Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

XII Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej za nami [FOTO, FILM]


Po rocznej przerwie spowodowanej koronawirusem na mławską estradę powrócił organizowany przez Klub Seniora „Pogodny Uśmiech” Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.


Choć zaprezentowany przez solistów i zespoły repertuar był szerszy niż tylko piosenka partyzancka i wojskowa, to jednak już po pierwszych utworach uczestnicy nucili wraz z wykonawcami znane pieśni i piosenki z czasów I, II wojny czy powstania. W nadaniu odpowiedniego klimaty pomogła też Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława, nawiązująca strojami do czasów walki o niepodległość.

Na estradzie wystąpili solistka Małgorzata Kaszuba z Przasnysza i zespoły:  „Wiecznie młodzi” z Płońska, „Dąbkowiacy” z Dąbku, oraz chór seniorów „Pokolenie” wraz z rekonstruktorami z GRH Ludności Cywilnej Mława. Nie dotarł na festiwal wcześniej zapowiadany zespół „Węgrowianie” z Węgrowa.

Zobacz fotorelację.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x