Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wytyczne na nowy rok szkolny trafiają już do szkół


fot. ilustracyjne, Pixabay


ksp Mława
Reklama

Z początkiem sierpnia Ministerstwo Edukacji i Nauki rozpoczęło wysyłanie do wszystkich placówek oświatowych szczegółowych wytycznych związanych z wrześniowym powrotem dzieci i młodzieży do szkół.

Wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostały przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Nowe zasady będą obowiązywały już od 1 września 2021 roku. Od 2 sierpnia są wysyłane do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

– Wytyczne zostały opracowane, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli po powrocie do stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Są w nich zawarte rekomendacje o charakterze ogólnym i szczegółowym. W wytycznych podkreślono również, że po długotrwałym okresie nauki zdalnej działania w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego należy łączyć z dbałością o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Uczniowie do szkoły będą mogli uczęszczać tylko, jeśli nie będą mieli żadnych objawów chorobowych i nie będą przebywać na kwarantannie. To samo się tyczy opiekunów przyprowadzających dzieci. Ministerstwo rekomenduje ograniczenie korzystania z transportu publicznego na rzecz pojazdów prywatnych, przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi. Oczywiście dalej będzie ważna dezynfekcja i dystans społeczny zarówno między dziećmi, jak i opiekunami oraz nauczycielami.

Rodzice powinni zaopatrzyć swoje dzieci w maseczki ochronne, które będą stosować w przestrzeni publicznej i wspólnej szkoły. Każda szkoła powinna posiadać termometr bezdotykowy. W sali lekcyjnej uczniowie powinni siadać w ławkach w najbezpieczniejszej odległości. Przed biurkiem nauczyciela powinna być natomiast postawiona wolna ławka.

Poszczególnych wytycznych jest bardzo dużo. Mimo, że obecnie zapominamy o lockdownie, to powrót do szkoły nie będzie taki swobodny. Wielu uczniów i nauczycieli obawia się, że we wrześniu powrócą do zdalnego nauczania.

– Rozpoczynam naukę w szkole średniej. Mam poznać nowych kolegów i koleżanki. Boję się, że za chwilę powrócimy do domu i nawet nie będę miała kogo zapytać się o lekcje – mówi Amelia, uczennica I klasy szkoły ponadpodstawowej.

źródło: www.infoprzasnysz.com

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x