Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Obrazki z życia przedwojennej Mławy


Czy tak mogły wyglądać sceny z życia mieszkańców Mławy z lat trzydziestych ubiegłego wieku? Bo takie obrazki z handlu na straganach, przechadzek w parku czy kawiarnianych stolików starali się odtworzyć rekonstruktorzy  Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława oraz występującej gościnnie  grupy historycznej Guttstadt z Dobrego Miasta.  


Za ich sprawą przez jakiś czas mogliśmy poczuć klimat  przedwojennej, wielokulturowej Mławy. Tę wielokulturowość podkreśliły postaci Żyda i Cyganów, charakterystyczne dla społeczeństwa ówczesnego miasta.  Tak więc na straganach kwitł handel, karczma przygotowała jadła i napitki a do tego ze sceny płynęły melodie znanych szlagierów z lat trzydziestych ubiegłego wieku, które porywały do tańca, a przynajmniej do wspólnego nucenia. Nie zabrakło też chętnych do udziału w konkursie „Co wiem o przedwojennej Mławie?”, ani widzów na ławkach przed estradą.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
1 miesiąc temu

Piękne wydarzenie, oby takich więcej 🙂

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu

Co to się do kury przyczepiło

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x