Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miasto wystąpiło o 113 mln zł. z Polskiego Ładu. Na jakie inwestycje?


Urząd miasta złożył wnioski o dofinansowanie wybranych zadań w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Opiewają one na niebagatelną kwotę 113 mln zł. Czy dzięki nim powstaną obiecywane od lat inwestycje m.in. tunel pod torami, naprawione ulice  lub zmodernizowane kino?


Mławskie wnioski dotyczą trzech obszarów i zostały złożone na następujące zadania: „Wielopoziomowa poprawa infrastruktury drogowej na terenie Miasta Mława”, „Budowa i modernizacja ogólnodostępnej infrastruktury kulturalnej dla mieszkańców Miasta Mława” oraz „Poprawa efektywności instytucji publicznej poprzez wymianę istniejącego oświetlenia sodowego na energooszczędne oświetlenie LED”.

Przedmiotem pierwszego zadania jest poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zwiększenie dostępności komunikacyjnej terenów naszego miasta. Zadanie miałoby zostać zrealizowane poprzez budowę, rozbudowę oraz przebudowę dróg gminnych oraz budowę tunelu pieszo-rowerowego zlokalizowanego w terenie kolejowym. Zadanie obejmuje m.in. wnioski na budowy III etapu budowy alei Świętego Wojciecha oraz tunelu pieszo -rowerowego łączącego ulicę Tadeusza Kościuszki z ulicą Stefana Batorego. Wartość zadań w tym obszarze wyszacowano na 90 mln zł.

Przedmiotem drugiego zadania jest rozbudowa budynku Miejskiego Domu Kultury w Mławie oraz modernizacja siedziby dwóch jednostek kultury: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. W ramach tego zadania złożone zostały wnioski na rozbudowę i nadbudowę budynku Miejskiego Domu Kultury w Mławie (w tym rozbudowę sali kinowo-teatralnej) oraz modernizację i dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami infrastruktury budynku biblioteki i muzeum. Wartość kosztorysowa tych inwestycji wyniosła 20 mln zł.

Trzecie zadanie  obejmuje poprawę efektywności energetycznej poprzez wymianę energochłonnego oświetlenia sodowego na energooszczędne oświetlenie LED na terenie Miasta Mława i szacowane jest na 3 mln zł.

Na decyzje rządu w sprawie składanych przez samorządy wniosków trzeba jednak poczekać, gdyż dopiero wtedy okaże się czy lub jakie środki otrzyma Mława.

Tymczasem na forum społecznościowym Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy Kamil Przybyszewski przypomniał, że wraz ze Zbigniewem Ruszkowskim składali wniosek m.in. właśnie o działania w sprawie 2 etapu modernizacji kina w Mławie.

„Od lat obiecywana modernizacja kina, jak dotąd nie przyniosła oczekiwanego efektu. Tysiące mławian pragnie, aby sali kinowa była, miejscem nowoczesnym, przyjaznym, spełniającym najwyższe standardy współczesnej rozrywki i komfortu zarazem” – czytamy w złożonym wcześniej na ręce burmistrza wniosku.

– Jak widać, burmistrz przychylił się do naszego wniosku i istnieje wielkie prawdopodobieństwo pozyskania środków z programu rządowego Polski Ład dla Modernizacji kina w Mławie – dodaje Kamil Przybyszewski.

JK

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
3 1 vote
Oceń artykuł
guest
159 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Arczi
Arczi
1 miesiąc temu

Burmistrz jest kimś wyjątkowym. Kochają go tysiące mławian, i żaden Kamil mu nie dorówna. Nigdy!

Arczi
Arczi
1 miesiąc temu

Nie lubię Kamila i lubić go nie będę, jeśli nie pogodzi się z Burmistrzem Sławomirem Kowalewskim.
Kamil, zrozum, współpraca z Burmistrzem to dla Ciebie najlepsza z dostępnych opcji.
Powinieneś błagać Burmistrza o wybaczenie i próbę zjednania dla siebie jego przychylności.
Sławomir Kowalewski, to moc, potęga, prawdziwa władza, a nie plankton polityczny.
Słuchaj burmistrza, bądź jak Michał Pol i Michał Nowakowski.
Zabiegaj o względy burmistrza

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Arczi

Kamilowi bunio do szczęścia nie potrzebny, a więc nie będzie go po piętach całował.

Arczi
Arczi
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Jest potrzebny, i burmistrz Kamila, wyciągnie z marazmu politycznego.
Przy Burmistrzu Kamil nauczy się jak prawidłowo być jak on. Jak myśleć jak on i jak pomagać mieszkańcom jak on. Burmistrz to człowiek honoru, a Kamil, w co wierzę podporządkuje się burmistrzowi.

Anonimowo.
Anonimowo.
1 miesiąc temu
Reply to  Arczi

Człowieku skąd ty się zerwałeś? z której choinki?
Czy może się czegoś nałykałeś? – jeśli tak, to podpowiedz co tak działa, to też sobie łyknę, bo już mnie krew zalewa jak patrzę na swoją złośliwą, wręcz jędzowatą teściową.

Z Mławy
Z Mławy
1 miesiąc temu
Reply to  Arczi

Przypomne że wymienieni panowie gdyby wystartowali w ostatnich wyborach to z pewnością mielibyśmy dziś innego burmistrza.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Arczi

Po tych dwóch twoich wyznaniach i laurkach dla BURMISTRZA, można powiedzieć że wydział pod kierunkiem NACZELNIK GRZYWACZ I JEJ DWOCH PRACOWNIKOW, DZIALA DOSKONALE — z tych laurek wynika że chyba tylko po to został powołany !!

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

Może w końcu zostanie naprawiona ul. Zabrody, o której już tyle napisano. Ostatnie łatanie dziur przy nowo budowanym bloku nie poprawiło komunikacji ( nadal jest ogromna dziura w jezdni). Ulicę należy pilnie skomunikować ze „starą” siódemką lub ul. Płocką. Czy Burmistrz nie widzi, że przy tej ulicy powstały dwa nowe osiedla i dwa kolejne są w budowie? ( przybyło około 500 nowych mieszkańców). Mieszkańcy Ci płacą podatki i chcą poprawy infrastruktury drogowej i tyle , aż tyle.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

Spokojnie PAN BURMISTRZ ! to z pewnością widzi, tylko ze pewnie środków w budżecie brakuje, bo pilniejsze są budowy drogi , dojazdu do bloków developera, przy WYMYSLINIE !! A ZABRODY MOGA POCZEKAC !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Gdzie się podział p. Kamil Przybyszewski tyle zawsze ma do powiedzenia co pan odpowie na te komentarze.

