Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kobieta w białym kapeluszu podstępnie okradła seniorkę z oszczędności


Płońscy policjanci apelują do mieszkańców o rozwagę i ostrożność w kontaktach z obcymi osobami. Dziś około godz. 11:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży pieniędzy na szkodę 78-letniej mieszkanki gm. Baboszewo.


ksp Mława
Reklama

Seniorkę chodzącą po podwórku przy domu zaczepiła kobieta, twierdząc, że ma przy sobie zamówione przez nią dwa komplety poszewek na pościel. Pomimo tego, że starsza pani nic nie zamawiała, to po namowach, zdecydowała się zapłacić 120zł za przesyłkę. Po pieniądze musiała jednak iść do domu. Gdy już przekazała należność „dostarczająca” poszewki stwierdziła, że 78-latka musi jeszcze podpisać pokwitowanie odbioru. W tym celu zaprowadziła seniorkę do innego budynku (gospodarczego), gdzie dała jej pakunek i dokumenty do podpisu. Nim 78-latka się zorientowała kobiety już przy niej nie było. Po chwili zauważyła jak oszustka wybiega z jej domu w stronę zapakowanego przy drodze samochodu, a następnie nim odjeżdża. Okazało się, że z miejsca w którym starsza pani trzymała pieniądze skradzione zostały wszystkie jej oszczędności. Oszustka poruszała się jasnym autem osobowym i odjechała w kierunku Rzewina (gm. Baboszewo)

Policjanci poszukuję oszustki. Z informacji przekazanej przez pokrzywdzoną wynika, że mogła mieć około 40-lat, w chwili zdarzenia na głowie miała biały kapelusz i przyjechała jasnym samochodem.

Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, osoby lub pojazdu, którym się poruszała prosimy o kontakt z dyżurnym KPP w Płońsku pod nr tel. 47 703 35 00.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x