Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Strażacy ponad 4 godziny  gasili ogromny pożar w Dąbku


fot. ilustracyjne


Siedem jednostek straży pożarnej, przez ponad cztery godziny gasiło pożar w Dąbku (gm.Stupsk). Spaliła się drewniana stodoła, dach na oborze oraz zboże na pniu i siano. Strażakom udało się uratować żywy inwentarz.

Dwa zastępy JRG Mława, i jednostki OSP: Konopki, Stupsk, Dąbek, Rosochy i Wyszyny Kościelne gasiły pożar w Dąbku do którego doszło wczoraj  (29.07.2021) około godziny 16-tej. Pożar objął drewnianą stodołę, dach murowanej obory, a także spłonęło około 0,5 ha zboża na pniu, a także około 2000 kostek prasowanego siana. Akcję gaśniczą utrudniało słabe ciśnienie wody w hydrantach. Początkowy brak sprzętu do rozwożenia i roztrząsania kostek siana spowodował, że strażacy robili to ręcznie.

Wstępnie straty wyceniono na około 50 tysięcy złotych, a wartość uratowanego mienia na 16 tys. zł.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x