Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Joker Mława Cup Junior za nami!


Dziewięć zespołów rywalizowało na sztucznej murawie stadionu MOSIR w Mławie w turnieju piłkarskim dla młodzieży Joker Mława Cup Junior.


W zawodach, które odbywały się 14 sierpnia, jednocześnie na dwóch boiskach udział wzięli zawodnicy z roczników 2009 i 2012. W starszej grupie rywalizowało 5 zespołów z Mławy oraz gościnnie chłopcy z Ciechanowa i Brodnicy. W młodszej grupie rywalizowały 4 zespoły z Mławy, Szydłowa i Strzegowa.

W starszej grupie chłopcy rywalizowali po 9 zawodników w polu. Meczy były bardzo zacięte
i kończyły się zwykle remisami lub jedno bramkowymi zwycięstwami. W końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się chłopcy z Mławianki Mława. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z AP Ciechanów a trzecie z UKS Gol Brodnica. Nagrody indywidualne otrzymali:

Król strzelców:  Maksymilian Cecelski (Mławianka Mława)

Najlepszy bramkarz: Antoni Żółtek (AP Ciechanów)

Najlepszy zawodnik: Fabian Rożek (UKS Gol Brodnica)

Nagrody dla wyróżniających się zawodników otrzymali również: Jakub Mostek, Szymon Krystkiewicz, Adam Łykowski i Julia Dymczyk (jedyna dziewczynka biorąca udział w turnieju).

W młodszej kategorii wiekowej organizatorzy przygotowali dla wszystkich zespołów nagrody w postaci pamiątkowych pucharów za udział i osiągnięcie bardzo dobrych wyników. Nagrody indywidualne w kategorii rocznika 2012 otrzymali:

 Król strzelców:  Aleksander Rybka (Mławianka Mława)

Najlepszy bramkarz: Szymon Szałkowski (Mławianka Mława)

Najlepszy zawodnik: Wiktor Bagiński (GKS Strzegowo)

Nagrody dla wyróżniających się zawodników otrzymali również: Nataniel Głażewski (Mławianka Mława) i Dominik Bońkowski (Korona Szydłowo)

Dodatkowo organizatorzy przeprowadzili szereg dodatkowych konkursów np. strzał na małą bramkę, żonglerka, żonglerka głowa itp. Poniżej prezentujemy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Strzał na małą bramkę (rocznik 2012) – nagroda TURBO JOKER: Aleksander Szpara (Mławianka Mława) i Filip Rychlewski (Korona Szydłowo). Nagrody w tej kategorii otrzymali również: Aleksander Rybka i Antoni Sikorski za zwycięstwo w konkursie wewnątrz zespołu.

Żonglerka (rocznik 2012) – nagroda TURBO JOKERA: Kacper Romanowski (GKS Strzegowo). Nagrody w tej kategorii otrzymali również: Wiktor Skierkowski, Aleksander Rybka i Kacper Benecki za zwycięstwo w konkursie wewnątrz zespołu. 

Strzał na małą bramkę (rocznik 2009) – nagroda TURBO JOKER: Dominik Badaczewski. Nagrody w tej kategorii otrzymali również: Aleksander Rymarz, Adam Łukowski, Franek Kowalski i Karol Stemplewski za zwycięstwo w konkursie wewnątrz zespołu.

Żonglerka główką  (rocznik 2009) – nagroda TURBO JOKERA: Patryk Siminski. Nagrody w tej kategorii otrzymali również: Bartosz Marchlewicz, Filip Grochowski, Fabian Rożek za zwycięstwo w konkursie wewnątrz zespołu. 

Zorganizowano również kilka konkursów dla publiczności, która tego dnia wyjątkowo dopisała, pewnie również dzięki znakomitej pogodzie. Poniżej zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Strzał na małą bramkę dzieci: nagroda TURBO JOKERA: Jasiek Bońkowski, Filip Jakubowski.

Strzał na małą bramkę kategoria OPEN KOBIET: nagroda TURBO JOKERA: Ilona Krystkiewicz

Strzał na małą bramkę kategoria OPEN MĘŻCZYZN: nagroda TURBO JOKERA:  Łukasz Pietrzak

Niezmiernie cieszę się, że udało nam się wspólnie z trenerami z MOSiRu i Mławianki zorganizować tak fajny turniej. W zawodach uczestniczyło w sumie około 150 zawodników. Kolejnych 100 osób, głównie rodziców, wspierało dzieci z trybun. Pragnę podziękować wszystkim, którzy mieli wkład w organizację tej inicjatywy: autorom projektu, członkom Stowarzyszenia Joker Mława, trenerom Adamowi Kuligowskiemu i Arturowi Cybulskiemu, wszystkim sponsorom, lokalnym mediom i innym partnerom projektu. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy wspólnie realizować podobne działania –  komentuje Zbigniew Krystkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Joker Mława.

-Warto podkreślić, że wszystkie zespoły i większość zawodników otrzymała pamiątkowe dyplomy, puchary, statuetki, medale i wiele cennych nagród rzeczowych (ok. 30 piłek, plecaków itp. gadżetów sportowych). Mam nadzieję, że tego typu działania będą doskonałą zachętą dla dzieci i młodzieży do dalszego uprawiania sportu i tym samym dbania o swoje zdrowie – dodaje Zbigniew Krystkiewicz, sam też na co dzień aktywny sportowiec trenujący w amatorskim zespole Joker Mława.

Wszyscy uczestnicy zawodów wzięli na koniec udział w imprezie integracyjnej w postaci wspólnego grilla.

Głównym celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży, ogólna mobilizacja młodych do uprawiania sportu a także szeroko rozumiana integracja środowiska lokalnego. Turniej został zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Joker Mława, Miejski Ośrodek  Sportu i Rekreacji w Mławie oraz klub Mławianka Mława. Zadanie dofinansowane zostało  ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz ze środków z budżetu Powiatu Mławskiego

źródło i fot. Joker Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x