JFK.
JFK.
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

I to świadczy że pan Przybyszewski przebył długą drogę nie jest go już tak łatwo sprowokować nie podnosi głosu dojrzał do tego by działać na wyższym poziomie społecznym

sprtw
sprtw
1 miesiąc temu
Reply to  JFK.

Nie powiedziałbym. Pan Kamil jest z tych ludzi, którzy najpierw mówią, a potem myślą – niestety.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  JFK.

Daleko do wyższego poziomu i to na każdym poziomie.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Najważniejsze że ty sam trzymasz, poziom, w oczernianiu i kwestionowaniu działań innych !!

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Nie tykaj bo sam stracisz poziom.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Bez obaw, to co miałem stracić to już dawno straciłem, to juz nie wróci!! Obawy twoje, są
Uzasadnione bede „tykał „, tych, ktorzy deprecjonują osiągnięcia innych że a sami nie wiele potrafią !!

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Piszesz o sobie

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Myślę że nie zrozumiałeś mego postu, o sobie nie muszę pisać, to jest niestety o tobie, jesteś tak aktywny na tym portalu że najwyższy czas bohaterze żebyś się ujawnił i zaczął pisać pod nazwiskiem że i wtedy możemy prowadzić polemikę, a tak jesteś tchórzem a przez anon nowość starasz się robić z siebie bohatera że i alfę i omegę, we wszystkich tematach ja też w początkach miałem kilka nicków, a jeden z nich dziś powrócił ” dziadek z bliska” ale doszedłem do wniosku, że poruszając miejskie sprawy nie ma co się ukrywać, winienem zrobić to samo że chyba ze brak, ci odwagi ANONIM OWO, ANONIMIE.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Nie jednemu psu Burek na imię, a „Anonimowo” jest każdy, kto nie wpisze swojego nicka, a więc komentujących anonimów na tym portalu jest dostatek, a ty uważasz biedaku, że to jedna osoba.

Last edited 1 miesiąc temu by Anonimowo
Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Widzę bohaterze AN0NIMOWO, że w sych komentarzach tykasz nawet swoją teściową !!!!— to bardzo nieładnie, !!!! tym postem pokazałeś że ja mam sporo racji — straciłęś poziom !!!!

Anonimowo.
Anonimowo.
1 miesiąc temu

Ty, k…wa zawsze tak na poważnie wszystko łykasz? Powiem ci tak szczerze: nudny jesteś, taki przewidywalny, bez poczucia humoru. Nie dziwię się, że Cię w MOSiR nie bardzo lubili (to tylko delikatnie powiedziane). Jeśli mówisz o poziomie, to zacznij od tego, że ty go nigdy nie miałeś. Ostatnio jakoś mnie inwektyw używasz, ale poziomu jak nie było tak nie ma.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo.

Ten post świadczy tylko zle o tobie, że jesteś zwykłym chamem, w MOSiR że mogli mnie tyko nie lubic, tacy jak ty, podczas mej pracy nigdy z takim chamstwem ze strony pracownikow się nie spotkałem, powiem ci tak szczerze !! Że nigdy z takim idioto jak ty się nie spotkałem, a twój poziom to ulica. UWAZAJ NA SLOWA BO TO CO PISZESZ, SWIADCZY TYLKO O TOBIE , I JEST POTWIERDZENIEM ŻE JEDNAK MAM RACJE, A JA Z TAKIMI DURNIAMI JAK TY NIE CHCE PROWADZIC POLEMIKI, I NIE BEDE SIE ZNIZAL DO TWEGO POZIOMU!! ŁYKAJ DALEJ TE WULGARYZMY AZ SIE NIMI UDLAWISZ!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

No i wyszło, a nawet wylazło szydło z worka. Przyganiał kocioł garnkowi że smoli…, ale czy to do ciebie dotrze człowieku? – wątpię.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
30 dni temu
Reply to  Anonimowo

A dlaczego by miało nie wyjść, skoro spotykam się z takim tykaniem, to ja zadaje ci pytanie, twoim postem —CZŁOWIEKU SKĄD TY SIĘ ZERWAŁEŚ ?? Z KTÓREJ CHOINKI ??–czy może się czegoś się nałykałeś ?? –jeśli tak mto powiedz co tak działa, to też sobie łyknę / to twoje słowa / — CZY TY K***WA, ZAWSZE TAK POSTĘPUJESZ ?? muszę ci powiedzieć, że czasami na takie posty jak twoje mnie zycie przerasta, i nie jest mi wtedy do śmiechu , bo bezsilność ma prawo się zrodzić w najtwardszym nawet człowieku !!!! NIGDY nie przejmowałem się gdy krytykowano mnie za inność, mych poglądów, ponieważ wiem że znajdą się tacy którzy obdarzą mnie szacunkiem. WŁAŚNIE ZA TO ŻE MAM ODWAGĘ, BYĆ SOBĄ!!! i dlatego od dłuższego czasu się podpisuje, a tobie brak tej odwagi, i aby ci jej dodać zacytuje ci słowa ministra BŁASZCZAKA — PRZESTAŃ BYĆ POŻYTECZNYM IDIOTO !!!

Anonimowo
Anonimowo
30 dni temu

Jeszcze raz powtórzę ci człecze: nie jednemu psu Burek na imię. Czy to tak trudno pojąć?

Włodzimierz BRUZDZIAK
Włodzimierz BRUZDZIAK
29 dni temu
Reply to  Anonimowo

Możesz powtarzać i tysiąc razy, ale takiego szczekania psa to już dawno nie słyszalem, najpierw wrzuca kalumnie i ordynarne chamstwo do ludzi a pózniej się rakiem wycofuje z tego co zrobił wcześniej, twierdząc w swych wywodach, że pisze swe posty bez żadnego nicku, i że to MODERATOR PORTALU codziennik, NADAJE NICK PISZĄCEMU POSTY !!! — naiwnych to szukaj wokól siebie. PO WTÓRZE CI JESZCZE RAZ SŁOWA MINISTRA, przestań być pożytecznym idioto !!!! zacznij być normalnym człowiekiem, a nie psem BURKIEM !!!! JEŚLI NIE SKOŃCZYSZ PISANIA TYCH SWOICH BZDUR— TO W NAJBLIŻSZYM CZASIE UJAWNIE TWOJE NAZWISKO MŁAWSKI INTELIGENCIE !!!! i wtedy nie będziesz się musiał posługiwać nickiem ANONIMOWO–który odmieniasz w różnych przypadkach !!! MAM NADZIEJE ŻE TO DOTRZE DO CIEBIE !!! bo przestaniesz być wtedy anonimowy,

Observer
Observer
1 miesiąc temu
Reply to  JFK.

