami, a co mi tam dorzucę Ci jeszcze trzy gwiazdki.

Anonimowo
Anonimowo
28 dni temu
Reply to  Anonimus

Czego ty Anonimus wymagasz od pisowskiego suwerena. Gdyby toto miało choć mały rozumek, to nie byłoby suwerenem i nie pito…by takich głupot.

Anonim
Anonim
28 dni temu
Reply to  Krzyś

O jacku Sasinie piszesz? – no tak… trzeba odrobić, to co on lekką ręką przepuścił na wybory, które się nie odbyły, a było tego 70 milionów jakby nie było.

Krzyś
Krzyś
27 dni temu
Reply to  Anonim

Widać że totalsi w pary się dobierają. Cienkie bolki.

Anonimus
Anonimus
27 dni temu
Reply to  Krzyś

Co ty nie powiesz komuchu. Jak ci się żyje za moje pieniądze. Nie wstyd Ci nierobie, że ktoś pracuje na taką patologię jak Ty.
Jeszcze raz pozdrawiam krzycząc Ci w prosto w twarz J384Ć P15

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x