Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dziś rozpoczną się uroczystości pogrzebowe ks. Darmofalskiego


Dziś w Makowie Mazowieckim rozpoczną się uroczystości pogrzebowe ks. Jacka Darmofalskiego, wikariusza parafii pw. św. Józefa w Makowie Mazowieckim, wcześniej pracującego duszpastersko w parafii w Szreńsku i Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Kapłan zmarł 15 sierpnia w wieku 43 lat.


Uroczystości pogrzebowe śp. ks. mgr. Jacka Darmofalskiego rozpoczną się we wtorek (17 sierpnia) o godz. 19.00 Mszą Świętą żałobną sprawowaną przez księży z dekanatu makowskiego w kościele parafii pw. św. Józefa w Makowie Mazowieckim.

Mszy Świętej pogrzebowej w środę (18 sierpnia) o godz. 11.00 przewodniczyć będzie biskup Mirosław Milewski w kościele parafii pw. Trójcy Świętej w Rypinie.

Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem śp. ks. Darmofalskiego zostanie złożona w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Rogowie.

Ks. mgr Jacek Darmofalski
ur. 7 lutego 1978 r. w Rypinie;
diakonat: 31 maja 2003 r. w Płocku;
kapłaństwo: 5 czerwca 2004 r. w Płocku;
praca duszpasterska: wikariusz par. Szreńsk (2004-2006), wikariusz par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu (2006-2011), wikariusz par. pw. MB Królowej Polski w Mławie (2011-2018), wikariusz par. pw. św. Józefa w Makowie Maz. (2018-2021)
zm. 15 sierpnia 2021 r.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x