Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Popularne lody wycofane ze sprzedaży. Zostały skażone tlenkiem etylenu


fot. ilustracyjne; Pixabay


Firma Mars Polska wycofała ze sprzedaży 12 typów lodów produkowanych przez koncern.  Powodem  było wykrycie w nich obecności tlenku etylenu, substancji szkodliwej dla zdrowia. O swojej decyzji firma poinformowała  Głównego Inspektora Sanitarnego.

– Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Mars Polska Sp. z o.o. wycofaniu wskazanych poniżej partii lodów ze względu na wykrycie obecność tlenku etylenu w składniku użytym do ich produkcji.

W związku z powyższym firma Mars Polska Sp. z o.o., po uzyskaniu informacji od dostawcy surowca, wstrzymała produkcję i zablokowała partie produktów, wytworzone z użyciem zanieczyszczonego składnika. Firma Mars Polska Sp. z o.o. zdecydowała też o konieczności wycofania nw. partii produktów, wyprodukowanych i wprowadzonych do obrotu, zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu surowca – czytamy na stronie GIS.

Tlenek etylenu to substancja szkodliwa dla zdrowia, a obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona. W unijnym rozporządzeniu sklasyfikowany został jako substancja 1B – oznacza to jej rakotwórczość, mutagenność lub szkodliwy wpływ na rozrodczość. Długotrwały kontakt z dużymi ilościami substancji może powodować m.in. bóle głowy, mdłości, wymioty, biegunkę, trudności w oddychaniu i oparzenia skóry.

Nie należy spożywać partii wyrobów określonych w tym komunikacie:

źródło: GIS / oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek
Zenek
2 lata temu

GIS zakupił zapewne jakiś nowy aparat czy moduł… bo wydaje się wg doniesień z ostatnich dni MASOWO wykrywa tlenek etylenu… poprzednio z kilka dni temu… w mięsie a teraz w lodach… boję się iż jako sezon ogórkowy w pełni to może być chwilowa inicjatywa bo niedawno prasa internet media, donosili jakoby San-Epid miał brak czy planowany zakup ministerstwa… 9.000 laptopów…

lover
lover
2 lata temu
Reply to  Zenek

jeszcze są akrylamid, furany, barwniki azowe… rakotwórcze którymi wbrew naszej woli ALE BEZ NASZEJ ŚWIADOMOŚCI nas faszerują na każdym kroku…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x