Jeszcze długo droga przed tym panem, zanim dorośnie. Na razie w dalszym ciągu zbyt często bywa chłopczykiem w krótkich spodenkach. jeszcze trochę czasu potrzebuje żeby dojrzeć.

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu

Jeszcze nie zaczął się pierwszy etap modernizacji MDK, to burmistrz już ogłaszał II etap.
Burmiszcz na pewno nie słucha głosu mieszkańców, a tym bardziej głosu tych dwóch panów. Burmiszcz słucha tylko głosu deweloperów i wielkich bonzów tego miasta, bo to oni go sponsorują i to oni sponsorują jego komitet wyborczy.

O II etapie (a w sumie o jego braku), modernizacji MDK, czyli kina piszę w komentarzach na łamach codziennika od wielu lat.
Panowie niech nie będą tacy zadufani w sobie, bo to nie przystoi, tyle że faceci tak mają, lubią być chwaleni za każde kiwnięcie palcem w bucie.

Burmiszcz chce modernizować kino, bo zbliżają się już kolejne wybory do samorządów, a więc wypada się znów czymś pochwalić i byłoby miło gdyby UM dostał dotacje na kino, na tunel czy na III etap alei św. dewelopera. Wtedy burmistrz by miał świeży temat na kampanię wyborczą – ot i cała prawda.
Remont kina, tunel na Kościuszki, aleja dewelopera to tematy wypływające przy każdej kampanii.

Pan Ruszkowski coś mi się zdaje, że chce startować jako kandydat na burmistrza – oj chyba nie tędy droga… Z Kamilem się raczej przegrywa, nie wygrywa. Już jeden przegrał wybory i to sromotnie.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

Pan Ruszkowski to osoba z PIS pod płaszczykiem Kamila Przybyszewskiego. Nie oszukujmy się. To tak samo jak ostatnio pani Jola startowała niby z własnego ko0mitetu na wójta, a nie z ramienia PIS.

JFK.
JFK.
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Możliwe ale każdy obserwujący życie w Mławie zauważył że raczej Ruszkowski nie działa pod płaszczykiem Przybyszewskiego raczej jest odwrotnie i nie ma w tym nic dziwnego gdyż Ruszkowski zajął stanowisko zupełnie odmienne niż miejscowi działacze PiS co nie wynika tylko z mojego przeczucia ale widać po działaniach co świadczy że ma jednak poglądy i nie uległ wpływom co do poglądów partyjnych się nie wypowiadam każdy ma prawo mieć takie jak uważa za słuszne ważne jak działa a działał wyraźnie jednoznacznie Należy też rozróżnić działanie od poglądów być może znajduje w PiS wartości które mu odpowiadają trzeba będzie o to zapytać przy okazji tak jak trzeba było zapytać Panią Jolę niech się do tego odniosą
Ja raczej oceniam działanie lokalne .
Co do skuteczności tu jeszcze raz powtórzę mieszkaniec miasta Mławy może co najwyżej składać pisma nawet obecny p Prejs nie dopuszcza mieszkańców do głosu więc co pozostaje zebrania osiedlowe których nie ma i pisma

sprtw
sprtw
1 miesiąc temu
Reply to  JFK.

Ruszkowski nie uległ jeszcze wpływom, żadnym wpływom, bo jeszcze nic nie może.
Punkt widzenia zmienia się wraz ze zmianą punktu siedzenia.

JFK.
JFK.
1 miesiąc temu
Reply to  sprtw

Wielu rzeczy wykluczyć nie można ale w ten sposób można taką tezę postawić przy każdym na razie z zachowania takiej tendencji nie widac

sprtw
sprtw
1 miesiąc temu
Reply to  JFK.

Taką tezę można faktycznie postawić prawie przy wszystkich.
Ludzi charyzmatycznych dziś jest bardzo mało i można ich ze świecą szukać. Dziś każdy jest interesowny i nie wierzę w to, że P. Ruszkowski jest inny.
Gdzie się chował do tej pory? Gdzie był przez te wszystkie lata po skończeniu kariery w policji? Teraz, w tej kadencji bunia dopiero zrobił się takim gorliwym społecznikiem – ciekawe dlaczego?
3 lata można się pomordować, żeby zdobyć fotel, bo wierzę, że go może zdobyć. Nawet ja będę wolał zagłosować na niego niż na obecnego (na obecnego nie oddałem ani jednego głosu). Będę głosować na tego, kto będzie miał większą szansę pokonać obecny układ, bo obecnego letargu w jakim Mława się znajduje już chyba większość ma dość i aż szlag trafia jak się porównuje Mławę z Ciechanowem. W Ciechanowie zawsze był jakiś taki bezwład, ale Kosiński rozruszał Ciechanów i tam naprawdę się coś dzieje, coś dobrego, a u nas? – kolarz się tylko zaokrąglił (już po dawnej kondycji) na tym fotelu, w tej swojej bezczynności.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  sprtw

Chyba napisałeś o sobie !!! Król tak to zawróc z tej drogi, bo ona doprowadzi cię do zguby, PISZE DLATEGO, BO TO PRZERABIALEM !!!

sprtw
sprtw
1 miesiąc temu

O czym waść piszesz? Król jaki król? Skąd ci się wziął ów król?

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  JFK.

PIS I WARTOSCI !! nie bądź śmieszny, w tych swoich ocenach !! A p PREJS zostawię to bez komentarza, bo trudno jest znalesc słowa że aby skomentować jego działalność. Od 1994 roku nie było i długo nie będzie takiego Przewodniczącego Rady MIASTA I POWIATU, JAKIM BYL PAN PAWEŁ TANSKI!! — POZDRAWIAM PANA PRZEWIDNICZACEGO !!!

Wiśniewo
Wiśniewo
1 miesiąc temu
Reply to  JFK.

