Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Melodie z mazowieckiego dworku”. Fakty i ciekawostki z życia Tekli Bądarzewskiej-Baranowskiej


To nadal raczej wiedza elitarna, że imieniem mławskiej pianistki i kompozytorki Tekli Bądarzewskiej-Baranowskiej nazwany jest krater na Wenus, czy skwer na warszawskim Muranowie, nie mówiąc już o jej popularności w Kraju Kwitnącej Wiśni.


ksp Mława
Reklama

W 160. rocznicę śmierci pochodzącej z Mławy pianistki i kompozytorki – Tekli Bądarzewskiej ukazała się książka autorstwa Marioli Kokowskiej – „Melodie z mazowieckiego dworku”. Ta pozycja znana jest już w Mławie, jej promocja bowiem miała miejsce podczas tegorocznej mławskiej „Nocy Poetów”. Jak czytamy w przedmowie autorstwa Andrzeja Wróblewskiego,  „autorka podjęła próbę przybliżenia czytelnikom tej powszechnie niezbyt znanej postaci. Wykonała tytaniczną pracę, jakiej wymagało zebranie obszernych materiałów o głównej postaci książki. Tym samym wykazała, że nie powinniśmy pamiętać tylko o tych najsławniejszych twórcach, którzy wielokrotnie  zapisali się na kartach różnych publikacji”.  

Mariola Kokowska to poetka, psycholog i psychoonkolog, muzykoterapeutka i muzyk. Jest laureatką ogólnopolskich i regionalnych konkursów literackich i artystycznych. Jest posiadaczką wyróżnień i współautorką polskich i międzynarodowych tomików poetyckich pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Polskich. Wydała dwa tomy poetyckie: „Portrety w polifonii” i „Pisane Mazowszem”.

red.  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x