Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zmarł Tadeusz Grzywiński


Dzisiaj (7 sierpnia) rano zmarł Tadeusz Grzywiński, wieloletni prezes mławskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Tadeusz Grzywiński urodził się w 1943 roku w Mławie. W roku 1962 ukończył mławskie Liceum Pedagogiczne i podjął pracę w szkole, najpierw w Szawłach k. Konopek, potem w Mławie. Tu uczył kolejno w szkole ćwiczeń Liceum Pedagogicznego, Szkole Podstawowej Nr 3, Nr 2 i Nr 6. Od końca lat 50-tych działał w harcerstwie. W latach 1971-1973 Tadeusz Grzywiński pełnił funkcję Komendanta Hufca ZHP w Mławie. Od 1990 roku, przez 12 lat sprawował funkcję prezesa Oddziału ZNP w Mławie. W latach 1998-2006 był radnym I i II kadencji Rady Powiatu Mławskiego.

Wyróżniony za pracę i aktywność społeczną Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Krzyżem za zasługi dla ZHP, Odznaką za zasługi dla województwa ciechanowskiego i Medalem Zasłużony dla Miasta Mława.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]