To ten były policjant? Eeehhh

JFK.
JFK.
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

Niestety w Mławie wszyscy poddali się dyktatowi burmistrza to jest jedyną alternatywą a że upominają się o zapomniane ale ważne projekty słusznie natomiast działając po za rada jedyny sposób to składać pisma
Że radni o nic nie pytają widocznie tak wygodniej. Czy słusznie że pokazują co robili jeśli w przyszłości mają jakieś ambicje to jak najbardziej tak bo dlaczego nie .Atakować ich będą i burmistrz i radni i urzędnicy bo tym zależy dla odmiany żeby nic się nie zmieniło a zasługi przypisać im czy na to zasłużyli czy taż nie choć skłaniam się do nie
Jakie ma ambicje Ruszkowski trudno na tym etapie coś powiedzieć jeśli wystartuje na burmistrza będzie ciekawa kampania bo po spotkaniach osiedlowych które wielu obserwowało jakościowo była to zupełnie inna polemika niż dotychczas uważam że Ruszkowski wcale nie ustępuje pod względem retoryki urzędującemu burmistrzowi merytorycznie był nawet lepszy choć być może lepiej by powiedzieć to burmistrz był słabszy więc na pewno będzie ciekawie .napewno burmistrz nie będzie mógł sobie pozwolić na spacerek bo nie był to jednak poziom pyskówki i klapania jęzorem a cięte i precyzyjne uderzenie
Ale to jeszcze przed nami ja osobiście ciekawy był bym debaty
Przybyszewski no cóż działa od lat ma rację to znów jej czasami nie ma wkłada w działalność kupę serca i emocji a może emocji i serca ale sporo zrobił dobrego brak mu ogłady i ugryzienia się w język
Natomiast będzie ciekawie napewno nie tak Maślanko jak dziś Ja trzymam kciuki za te działania dla choćby zwykłej kontroli poczynań władzy bo władze jednak kontrolować trzeba .

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu
Reply to  JFK.

Tak, to fakt:
władzę trzeba kontrolować i opozycji nie można niszczyć i to czy na szczeblu najniższym (gmina, miasto), czy też na szczeblu najwyższym (rząd). Tyle, że na tym najwyższym szczeblu brak jest merytorycznej opozycji.
Masz rację Ruszkowski jest merytoryczny, Przybyszewski to typowy pieniacz i choć ma rację, to za szybko ulega emocjom. W polityce trzeba ludzi zrównoważonych, a nie działających i mówiących bez zastanowienia i bez przebierania w słowach.
Dlatego uważam, że Ruszkowski powinien iść własną drogą.

JFK.
JFK.
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

Być może ta drogą jeszcze przed nim. Z tego co wiem odnajduje się też na innym polu więc może te ambicje są inne niż przypuszczamy a działa społecznie bo po prostu działa i wtedy ten mariaż ma sens czas pokaże
Nie ulega kwestii że obaj wnieśli sporo zamieszania w mławski ,,polityczny” ogródek i ratusz nie może tak jednoznacznie przypiąć łaski oszołoma
Nawet Przybyszewskiemu co było bardzo wygodne

JFK.
JFK.
1 miesiąc temu
Reply to  JFK.

Łatki

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

JAGUSIA !! opozycja to jest w Sejmie, tylko trudno jest jej się zjednoczyć aby odwołać to pisiwska bande nieudaczników

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu

Widać że coś z tej bandy nieudaczników, ,— czyli PIS TO OSTAŁO SIE TAKŻE W NASZYM MIEŚCIE, tyle tylko że ci mlawscy aktywiści, co mieli pozałatwiać to pozałatwiali, oczywiście nie zapomnieli o sobie pousadzali się na stołkach i jakoś cicho siedzą, KIELBINSKI, sprowadził do szkoły KACZYNSKIEGO, KTORY ZEBRANEJ GAWIEDZI NAOPOWIADAL, bajek jak to będzie pięknie jak ten ŁAD wprowadzi, !!!!!

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  JFK.

Tak KAMIL, TO KAMIL i nie zmienią, go żadne docinki , żadna krytyka, stawia problemy, wprost, działa bez żadnych doradców, nic nie owija w bawełnę, jest bezpośredni, i dlatego ma krytyków, którzy zamiast wspierać, utrudniają mu działanie. !!! TAK TRZYMAJ KAMIL !!

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Nie można być za bardzo bezpośrednim zajmując jakieś wysokie stanowisku. Na każdym stołku wymagana jest dyplomacja, a nie pieniactwo.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Mogę się z tą twoją ocena zgodzic, bo sam tego doświadczyłem że kiedy byłem bezpośredni zł wcnych czassc omawianiu tematów no to stracilem, stanowisko ale taka jest cena otwartości w działaniu, bo sama dyplomacją nic nie zwojujesz, — a jeśli to wszystko do czasu zł a wtedy i dyplomacją nie pomoże. Przykładów w obecnych czasach mamy aż natto !!

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

Jeśli chodzi o przegrane wyboru, to się tego nie wstydzę. Osobiście uzyskałem 169 głosów, jest to świetny wynik.
Kandydat na burmistrza z komitetu wyborczego, z ktorego i ja startowałem nie wygrał- cóż, na przyszłość trzeba poprawić kwestie kampanii wyborczej.
Czy po przegranych wyborach wycofałem się z życia publicznego, jak to zrobiło wielu kandydatów? Nie.
Działam dalej.

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu

I bardzo dobrze Kamil, że działasz dalej, bo jako opozycjonista jesteś świetny i myślę, że jako radny też byś się sprawdził, no chyba…, że by Cie wygryźli jak Pana O.
Burmistrz już niejednego radnego utemperował. Przykładem może być pan N, zagorzały opozycjonista burmiszcza, ale do czasu. Teraz śpiewa tak jak mu burmiszcz zagra. Widocznie na każdego można coś znaleźć… Pilnuj się, ale dobrze Ci życzę. Trzymaj się.
Ps. – przegrane wybory?… nie o to mi chodziło (raczej o kandydata na burmistrza). Gdybym była z Twojego okręgu wyborczego na 100% głosowałabym na Ciebie.

Last edited 1 miesiąc temu by Jagusia
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

Chciałbym powiedzieć, dodać, że nie krytykuje też każdej decyzji burmistrza. Są dobre rzeczy, a jeśli są dobre to warto je wspierać. Niektórzy myślą, że tylko jestem na nie.
A tak nie jest. Wszystkie te wnioski dobre dla mieszkańców są rewelacyjne.
Zaś jej chodzi o źle rzeczy, niesprawiedliwe decyzję, trzeba się im przeciwstawić. Zgodnie z hasłem: Zawsze po stronie mieszkańców! Nie zawsze też wszystko wiem i zawsze mam rację.
Staram się kontaktować z osobami, które wiedzą lepiej ode mnie.
Przyznaje, że Zbigniew Ruszkowski jest bardzo merytoryczny i opanowany. We mnie jest pierwiastek emocji, choć i one wygasają. Ale z połączenia naszych charakterów powstaje coś co pcha władze miasta do przodu. Rola mieszkańców w naszych inicjatywach jest ogromna tak jak i wasze wsparcie.

