Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Cztery parafie z powiatu mławskiego z dofinansowaniem i certyfikatem „Cenny zabytek Mazowsza”


Cztery parafie z terenu powiatu mławskiego znalazły się pośród dwudziestu w regionie ciechanowskim, które otrzymały dofinansowanie z samorządu województwa na remont zabytków. Oprócz wsparcia finansowego nadany im został  certyfikat „Cenny zabytek Mazowsza”. Oznaczone nim zabytki to obiekty, które otrzymały dofinansowanie z budżetu Mazowsza oraz mają wyjątkowe dla naszego regionu znaczenie historyczne, kulturalne i architektoniczne.


W Kościele Rektoralnym Sanktuarium Diecezjalne Św. Antoniego z Padwy w Ratowie dofinansowanie w kwocie 160 tys. zł przeznaczone będzie na prace ratunkowe, konserwatorskie i restauratorskie przy wieżyczce na sygnaturkę kościoła pw. św. Antoniego w Ratowie – II etap – prace konserwatorskie przy pokryciu i elementach dekoratorskich: strona północno-wschodnia.

W parafii pw. św. Anny w Strzegowie 80 tys. zł przeznaczone będzie na przeprowadzenie prac konserwatorskich polichromii w parafialnym kościele.

W parafii pw. św. Doroty w Bogurzynie 80 tys. zł przeznaczone będzie na wykonanie badań konserwatorskich i remont elewacji kościoła parafialnego.

Na liście beneficjentów znalazła się też parafia pw. św. Mikołaja w Niedzborzu. Tu 100 tys. zł przeznaczone będzie na przebudowę i remont konserwatorski plebanii.

Tegoroczny nabór cieszył się rekordowo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło aż 198 wniosków na łączną kwotę ponad 27 mln zł. Do oceny merytorycznej zakwalifikowało się 166 z nich. Najwięcej wniosków zostało złożonych przez parafie oraz samorządy. Ostatecznie dofinansowanie otrzymały aż 154 obiekty z całego Mazowsza.

red.

źródło i fot.: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

W powiecie Ciechanowskim, na 20 obiektów dofinansowanych, 17 to parafie.

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Jak widać wszyscy zabiegają przychylność kleru, tyle, że Struzik nie da rady przebić PISu, bo PIS ma większy dostęp do kasy niż marszałek. Rząd szasta milionami, a nie tysiącami – to są grosze…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x