Rekonstruktorzy SRH 79 p. p. pamiętają o grobach bohaterów
— 16/08/2021
To już długoletnia tradycja, bo corocznie rekonstruktorzy z potrzeby serca przed 15. sierpnia oddają hołd żołnierzom Wojska Polskiego poległym w obronie Ojczyzny w sierpniu 1920 roku na ziemi ciechanowskiej i mławskiej. Żołnierskie mogiły na cmentarzach w Ciechanowie, Kraszewie, Szydłowie oraz Mławie oznaczyli biało – czerwonymi barwami i stanęli przed nimi w honorowej warcie.
Rekonstruktorzy z Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 79 p. p. pamiętali także o żołnierzach 79 p.p którzy polegli we wrześniu 1939 w bitwie pod Mławą, a przecież wielu z nich walczyło w wojnie polsko – bolszewickiej.
red.
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski
[TUTAJ]
Super, fajna akcja
Wyrazy uznania.
Jak widać w Mławie mieszkają prawdziwi Polacy, którzy potrafią się kłócić i docinać nawet w Święta Narodowe… ponad 1000 lat tradycji i nikt chyba nadal nie wyciąga wniosków, że zawsze kiedy się kłócimy – jako naród, korzysta ktoś trzeci, a potem płacz i przelana krew i śmierć młodych ludzi…. Szczerze to się ogarnijcie, weźcie za pracę lub działanie… Wstyd i jeszcze raz wstyd…
sprawą dyskusyjną jest czy faktycznie można tą grupę nazwać ” prawdziwi ” już nie raz na forum dali czadu .
Prawdziwi w sensie kłótliwi, narzekający na wszystkich i wszystko
;))))
A gdzie aktywny Ruszkowski
Na miejskich obchodach się nie pojawił
Leniwa niedziela czy nad jeziorkiem
A pan Dariusz Tadrzynski był
A czy miejskie obchody to obowiązek ? Wielu Mławian się nie pojawiło, widoczne nikt nie ma pomysłu jak przyciągnąć zwykłych mieszkańców, był ten kto musiał
Wychodzi na to, że jest aktywny o czym świadczą fotografie, objechał wraz z kolegami cmentarze od Kraszewa, przez Ciechanów, Szydłowo i Mławę, znajdź mi chociaż jednego radnego czy urzędnika o staroście i burmistrzu już nie wspominam, który pofatygował się na cmentarze.
A ty Gnom byłeś na uroczystościach, czy piszesz znad jeziorka? 🙂
Brawo Panowie szacun