Neon
Neon
1 miesiąc temu

Hahahaha, zacznij pisać poematy, opowiadania a najlepiej baśnie. Od polityki bądź jak najdalej to naprawdę dla ciebie najlepszy sposób na życie

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu

Dobry opozycjonista rządzących wcale nie powinien być we wszystkim na nie i bardzo dobrze, że popierasz to co dobre. Tak być powinno wszędzie i zawsze.
Ja na pewno nie myślę, że ze wszystkim jesteś na nie.
Władzy i to każdej władzy trzeba patrzeć na ręce i wytykać to co złe.
Ludzie mądrzy potrafią korzystać ze słów krytyki, ludzie zaś z drugiego krańca nie przyjmują krytyki, robią focha i obrażają się i do tych należy nasz burmiszcz.
Słowa krytyki dla mądrego są zawsze budujące, a Ty jednak potrafisz się odnieść do krytyki, tylko wystarczy jeszcze opanować emocje i nauczyć się dyplomacji ( nie myl tego z kłamstwami oszustwami, których dopuszczają się politycy).

Last edited 1 miesiąc temu by Jagusia
Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

Opanuj swoje emocje, !!! bo w ciągu kilku chwil z KAMILA PIENIACZA !! — ROBISZ DOBREGO OPOZYCJONISTE,!! Kamil nie musisz słuchać moich rad, zapoznaj się z tymi postami JAGUSI ,i w swym działaniu unikaj takich ludzi !!!

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

JAGUSIA !! jesteś nie wiarygodna w swych ocenach, Kamila Przybyszewskiego– powinnaś się zdecydować — Czy Kamil jako opozycjonista jest świetny w swym działaniu ?? — Czy tak jak napisałaś wyżej że Kamil Przybyszewski, TO ZWYKLY PIENIACZ !!! — może wreszcie się zdecydujesz które słowa są prawdziwe,?? mam wątpliwości co do tych twoich 100% dla mnie jesteś nie wiarygodna i radzę PRZESTRZEGAM KAMILA !! Aby nie ufał takim ludziom jak JAGUSIA !! bo jej zachowanie nic dobrego w przyszłości TOBIE KAMIL NIE PRZYNIESIE,
WRECZ MOZE ZASZKODZIC !!!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 miesiąc temu

ci dwaj PANOWIE są tak infantylni, że jedyny KAPITAŁ jaki mogą zdobyć to głosy 15latkow. NIECH wystąpią z wnioskiem że po NOCY ma być DZIEŃ i też ogłoszą że to ich zasługa.

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu

Możliwe ale jednak burmistrz ich słucha
Więc panowie róbcie tak dalej

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu

No gdyby tak było to nie było by takiego strachu w ratuszu i w śród radnych
Pamiętają wszyscy co działo się na zebraniach .przed infantylnym burmistrz nie ucieka

Miros
Miros
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowy

A kto się ich boi??? Jak przebiegają ich kariery zawodowej? Kim oni w ogóle są? Prowadził któryś biznes i osiągnął sukces?

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Miros

Są mieszkańcami naszego miasta i nie oglądają się na takich jak ty, tylko robią swoje.CZY TRZEBA PROWADZIĆ BIZNES– ABY W ZYCIU OSIAGNOC SUKCES !!! Błędne jest twoje myślenie, obudź się i zacznij działać tak jak oni, a wtedy, razem będziecie zmieniać mławska rzeczywistość!!?

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu

I super A 3 lata to 15 ltki będą wybierać

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu

DZIADEK ty nie myśl o 15 tłach laska w rękę i spacerek powolutku do kościółka, taka jest twoja rola.

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu

Czy UM wyliczył już ile Mława straci na tym jak ów Polski Ład wejdzie w życie? Oczywiście ile miasto rocznie straci na owym polskim ładzie. Inne miasta już sobie to wyliczyły…

A Mława, Co? Śpi? Nie ma w UM takich mądrych?

Jacusia bez rozumku
Jacusia bez rozumku
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

w ramach rekompensaty za utracone dochody samorządy mają otrzymać łącznie 8 mld zł. nie siej propagandy.

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu

…a ty nie broń pisich, bo to co gminy utracą, to o wiele więcej w skali kraju niż nawet obiecana (podkreślam: obiecane) 8 mld.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu

No proszę MORAWIECKIEGO USŁYSZAŁ i sieje propagandę, tylko MORAWIECKI nie powiedział które samorządy !!!

Antykowal
Antykowal
1 miesiąc temu

Przejście dla pieszych pod torami to „poprawa infrastruktury drogowej” ? Ludzie, spróbujcie się nieco zastanowić ? Ulice się korkują a dawny ciąg powiatowy ulicą Kościuszki pusty. Dlaczego z uporem nie chcieli zbudować tunelu również dla samochodów ? Właśnie przepada ostatnia szansa !!! Fundusze z Nowego Ładu miały iść na cele pro rozwojowe, a tu zapowiada się przeżeranie – muzeum, dom kultury, ścieżki do biegania, może jeszcze jakieś fontanny ? Gdzie tu rozum ?

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Antykowal

Można jeszcze zabetonować parę miejsc.
To, że władze miasta są jakie są, czyli mało robią w oparciu o logiczne myślenie, to wina wyborców. Jak wyborcy sobie wybrali tak mają. Wybrali człowieka sponsorowanego przez deweloperów, to teraz nie narzekać.

gornikbezzebanaprzedzie
gornikbezzebanaprzedzie
1 miesiąc temu

ZA ROBOTE SIE WEZCIE BIURWY A NIE SPAMUJECIE NA PORTALU

Skonfudowany
Skonfudowany
1 miesiąc temu

Już męczące stały się te promujące na siłę konkretne osoby artykuły. Panie autorze tych wpisów: pracuj pan tak aby można było pana nazywać dziennikarzem/ redaktorem a nie pijarowcem.

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
Reply to  Skonfudowany

Słaby ten wpisuj jak na wydział propagandy
Weźcie się za robotę

oSa
oSa
1 miesiąc temu
Reply to  Skonfudowany

Masz rację. Też uważam, że redaktor za bardzo promuje burmistrza i to za nic!

