Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nielegalna fabryka papierosów ukryta w piwnicy


Papierosy, maszynę i komponenty do produkcji papierosów ujawnili funkcjonariusze mazowieckiej KAS i CBŚP. Wartość rynkowa towaru wynosi prawie 160 tys. zł. Czterem osobom postawiono zarzuty karne skarbowe.


Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP), w oparciu o ustalenia operacyjne zlokalizowali na terenie Warszawy posesję, w której ukryta była fabryka papierosów.

W kilku wygłuszonych pomieszczeniach piwnicy, znajdowała się kompletna linia służąca do produkcji papierosów.

Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli 121 tys. sztuk gotowych papierosów zapakowanych w pudełka typu „pizza” i 90 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz półprodukty służące do wytwarzania papierosów tj.: filtry, bibuły i owijki.

W trakcie akcji, na posesję przyjechał samochód dostawczy, w którym znajdowały się 3 worki tytoniu. W miejscu zamieszkania jednego z podejrzanych, mundurowi ujawnili marihuanę i tabletki ecstasy.

Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 34 do 44 lat. Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Południe postawił im zarzuty karne skarbowe dotyczące m.in. wytwarzania i przechowywania wyrobów tytoniowych. Wobec trzech mężczyzn zastosowano dozór policyjny, jeden mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.  

źródło i fot. KAS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Malinowski Prob.
Malinowski Prob.
1 rok temu

Papierosy to akurat są potrzebne w tym smutnym jak piz.. a mieście

Job
Job
1 rok temu

Nie w Mławie. Piszą aby pisać. Proszę może o jakieś artykuły z Wrocławia lub z Krakowa. Zasze to się stronę zapełni. Żenada.

Gerard
Gerard
1 rok temu

To w Mławie?
A co słychać w sprawie kasy biletowej na dworcu Mława Miasto?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x