Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowe zasady uzyskiwania stypendium burmistrza Mławy


Po publikacji w Dzienniku Województwa Mazowieckiego weszły w życie dwie nowe uchwały opisujące możliwość uzyskania stypendium Burmistrza Miasta Mława.


Pulę nagród podzielono na stypendia  dla sportowców i trenerów oraz  dla uzdolnionych uczniów (studentów) za osiągnięcia naukowe bądź artystyczne.

Radni Rady Miasta Mława przyjęli:
1.    Regulamin szczegółowych zasad, tryb przyznawania i pozbawiania oraz rodzajach i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień przez Burmistrza Miasta Mława oraz
2.    Regulamin szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i młodzieży pobierającej naukę na terenie Miasta Mława bez względu na miejsce zamieszkania, formy i zakres tej pomocy, w tym stypendia dla uzdolnionych uczniów oraz tryb postępowania w tych sprawach.

Oba regulaminy oraz wnioski, które należy złożyć do końca października każdego roku w załączeniu.

Stypendia sportowe dla zawodników

Nagrody ustanowione będą za osiągnięte wyniki sportowe przez zawodników klubów mających swoją siedzibę w Mławie i reprezentujących tenże klub, bądź dla zawodników pochodzących z Miasta Mława, reprezentujących inny klub sportowy.

Nagrody przyzna się zawodnikowi,  który osiąga wysokie wyniki sportowe w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, ogólnopolskich prestiżowych turniejach klasyfikacyjnych, Mistrzostwach Polski, na szczeblu międzynarodowym, w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy, w klasyfikacji generalnej pucharu świata, w klasyfikacji generalnej pucharu Europy. W przypadku gier zespołowych zawodnicy powinni posiadać osiągnięcia na szczeblu minimum wojewódzkim.

Z wnioskiem o przyznanie nagrody mogą  wystąpić władze klubu i organizacji sportowej; bądź pełnoletni zawodnik, którego osiągnięcia potwierdzą władze klubu.
Na wnioski czekamy w terminie od 15 września do 31 października danego roku kalendarzowego. Do wniosku należy dołączyć kopie dokumentów poświadczonych za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę, które potwierdzają osiągnięcia.

Nagrodę przyznaje Burmistrz Miasta Mława na podstawie propozycji Komisji. Uchwała ustanowiła konkretną liczbę i wysokość nagród dla zawodników, będą to 2 nagrody w wysokości 2 500,00 zł, 3 nagrody w wysokości 1 500,00 zł, 3 nagrody w wysokości 1 000,00 zł.

Nagrody dla trenerów

Trenerzy prowadzący szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w krajowym, bądź międzynarodowym współzawodnictwie sportowym mogą ubiegać się o przyznanie dla siebie nagrody.

Z wnioskiem o przyznanie nagrody występuje  trener, jako zainteresowana osoba, który należy złożyć również w okresie od  15 września do 31 października danego roku.
Przewidziano przyznanie nagród trzem najlepszym trenerom w  wysokości po 2 500,00 zł.

Stypendia dla uzdolnionych uczniów – naukowe i artystyczne

Stypendium skierowane jest do uczniów szkół podstawowych  klas IV – VIII, szkół ponadpodstawowych publicznych bądź niepublicznych, mających siedzibę na terenie Miasta Mława oraz studentów szkoły wyższych pobierających naukę na terenie Miasta Mława (począwszy od 3 semestru), którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, bądź artystycznymi.

Z wnioskiem o przyznanie stypendium występuje dyrektor szkoły, bądź student studiów stacjonarnych pobierający naukę na terenie Miasta Mława.

Na wnioski czekamy w  terminie od dnia 15 września do 31 października danego roku kalendarzowego. Do wniosku należy dołączyć kopie dokumentów poświadczonych za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę, które potwierdzają wybitne osiągnięcia ucznia, studenta.

W regulaminie zaproponowano konkretne wysokości oraz ilości przyznawanych stypendiów: za wybitne osiągnięcia naukowe – 3 stypendia w wysokości 2 000,00 zł; za wybitne osiągnięcia artystyczne – 2 stypendia w wysokości 2 000,00 zł.

źródło: UMM

Do pobrania:

regulamin stypendium sportowe

wniosek stypendium sportowe

regulamin stypendia naukowe i artystyczne

wniosek stypendium naukowe i artystyczne

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x