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu
Reply to  oSa

Przecież to przedruk że strony UM, a nie promocja burmistrza. Wyraźnie podane jest źródło pochodzenia tych wypocin. To jest propaganda ratusza, identyczna do propagandy TVP. 😀

Mak kwacz
Mak kwacz
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

Wyobraźni sobie Pani że oglądałem ostatnio TVN24 i tam na żywo występował wujek dobra rada niejaki Donek i dał taką radę że jak coś się usłyszy w TVP to trzeba tłumaczyć na odwrót więc od dziś oglądam wszystko jak leci tylko jest następny paradoks czy jak kłamca mówi prawdę to kłamie czy mówi prawdę …? Haha

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Mak kwacz

Czyżby twoim wujkiem byl KACZA- RADA, który mówi prawdę i tylko prawdę,

Mak kwacz
Mak kwacz
1 miesiąc temu

Włodku nie idź tą drogą , coś widzę od psa Saby nie daleko co niektórzy nie odskoczyli. Za radą wujka dobra rada odbiorę wpis odwrotnie . Naprawdę to się sprawdza.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Mak kwacz

Moich dróg, które przeszedłem w swym życiu, nikt mni nie wybierał, i dalej tej drogi. Nie zmieniam !! Sam nie wiem skąd te porównania — tak miałem psa SABE, ale w swym postępowaniu był dużo mądrzejszy od CIEBIE !! Obyś tych swoich sprawdzianów i wyborów, nie żałował !!!

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu
Reply to  Mak kwacz

He he, przeczytałeś to co napisałeś? – ani ładu, ani składu i w ogóle bez sensu.
Ja nie oglądam w ogóle telewizji odkąd PIS doszedł do władzy. Lubiłam wszystko co nasze, wszystko co polskie, ale odkąd to polskie jest rynsztokiem nie oglądam, odkąd to polskie jest Obajtka, albo Tadeusza z Torunia nie kupuję. Wolę niemieckie niż polskie, a bez telewizji można żyć.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

BRAWO — prawidłową ocena i pouczenie tego sympatyka psów i tej pisowskiej bandy!!

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
Reply to  Skonfudowany

A co burmistrz zrobił w tej sprawie że codziennie go promuje

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
Reply to  Skonfudowany

Też uważam że to jakiś kult jednostki
Burmistrz Kowalewski nie zasługuje na taką promocję

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
Reply to  Skonfudowany

No właśnie a może burmistrz płaci codziennikowi za tą reklamę

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Skonfudowany

Burmistrz i burmistrz faktycznie przesada

Ej?
Ej?
1 miesiąc temu
Reply to  Skonfudowany

Uuu chyba mamy fana

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Skonfudowany

Przecież to artykuł UM, czyli Pani od propagandy. Codziennie tu nie wyraża własnego zdania

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Po pierwsze to nie jest zdanie pani od Ratuszowi propagandy, Pani GRZYWACZ, dostała zadania i musi je wykonywać!!

sprtw
sprtw
1 miesiąc temu

Tak jest. Tak samo jak pani Holecka z TVP.
Jakby nie chciała to by znalazła sobie inną pracę, ale widocznie lubi bzdury włazić w d… to to robi.

Ala
Ala
1 miesiąc temu

Tak się nie cieszcie bo nie wiadomo czy te pieniądze będą. Bo Unia może zablokować dopływ gotówki bo wasz wspaniały PIS już ze wszystkimi zdążył się pokłucić. A wiadomo że duża cześć pieniędzy na Polski ład miała pochodzić z Unii europejskiej. Jeszcze są możliwe miliardowe kary dla Polski jak przejdzie ustawa LEX TVN bo Stany nas pozwą. Ale większości Polaków to nie interesuje bo dostają 500+.

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu
Reply to  Ala

Tak. Najlepiej wchodzić w tyłek i UE i USA. Wszystko dla kasy. Tylko potem nie zdziw się jak będziemy kolejnym landem. I niemieckimi niewolnikami. Rozumiem że cię to nie obchodzi ?

Jol
Jol
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Tak ale pieniądze to od nich brać jest dobrze. Jak również liczyć na to że Stany Zjednoczone wyślą wojska w naszej obronie w przypadku ewntualnej agresjii na nasz kraj. Kiedy wstępowaliśmy do Unii większość Polaków potwierdziła to w referendum. Wstępując do Unii zgodziliśmy się z zasadami tam panującymi. I nie jest prawdą że Unia ingeruje za bardzo w sprawy Polski . Reaguje dopiero kiedy naruszane są podstawowe zasady demokracji . Ile to inwestycji by w ogóle nie powstało gdyby nie Unia europejska. Ilu rolników dostało dofinansowania z Unii. Taka mentalność Polaka aby brać i nic nie dać w zamian.

Adaś
Adaś
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Życie w zgodzie z sąsiadami i stosowanie się do podstawowych zasad demokracji. I poszanowanie wolnych mediów to nie jest wchodzenie w tyłek. Rozumie że wolisz model białoruski i rosyjski w kierunku którego zmierzamy. Nie widzę problemu tam na pewno cię przyjmą.

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Człowieku, wyłącz telewizor i wlacz myślenie, a nie klepiesz co TVP wciska.

nikt
nikt
1 miesiąc temu
Reply to  Ala

Jesteś pokłócona z ortografią.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  nikt

…A ty z gramatyką.

Ala
Ala
1 miesiąc temu
Reply to  nikt

Nie ukrywam zawsze miałam problemy z ortografią pisząc coś szybko. Ale przynajmniej nie popieram łamania praw zapisanych w konstytucji . W tym nielegalnego łamania praw obywatelskich np. nielegalny zakaz przemieszczania się. Jak również szanuje prawo do wolnych mediów. Które PIS próbuje ograniczyć ustawą przeforsowano na siłę.

Widz
Widz
1 miesiąc temu

Pchają się na radnych całą siłą. Co zrobili dla miasta?
Narazie to nic konkretnego.

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
Reply to  Widz

Żal dupę ściska co oj konkretów jest sporo
Wystarczy popatrzeć a i w zimie to się nawet fizycznie zabrali za robotę a to o kinie to też konkret

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Widz

A co ty zrobiłeś dla miasta, pisać każdy potrafi, pokaż swoje osiągnięcia!!! CZAS NA ZMIANY !! MŁAWSKA RADA MIASTA ICH BARDZO POTRZEBUJĘ !!

