Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nad powiatem przeszła burza. Zerwane dachy, wiatrołomy i zalania


Wczorajsza burza, która nad Mławą zakończyła się tylko ulewą na terenie powiatu poczyniła poważniejsze szkody. Strażacy do miejscowych zagrożeń wyjeżdżali już od godziny 19-tej.


ksp Mława
Reklama

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w Mdzewie (gm. Strzegowo). Tu wiatr zerwał dach z budynku gospodarczego o wymiarach 30×25 m., który spadając uszkodził dwa dachy sąsiednich domów jednorodzinnych, a także pojazdy: samochód i traktor. Spadający dach zerwał również linię energetyczną.

Wiatr uszkodził też dach na stodole w miejscowości Bolewo (gm. Stupsk). Tu jednak szkody nie były aż tak wielkie.

Wiatr powywracał i połamał również wiele drzew. Strażacy usuwali wiatrołomy m.in. w Załężu (gm. Wieczfnia Kościelna), Żurominku (gm. Wiśniewo), Konopkach ( gm. Stupsk), Dalni i Ignacewie (gm. Strzegowo). W tej ostatniej miejscowości doszło też do pożaru transformatora.

Mławska straż pożarna oraz jednostki OSP z naszego powiatu prowadziły działania od godziny 19-tej do około 2 nad ranem.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x