Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

U sąsiadów. Podświetlane konstrukcje, ławko-huśtawka i figury aniołków w parku


W położonym między ul. Armii Krajowej, Harcerską i Św. Floriana jednym z miejskich parków w Ciechanowie pojawiły się ciekawe elementy małej architektury, które urozmaicają przestrzeń i umożliwiają odpoczynek. Atrakcyjnie wyglądają kolorowe, podświetlone konstrukcje, które porosną pnącza oczyszczające powietrze i zdobiące zagospodarowany teren.


ksp Mława
Reklama

Miasto zrealizowało kolejne prace, których celem jest uatrakcyjnienie tej części Ciechanowa. W parku zainstalowano 3 podświetlane, żebrowane konstrukcje w formie parasoli o wysokości 3 metrów i średnicy 3,5 metra, na których pną się rośliny.

Dla wypoczywających udostępniona została także 3-osobowa ławko-huśtawka. Urządzenie wykonano z ocynkowanej stali kwasoodpornej, lakierowanej proszkowo, z elementami drewnianymi, na których pojawiły się napisy z nazwą parku i oznaczeniem miasta, a pod pergolami zamontowane są 3 hamaki. Teren parku urozmaiciło 6 figurek dzieci-aniołków autorstwa znanego artysty Marka Sułka, umiejscowionych na podestach.

Jak podaje ciechanowski ratusz, Park Miejski Jeziorko tworzy ponad 35 tys. roślin. Poza walorami rekreacyjnymi teren ten pełni też istotne funkcje ekologiczne w mieście. Stworzony w 2019 r. park jest terenem wypoczynku i zabaw dla wielu ciechanowian. Dzieci chętnie korzystają z alejek, wykorzystując je do jazdy na hulajnogach i rolkach. Często pojawiają się w nim także przedszkolaki, które korzystają z terenu do zabaw i edukacji. Chętni do mniej dynamicznego wypoczynku mogą spacerować i korzystać ze słońca opalając się na ławkoleżakach lub relaksować się na ławeczkach – jest ich blisko 50. W ubiegłym roku park wzbogaciły też domki dla owadów, które stanęły pośrodku kwietnej łąki, zdobiącej teren i dającej schronienie wielu owadom.

źródło i fot. UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
xawery
xawery
10 miesięcy temu

Już myślałem że takie atrakcje są w MŁAWSKIM parku—- Ale jednak to znowu CIECHANÓW !!!!

Kuba
Kuba
10 miesięcy temu
Reply to  xawery

W naszym parku mamy mnóstwo atrakcji, na takie jak w Ciechanowie po prostu nie ma już miejsca.

  • mamy, lodziarnię w postaci zielonego grzyba (chyba postawioną na wzór czegoś upiornego z „Baśni” Braci Grimm
  • mamy knajpę, która się rozrosła za kaqdencji obecnego włodarza minimum 3-krotnie, no i jeszcze parasole pa już na teranie parku
  • mamy estradę z terenem przyległym ( i z betonową wanną) zamkniętym na co dzień na trzy spusty
  • mamy pałac ślubów
  • mamy skatepark słynny już podobno na całą Polskę
  • mamy 2 place zabaw
  • aha, a od czasu do czasu mamy jeszcze wesołe miasteczko z dmuchańcami i ze „zdrowym żarciem (!)” oraz głośną muzyką odstraszającą wszystkie ptaki oprócz srajuchów – gołębi i gap, czyli krukowatych.

No, „xawery”, Ciechanów nigdy się nie dorobi tylu atrakcji w swoich trzech parkach, co ma Mława w jednym.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x