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu

Ofszem RADA MIASTA POTRZEBUJE ZMIAN, ale nie takich f tłumoków, którym się takie posty nie podobają, i cały czas jadą na czerwono że macie do tego prawo, a ze robicie to za pieniądze, to widać że nie na próżno jest was dwoje + Naczelnik w tym Ratuszowym wydziale propagandy!!!

Itek
Itek
1 miesiąc temu
Reply to  Widz

A niech się pchają. Wreszcie dwóch facetów, którzy mają jaja a nie ich brak w konfrontacji z rada Miasta i Burmistrzem

Bella
Bella
1 miesiąc temu
Reply to  Widz

Więcej niż radni

Brawo
Brawo
1 miesiąc temu

Brawo panie Zbigniewie i brawo panie Kamilu.
Widać, że wasz duet de facto działa na rzecz poprawy życia mieszkańców.
Obserwuję że swoją rodziną wasze działania i jestem pełna podziwu za to, co robicie.
Panie Zbigniewie, jeśli będą spdztkakce okoliczności to może warto byłoby się ubiegać o fotel burmistrza miasta Mława?

Józef
Józef
1 miesiąc temu
Reply to  Brawo

Pytam co zdziałał ten duet zbierali podpisy za przywróceniem metody rozliczenia za śmieci . Ludzie podpisy złożyli i cisza a było to dość dawno temu. Głośno pokrzyczeć to każdy umie.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Józef

Ale nie każdy potrafi pisać takie bzdury jak ty !!!

Nono
Nono
1 miesiąc temu

Ktoś chce być radnym , jakoś bezskutecznie

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
Reply to  Nono

Ale ze co jest zabronione tylko namaszczeni mają Ostać radnymi od tych wzajemnych układów układzikow to wam się w dupach przewraca q a wam się wydaje że zawsze tak bedIe

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Nono

A dlaczego bezskutecznie– a może wreszcie wyborcy zwłaszcza na Wólce się obudzą, i postawio, na Kamila, chyba że, zadawała ich działanie, karierowicza KRAJEWSKIEGO !!

Irek
Irek
1 miesiąc temu

Wolę Krajewskiego!!!

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Irek

Nie każdy MLAWIANINA może być takim naiwniakiem ja TY!!

Magda
Magda
1 miesiąc temu

Ja słyszałam, że za tym wnioskiem stoi były skarbnik H. Antczak. Człowiek wielkiego formatu, ogromnej inteligencji, świetnej dyplomacji i, wysokiej kultury.

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
Reply to  Magda

To niech tam stoi dalej

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 miesiąc temu
Reply to  Magda

Czy ty w ogóle wiesz co piszesz, jeśli działania, tego Pana są dla ciebie tak wielkiego formatu, to dlaczego OBECNY BURMISTRZ ZWOLNIL GO Z FUNKCJI SKARBNIKA?? SLOWA I TWOJ OPIS MIJAJA SIE Z PRAWDA O DZIALANIACH PANA ANTCZAKA !!! ,– NATOMIAST JA NIŻEJ PODPISANY PRZEPRASZAM MLAWIAN, ZA WYBOR ANTCZAKA NA BURMISTRZA MIASTA, W ROKU 1994– 1998!!

Kim
Kim
1 miesiąc temu

Najpierw rozwiążcie kłopot maka pozwoliliście na budowę sprzedaliście działkę ok to czas pomyśleć o przejściu dla pieszych jeżdżę tam codziennie i coraz częściej widzę przebiegające dzieci przez ulicę . Czy musimy czekać aż zdąży się tragedia ?

Burger_Sojowy
Burger_Sojowy
1 miesiąc temu
Reply to  Kim

o przejście niech zadba MAC , przestańcie w końcu mieszać tego typy sprawy . Jeśli bym był urzędnikiem i zatwierdzał plan a nie widział bym tam przejścia po prostu bym wstrzymał inwestycję i tyle .

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
Reply to  Burger_Sojowy

Hehe wstrzymał inwestycje w mlawie

Kim
Kim
1 miesiąc temu
Reply to  Burger_Sojowy

To po co tak się nie stało

Włodzimierz Bruzdziakjak powinno byc
Włodzimierz Bruzdziakjak powinno byc
1 miesiąc temu
Reply to  Burger_Sojowy

Widocznie jesteś urzędnikiem, a że nie masz prawa decyzji, to piszesz jak powinno być, a trzeba było to robić jak zatwierdzano plany, — no ale kto by myślał o takich drobiazgach w urzędzie !!

Znam
Znam
1 miesiąc temu

Radni złożyli wniosek i będzie. Wy budujcie kino na Wólce. Pokażcie coś innego. Nie powielajcie pomysłów Pana burmistrza i radnych.

AnoniMowi
AnoniMowi
1 miesiąc temu
Reply to  Znam

A dlaczego nie
Ale to chyba nie radni składali te wnioski tylko urzędnicy no to niech dadzą kwity że te wnioski składali
A nie maja bo nic nie robili siedA i diety bieda ile tagi je dwa i coś
A bormnistrz o kinie Upomniał a tu chłopyaja kwity i tyle w temacie

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
Reply to  Znam

A z czego to wynika że to pomysł radnych albo burmistrza kto tam z pracowników mmu się odezwal

Dziękujemy
Dziękujemy
1 miesiąc temu

Wszyscy się mylą. Proszę trzymać się faktów.
Zasługi za tunel należy przypisać Marcinowi Burachackiemu i Pani Wiolettcie Błaszkiewicz z PSL

AnoniMowi
AnoniMowi
1 miesiąc temu
Reply to  Dziękujemy

Tak tak kit wciskacie

Dziękujemy
Dziękujemy
1 miesiąc temu
Reply to  AnoniMowi

A kogo, napewno nie Przybyszedzkiewgo i Ruszkowskiego

Anonimowym
Anonimowym
1 miesiąc temu
Reply to  Dziękujemy

Może i ich kto wie

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
Reply to  Dziękujemy

A błaszkiewicz to nie robiła kiedyś u burmistrza i razem działali

Wioleta
Wioleta
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowy

Wiola, czy nie głosowałaś przypadkiem za absolutorium dla burmistrza Sławomira Kowalskiego?
Mam przypomnieć?

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
Reply to  Dziękujemy

Toż błaszkiewiczowa to burmistrza popiera

h13
h13
1 miesiąc temu
Reply to  Dziękujemy

Mega bierność w temacie budowy Obwodnicy Zachodniej przez marszałka z PSL również?

Taka jest prawda
Taka jest prawda
1 miesiąc temu

Radny Krajewski dawno tym mówił. To jego zasługa. Radny dużo więcej może nic wymienieni………..

