Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

19-latek w terenie zabudowanym pędził ponad 100 km/h


KMZB, czyli Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – to prosta aplikacja, dzięki której mieszkańcy mają wpływ na tworzenie bezpieczeństwa lokalnego.  Wystarczy wejść na mapę i zaznaczyć zagrożenie, zgodnie z kategoriami. Dzięki takiemu zgłoszeniu w Wiśniewie,  zatrzymano wczoraj pirata drogowego. 


Zagrożenie w kategorii – przekraczanie dozwolonej prędkości, zostało zgłoszone przez użytkownika 15 sierpnia, w Wiśniewie, na drodze relacji Wiśniewko- Wyszyny Kościelne. Kolejnego dnia, dzięki wzmożonym kontrolom, patrol ruchu drogowego  zatrzymał pirata drogowego , który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Piratem drogowym okazał się 19-letni kierowca audi, mieszkaniec pow. mławskiego. Młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.  

Budowanie bezpieczeństwa lokalnego zależy od każdego z nas, wejdź na mapę KMZB (https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html)  i zobacz na czym  to polega. Wszelkie informacje znajdziesz także na stronie policja.pl, link : https://policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Antykowal
Antykowal
1 miesiąc temu

Mapa zagrożeń to pic na wodę fotomontaż. To policja nie wie na których ulicach/odcinkach dróg masowo kierowcy przekraczają prędkość ? Mieszkańcy mają budować bezpieczeństwo lokalne ? Zajmują się drobiazgami, siedzą w radiowozach w dziwnych miejscach i robią wyniki na drobnych wykroczeniach. Panie komendancie, może wpuści Pan mieszkańców na odprawę, to powiedzą Pana policjantom jak zorganizować patrole i kogo mają ścigać. Zatrzymali jednego nastolatka i od razu wielki szum, artykuły w prasie !!! Ulicami Batorego, B. Chłopskich i Podmiejską tysiące dziennie pędzi po 100 km/h w tym również TIRy, ryczące motocykle itd. Stałe zagrożenie dla mieszkańców i nawet dla robotników wykonujących kanalizację w jezdni. Ale kto by się przejmował, lepiej ciułać punkty za pasy czy nieświecący reflektor, a dzień pracy szybko zleci.

Czytelniczka
Czytelniczka
1 miesiąc temu

Takich potencjalnych morderców powinno się kierować na przymusowe prace społeczne.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Niech sprawdzą jeszcze Podmiejską co się dzieje

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x