Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Animacje dla dzieci i  filmy pod gołym niebem


Już w sobotę 21 sierpnia br. w naszym mieście będzie można obejrzeć projekcję filmową pod gołym niebem. Grupa woluntariuszy wraz z mławskimi harcerkami organizuje wydarzenie „KINO NA STARYM RYNKU”w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne” w Mławie.


Ekran kina zostanie usytuowany na ulicy Stary Rynek (obok Miejskiego Domu Kultury). Dla widzów zapewnione zostaną leżaki a także możliwość zakupienia przekąsek na seans.

Organizatorzy zadbali o to aby filmy były dostosowane do każdej grupy wiekowej. Dlatego o godzinie 20:00 wyświetlony zostanie film animowany „Bystry Bill” dla młodszej części widowni a następnie o godzinie 22:00 z myślą o młodzieży i osobach dorosłych„La la land”. 

Od godziny 18:00 na ulicy Stary Rynek będą prowadzone animacje dla dzieci. Przewidziane są konkurencje sportowe, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, bańki mydlane, rysowanie kredą po ulicy oraz inne zabawy na świeżym powietrzu.

Zachęcamy również do udziału w konkursie „Mława – nasze miasto” organizowanym w ramach tego samego programu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Mławy i powiatu mławskiego urodzonych w latach 1995 – 2007 do wyreżyserowania, sfilmowania
i zmontowania filmu trwającego nie więcej niż 3 minuty, promującego nasze miasto, mieszkańców oraz środowisko lokalne. Do konkursu można przystąpić indywidualnie lub w grupach (max 5 osób). Więcej informacji na fb wydarzenia! Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21 sierpnia podczas wydarzenia „Kino na Starym Rynku” a zwycięski film rozstanie kilkukrotnie wyświetlony na ekranie.

Wydarzenie „Kino na Starym Rynku” jest realizowane przez harcerzy i wolontariuszy z Mławy: Krystiana Bulande, Wiktorię Dumińską, Natalię Krystkiewicz, Aleksandrę Grzybicką, Olgę Grzegorczyk, Mateusza Dymczyka, Aleksandrę Dymczyk, Martynę Maćkowską w ścisłej współpracy z Miejskim Domem Kultury w Mławie, będącym jednocześnie koordynatorem działań. Za główny cel przedsięwzięcia organizatorzy uważają popularyzację kultury wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych a także integrację wśród mieszkańców miasta Mława. Poprzez organizację tego wydarzenia organizatorzy pragną zapoczątkować szereg wydarzeń społeczno-kulturowych na terenie miasta Mława, dążąc do stworzenia atrakcji dla mieszkańców.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

21 sierpień… hmmm… oby pogoda dopisała.
Jedno jakieś wydarzenie na cały okres wakacji to naprawdę „baaardzooo duuużooo” – brawo MDK.
Jednak pandemia was ominęła, a już myślałam, że covid was załatwił i MDK-u zw Mław3ie nie ma.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x