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu

Mówił ta a kiedy śmieszne toż oni nic na sesjach nie mówią

AnoniMowi
AnoniMowi
1 miesiąc temu

Może bąka puścić

Ania
Ania
1 miesiąc temu

Panie Zbyszku, niech pan walczy o naszą ścieżką do biegania! Bo my o niej pamiętamy!!!

Irka
Irka
1 miesiąc temu
Reply to  Ania

Wojtek to prędzej załatwi. czy ten pan z. to już emeryt, tak słyszałam?

Pani Gosia
Pani Gosia
1 miesiąc temu

Najśmieszniejsze w tej sytuacji jest to że gdyby panowie nie składali wniosków to o tych inwestycjach pewnie nikt by nie usłyszał…

Mysia pysia
Mysia pysia
1 miesiąc temu
Reply to  Pani Gosia

Ba! Mają nawet na to dowody, jeśli ktokolwiek z tych „kompetentnych” urzędników twierdziły by że to jego pomysł to panowie wyciągają pismo i głupie tłumaczenia milkną 😉

Wólki
Wólki
1 miesiąc temu

Lotnisko na brackiej kiedy będzie. Jeśli to zrobi a to uwierzę w ich moce hihihi

Po.
Po.
1 miesiąc temu
Reply to  Wólki

Znów po sprawdzeniu okaże się że IP jest w ratuszu?

Kocurek
Kocurek
1 miesiąc temu
Reply to  Wólki

Głuptok jesteś i masz pchły na pepku

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Wólki

Powtarzasz się trollu

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
Reply to  Wólki

Lotnisko w Mławie to chyba twój burniszcz chciał budować tak ?

Pachnie akacją
Pachnie akacją
1 miesiąc temu

Przecież jeśli ktoś da na to kasę to tylko i wyłącznie PIS. Żaden tam jakiś zwykły szarak. Gadać i mówić mozna o wszystkim. Lepiej jedźcie do właściwego organu i wtedy zobaczymy czy to wy zDobyliscie środki na inwestycje.
Dlaczego nie ma wniosku o lotnisko na brackiej?

Mirka
Mirka
1 miesiąc temu

Zwykły szarak- obywatel nie ma prawnej możliwości składania wniosku do tego programu.
Widać, że panowie mają twardy dowód, że walczyli o rozbudowę kina w Mławie i jego modernizację.
Takich ludzi nam trzeba.

Kocham PiS
Kocham PiS
1 miesiąc temu

Wielkie, ale to wielkie i gorące podziękowania dla Marka Kielbinski ego i Mariusza Dziubińskiego za dofinansowanie tego tunelu. To wy Panowie, a nie Pan Kowalski pozyskał pieniądze na ten cel.
Wołka i cała społeczność Wolki wam dziękuję.
To właśnie ie tego typu ludzie jak Marek Kielbinski powinni być burmistrzami.
Pamieta pan panie Marku, że dofinansowanie tego tunelu na, Wolce to Pana realny i osobisty sukces, nie burmistrza.

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Kocham PiS

Tylko Pol on o wszystko walczy jak lew jaki

bva
bva
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

M . P to dobry chłopak tylko za bardzo uwieżył w PIS .

Jasiek
Jasiek
1 miesiąc temu
Reply to  Kocham PiS

Marek? To ty?

Hahahaha
Hahahaha
1 miesiąc temu
Reply to  Jasiek

Nie. Wacek

Gucci
Gucci
1 miesiąc temu
Reply to  Hahahaha

A mnie sie wydawało ze Ralph

Jasiek
Jasiek
1 miesiąc temu
Reply to  Hahahaha

A to pardon, zły numer

xyz
xyz
1 miesiąc temu
Reply to  Kocham PiS

Przy obecnym klimacie najlepiej by było, gdyby Marek namówił prezesa do zamieszkania w Mławie. Teraz buduje się dużo mieszkań z ułatwieniami dla osób starszych, a miasto zyskałoby na bezpieczeństwie ;>

kolo
kolo
1 miesiąc temu
Reply to  Kocham PiS

sukces kiełbińskiego to posada dyrektora – dla siebie

Gerard
Gerard
1 miesiąc temu

Czyli to co buduje na swój koszt kolej sfinansuje Mława.

Bolesław Krzywousty
Bolesław Krzywousty
1 miesiąc temu

Muzeum poprosiło o kasę . Dobre sobie. Pewnie kasa pójdzie na powiększenie magazynów na zabytki których nie chce przechowywać a o które prosiło starostwo swego czasu. Ot jak karma szybko wraca. A tak w ogóle w tvn mówili że ” piniędzy nie ma i nie będzie „.

Olbrzym
Olbrzym
1 miesiąc temu

Bo pieniedzy na razie Unia Europejska nie dała więc jaki sens dzielic pieniądze jesli nie wiadomo ile tego będzie.

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu

Brawo panowie ktoś musi pilnować żeby to towarzystwo coś robilo

Pytanie
Pytanie
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

Od pilnowania jest policja. Czy panowie pracują w policji?

Talk
Talk
1 miesiąc temu
Reply to  Pytanie

Może są może nie?
Cieszy jednak fakt, że coś, robią. I są to konkretne rzeczy.
Pozdrawiam

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu
Reply to  Pytanie

Brawo Panowie Zbyszek i Kamil, okazuje się, że znowu mieliście rację. Panie Burmistrzu, może Pan weź ich na społecznych doradców, bo jak widać oni wiedzą co robić.

Tygrysek
Tygrysek
1 miesiąc temu
Reply to  Kasia

Powinien, ale chyba boi się że jeden z nich go zastąpi.. hmm… Ciekawe czy zdaje sobie sprawę ile na tym traci, fajnie mieć aktywnych ludzi przy sobie a nasz burmistrz się z nimi kłóci, bez sensu

Anonim z UWW
Anonim z UWW
1 miesiąc temu
Reply to  Pytanie

O zazdrość co
Który to z radnych ?
Siedzieć przez całą kadencję i brać diety a dziś co pretensją że inni coś robią
Wstyd za takich radnych boicie się odezwać bo burniszcz krzywo spojrzy
A panowie widzę że aktywni ciągle i zawsze po stronie mieszkańców

Ja i tylko ja
Ja i tylko ja
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim z UWW

Radni to już zakochani w burmistrzu a burmistrz w sobie i tak błądzimy bez celu, ludzie za długo na stanowiskach są

Ludzie musimy odzyskać nasze miasto!

159
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x